Řezník posílá názor na Trendy Zmrdy v novém klipu

Jsou to necelé čtyři měsíce, co Řezník aka Marty Pohl má venku novou desku. Album se jmenuje Říše Za Zrcadlem a jedná se o v pořadí již devátou sólovku (počítáme-li dvojalbum Patrick Bateman / Muzeum Mentálních Kuriozit jako dvě alba).

1) Demo Penetrační Chtíč (2005), 2) Hyperverzní Zážitky z Kremační Pece (2006), 3) Caviar Bukkake Fetus Exitus (2008), 4) Dva Tucty Pukavců (2010), 5) Vzestup Zla (2010), 6) Hudba U Který se Chcípá (2012), 7) Patrick Bateman (2014), 8) Muzeum Mentálních Kuriozit (2014), 9) Říše Za Zrcadlem (2016).

Za pár měsíců nám stihl naservírovat již tři videoklipy. První klip vyšel měsíc před oficiálním vydáním desky a byl točen na v pořadí čtvtý track z alba – Šerednej Zmrd. Na videoklipu se podílel mistr svého oboru, Michal Kunes Kováč, který se prosazuje i v zahraničí, točil klip například pro Dope D.O.D. – Boiling Point.

Další klípek vyšel dva dny před vydáním desky, jedná se o devátý track z alba, který se honosí názvem Pan Au. Jistě ho všichni moc dobře znáte, sample ze seriálu Pan Tau je naprosto geniální. Přímo k tomuto tracku Řezník nechal zhotovit trička Pan Au, která si můžete za 400 Kč pořídit na ZNK Shopu.

A nyní se konečně dostáváme k tomu hlavnímu, o čem bych měl dnes psát. Dnes 8.7.2016 v dopoledních hodinách, vydal Marty klip na asi nejlepší záležitost z alba, videoklip k sedmému tracku – Trendy Zmrdi (feat. Undead Orchestra). Původní verzi beatu od Mortema jsem měl možnost slyšet a musím říci, že Undead Orchesta tomu opravdu nasadila korunu. Neskutečná nálož vzteku. „Nejsi žádnej Franz Ferdinand, vypadáš jak buzerant, směju se tvýmu kníru, neschováš za něj, že jsi premiant!„. Samotný klip opět z rukou dalšího z mistrů, Rashida Garipova je jak jinak než luxusní. Scéna, kdy klávesák Undead Orchestry František Koucký (zároveň Zyklonpůsobící v Hentai Corporation) sype Zyklon B do mlhovače a následně se jím celá ta náplava hipsterů dáví, zatímco jim Řezník rapuje jak jsou trendy píči, je výtečným vyvrcholením klipu. K závěru klipu, kde se opět vylepuje plakát akce Hipsta Hipsta (2), s účinkujícími Homonymo, Slza (Z Pinďoura) a Lipo opět se vstupem zdarma do klubu Hypsteria ani není co dodat. Prostě geniální. Závěrem jen dodám, že bych velice uvítal celé album v podání Sodoma Gomora vs. Undead Orchestra. Track Trendy Zmrdi je ještě větší nálož, jak Decibely hněvu, kde hardcore-metalové skupině Street Machine hostovala Sodoma Gomora. Kombinace Metalu a Rapu prostě funguje.

Komentáře

Jose

Spoluzakladatel a spolumajitel projektu