Tade-Ve stáří se naučím na piano a už na nic jinýho hrát nebudu

Jeho jméno je Tadeáš a je mu 22 let.Pracující člověk co ve volném čase dělá rap a spoustu dalších obyčejných i neobyčejných činností. O kom je řeč ? O mladém talentu co si říká Tade. A dneska tu máme nejen rozhovor, ale také recenzi jeho nového počinu Deus.

1) Jak jsi přišel ke svému jménu TADE ? má to svůj význam, nebo jsi prostě jen něco potřeboval ?

Celým jménem jsem Tadeáš a odmala mi říkají zkrátka Tade – nic víc, nic míň.10689535_682808748504797_4319222328821061161_n (1)

2) Pro ostatní co tě neznají. Jak dlouho už děláš muziku ?

Nevím, jestli už tenkrát se tomu dala říkat muzika, ale dejme tomu 7 let píšu rýmy.

3) Kdyby bylo jedno jméno ( celosvětová scéna ) s kým by jsi chtěl spolupracovat kdo by to byl ?

DJ Premier. Jednoznačně, vyrůstal jsem na jeho hudbě.

rox_profil

4) Co považuješ ( v hudbě ) zatím za svůj největší úspěch ?

Pro mě je úspěch každá možnost nahrávání a celkově hudební prožitek. Poslední dobou jsme měli na začátečnický poměry dost vystoupení – to je vždy obrovská motivace v tvorbě.

5) Kdyby jsi měl vybrat podle tebe nejlepší song co jsi kdy ty udělal. jaký by to byl a proč ?

Popravdě doufám, že nejlepší skládám častokrát, když píšu něco (ha) Hodně se to mění, jsem opravdu sebekritickej a na CD si vybírám jak ještě nikdy. Nejen produkci, ale i sloky. Vyhazuji, přehodnocuji atd.

6) Teď ti vyšlo tvé nové EP Deus ? Jaký z něho máš pocit ? 

Celkem dobrý. Žádný promo, ale otevřelo mi to další možnosti a byl bych rád, i kdyby to přineslo jen pozitivní feedback.

7) Máš nějaké dobré či špatné vzpomínky z nahrávání Deusu ? 

Ve stručnosti. Nahrávám doma, kde dvěře jakoby nebyly, takže potřebuji mít prázdnej dům. Vzhledem k tomu, že všichni tu chodí jinak do práce – je to celkem náhoda, že se ocitnu doma sám. Z toho důvodu jsem vydal 9 věcí s tím, že to dám jako tečku za určitou etapou mýho života. Je to venku a tečka. Není to dokonalý, ale je to vystihující moje pocity z dané etapy života.

EP Deus ke stažení zde.

8) Co bude následovat teď ? Dáš si pauzu, aby sis rozmyslel co chceš dělat teď, nebo už máš rozjetý nějaký projekt ? 

Projekt jako takovej nemám rozjetej žádnej. Chci dělat singly, videoklipy, rozvíjet se a experimentovat.

9) Jaký jsi byl student? Chování i známky.

Ve 3. třídě jsem dostal první důtku. Změnil jsem základku, potom šel od 6. třídy na gympl, odkud jsem posléze odešel na střední stavební, p roce na ekonomku, kterou jsem dodělal. Potom pár VOŠek, neúspěšně. Střídal jsem to podle obodbí života. Většinu času rebel, ale postupem času zvolnil tempo. Do školy jsem chodil jenom když to bylo zapotřebí, ale známky jsem měl většinou maximálně trojky.

10) Jaká byla tvá první zkušenost s alkoholem ? Jak to dopadlo ?

Někdy hodně brzo jsme se s kamarády opili každej ze dvou piv, který jsme podělali z packu tátovi. Následky? Zamotanej jazyk, následně facky mý mámy ve vchodových dveřích (smích).

11) Co třeba hry ? Jsi příležitostný hráč, či se od tohoto držíš dále ? 

Nikdy jsem to moc nehrotil, občas si něco zahrál. Teď už vůbec, přijde mi to jako ztráta času. Ale to je tak, když vás zajímá každá druhá věc. Rád si rozšiřuju obzory. Život je rozmanitej 🙂

12) Kolik času věnuješ hudbě ? Zbývá ti čas i na nějaké hobby ?

Práce, žena, rap a pak ty náhodný chvilky, který vyplním čtením, lehce sportem, relaxem a podobně.

13) Jak si představuješ ideální vystoupení ? Myslím tím celkově. Ne, že jen přijdou lidi.

Nejčastější problémy: zvuk, vzduch a lidi. Určitě kvalitní zvukař je nenahraditelná investice.

14) Kdyby jsi zjistil že za jeden den skončí svět co by jsi provedl s daným dnem ? Jak by jsi ho prožil ?

Nejspíš bych ho chtěl prožít s nejbližšíma a zároveň bych chtěl alespoň na chvilku provozovat každou z mých oblíbených činností (ha).

15) Kdybys nedělal rap, ale přesto jsi chtěl dělat muziku co by to bylo za hudební styl ?

Ve stáří se naučím na piano a už nic jinýho hrát nebudu (ha). Hudební nástroje mě odjakživa lákaly. Poslechnu si všelijaký hudební styl. Možná bych ztrácel nervy nad skládáním prvních beatů nebo tak něco.

16) Jak vidíš dnešní situaci s tím, že většina lidí už neumí podpořit koupí alba ? Většina lidí album stáhne. A jak se k tomu stavíš ty ?

Dnes je to spíš takovej projev úcty a náklonosti, než podpora. Sám interpret nebo skupina víc (i finančně) ocení účast na vystoupení, nejlíp s žádostí o podpis na originál.

17)Teď jedna možná trošku nepříjemná otázka .Už je to delší čas, co jsi spolupracoval s producentem co si říkal Rox.
Bylo spousta věcí, avšak pak se ukázalo že používal stažené beaty a vydával je za své. Pro ty co nevědí co se přesně stalo, povíš to teď ? Jak to vidíš s odstupem času ? A jsi s Roxem v kontaktu od toho incidentu ?

Já v podstatě v té době neřešil a nepátral po věrohodnosti těch beatů a zkrátka jsem nahrával na beaty, který mi posílal ten člověk. Možná, že díky za to, že jsem je nemusel hledat tak dobrý a stahovat já (haha). Ne, jako je to jeho ponížení se. Já jsem se k tomu postavil s lhostejným výrazem. Psali jsme si asi před půl rokem o tom všem. Nechci to rozebírat a už vůbec na nikoho plivat. Co bylo, bylo.

18) Poslední tradiční otázka, co by jsi chtěl vzkázat svým poslouchačům ? 🙂

Díky za podporu! Hlavně tu lokální a za kladný ohlasy.

 

Rozhovor je za námi, ale ještě není konec. Zde slíbená recenze EP.

Přiznám se rovnou. Na toto jsem čekal zatraceně dlouho. Hned jak Tade ohlásil, že bude Deus, moje očekávání vyletělo doslova do nebeských končin. A proč mně vůbec tento mladý interpret tak zaujal ? Prvním důvodem je lyrika. Rýmy, které dokážou položit na prdel a to nemluvím o stylizaci textů. Druhým je flow. Tade má zkrátka svůj přednes. Pravda, někomu sednout nemusí. avšak já jsem naprosto jiný příklad. Stojí toto Ep za poslech ?

Ještě před vydáním byly venku už nějakou dobu dvě věci. Ta první se jmenovala Funguj ! s produkcí od Reset Beatz. Tento producent má na Ep ještě jednu věc a jako jediný se do tracklistu z producentů zapsal vícekrát. Poté vyšla druhá věc s názvem Všechno naopak. Zde za produkcí stojí Formi. Není to jejich první spolupráce, avšak tento song musím vyzdvihnout, jelikož beat je nabušená raketa. Tade dokázal na tento beat dát výborně. Po delším zvažování Tade zvolil cover od Valera páč interpret chtěl temnější a záhadnější cover. Což se podle mého názoru povedlo. Jinak si vše obstarává interpret sám.

 

Ep  Deus má celkem 9 tracků. Je to dostačující číslo, i když samozřejmě jako fanoušek bych pár songů navíc neodmítl, naopak. Seznam začíná songem Nezájem s produkcí od KHz. Následuje song O nich s produkcí DAP. Dále máme už dříve prezentovanou pecku Všechno naopak. Dále pokračují songy To si piš, Plody Poezie a Grey. Dále už opět prezentovaný Funguj! A seznam ukončují songy Další číslo a V klidu žít.

Nebudu zde rozepisovat o čem je každý song a názor na každý song, to bych se musel pořád a pořád dokola rozplývat jaké to Tade vydal hitovky. Každý song má odlišnou atmosféru, Tade mění flow a textově jako vždy nemám co vytknout. Je to pořád ten starý dobrý Tade. Mezi producenty se mihnou jména Reset Beatz, Formi, Elbe, Ormel a další.

Co na závěr? Kdybych dělal hodnocení na body, dal bych 9 z 10. Jeden bod bych ubral za délku tracků. Songy zní fantasticky, ale jsou krátké, což prostě jako fanouška zamrzí. Ale jinak není absolutně co vytknout. Slyšel jsi Tadeho dřív a byl jsi nadšený z jeho tvorby ? Tak Deus je zrovna pro tebe! Jestli to je všechno naopak, můžeš v klidu odejít a o nic nepřijdeš.

Baví tě Tade ? Tak jdi na jeho fanspage či bandzone.

Komentáře

One thought to “Tade-Ve stáří se naučím na piano a už na nic jinýho hrát nebudu”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.