10 méně známých collabo tracků od Řezníka

Už je to přibližně 10 let, co Řezník započal svou uměleckou kariéru. A za ní si stačil střihnout featuring s nespočet MCs, mimo jiné například: James Cole, Hugo Toxx, Sean StrangeMastamind z Natas, australští Dyad Souls, ruský horrorcore rapper Heaven a další. Samozřejme nezapomenu zmínit i skvělé featy s Desadem, kteří společně s Ill RIcKem tvoří skupinu Sodoma Gomora, pak featy s Terror Crew také ze ZNK a s Masovými Wrahy z Třebíče. Tyto společné tracky jsou mezi horrorcore fanoušky v česku uznávané jako ty nejlepší kolaborace, ale jsou i mnohé další kolabo tracky které stojí za zmínku. Tyto tracky možná nejsou tak známé, ale svoji kvalitu mají a hosté na nich jsou velká jména z horrorcore scény ve světě i v česku. Pojďme se tedy podívat na deset méně známých kolabo tracků od Řezníka. Doufám, že se vám tyto tracky zalíbí stejně jako mě. Tracky jsou seřazeny podle abecedy.

 • Kotec (feat. J. Hexx Project)

Tento track měl vyjít na dvojalbu Bateman, ale J. Hexx Project poslal svou sloku až po tom, co Řezník cédo nechal vylisovat, tak vyšel „jenom“ jako bonus k albu pro ty, kteří si ho předplatili. Umělec Horrorcore žánru, J.Hexx Project je vlastníkem indie labelu SEV’RD NERVEZ MUSIC, který vznikl v roce 2008. Narodil se v Brooklynu v New Yorku, nyní žije na Floridě. J Hexx je schizofrenik od přírody, specializuje se ns rapování ve dvou různých hlasech, což představuje jeho „dobré“ a „zlé“ strany. V tomto tracku uslyšíte jeho zlý hlas.

 • Mephisto (feat. Skyler TorqueMada a JokerOne)

Skyler Torquemada a Joker One jsou součástí italské horrorcore skupiny RLZ Klan. Tento track vyšel jako součástí Crucifix Rap Mixtape, na kterém je i Desade na tracku Vomit Shit & BloodRLZ Klan už bohužel nefunguje, poslední věc co vydali byla v roce 2012. Nadupaný beat doprovází tvrdá flow, kombinace italštiny a češtiny zní opravdu dobře.

 • S bolestí Vyrvu Ti Kosti (feat. Luk a Šíp)

Tenhle track je z vyjmenovaných můj nejoblíbenějsí. Luk a Šíp byl první horrorcore vůbec co jsem kdy slyšel a byl to track Mrdám tvou mámu. Hned jsem si horrorcore oblíbil a jsem fanda dodnes. Luk a Šíp je duo dvou bratrů Luk Skywalker a Karel Šíp. S bolestí vyrvu ti kosti vyšel v roce 2007 na debutovém EP Hvězdné horoskopíčoviny, kde se Řezník objevil jako jediný host. Luk a Šíp od té doby zanikl a už nic společně nevydali. Později se Karel Šíp spojil s kytaristou Žebrákem a tvořili duo Pivní Pupek, které také už neexistuje. Karel Šíp se ale k mikrofonu vrátil. Nejnovější věc s názvem Opilá rohlíkem je k slyšení na Desadový desce Here I Cum.

 • Sexuální Tyranie (feat. Hrobka & Pitva)

Tento track byl první z počinů Řezníka a Hrobky & Pitvy, který vyšel na Řezníkovo EP Penetrační chtíč z roku 2005. Toto legendární duo Hrobka a Pitva byiy uplně první, kdo na český scéně dělali horrorcore. Hobka a Pitva nikdy moc veřejně nevystupovali. Tato spolupráce vedla k dalším, například na tracích jako Špatný skutky, a veleznámý track Konečný Řešení, za který byli i u soudu. Po celý kauze Konečný řešení, i když spor vyhráli se Hrobka a Pitva rozhodli přestat s rapem. O tomto duu není k dispozici moc informací, jen jejich tracky, které jsou stále k poslechu na YouTube.

 • Sex Vertex (feat. Shemale)

„Ruty šuty Arizóna z péra stříkám burizóny.“ Track plný skvělých hlášek od Řezníka. Track vyšel v roce 2009 jako intro k albu 3 way split. Shemale je grindcorová kapela z prahy, která již nefunguje. „Co ti vole brání vysrat kotouč hoven do ruky a vytři jí to svinstvo do její debilní paruky“ „V AZ-kvízu řeknu S jako Shemale a chcípne pes.“

 • Sme Strašně Brutální (feat. Marpo)

Málokdo ví, že na prvním Řezníkovo albu, Hyperpervezní Zážitky z Kremační Pece, byl jako host právě Marpo. Marpa není potřeba nějak představovat, velmi známý rapper. Marpo zandal hodně dobře a ukázal, že umí dělat i pořádnej wicked shit.

Řezník jako sólo raper měl hodně skvělých featů, ale ten nejlepší z nich udělal společně s Desadem na jejich projektu Sodoma Gomora. Ty nejlepší ze zahraničních featů jsou právě Sodoma Gomora tracky. Featuringy jsou dvakrát z Austrálie a dvakrát z Detriotu. Níž je vám představím.

 • Cold Hearted (feat. King Gordy)

King Gordy, známý jako King of Horrorcore, je jedním z nejlepších horrorcore raperů na světě. King Gordy, narozený v Detroitu, začal s rapem v roce 2000. Nejvíce známá je za jeho album z roku 2003 The Entity a také za roli ve filmu 8 Mile. Jeho album The Entity byla považována za jeho nejlepší, protože bylo produkováno Eminemem a Web Entertainment. Společně z Bizarrem tvoří duo The Davidians, ale nikdy nevyšlo společné album, stále hledají label, který by ho vydal. King Gordy vydal za svoji kariéru osm alb a dvě EP. Tento track vyšel v roce 2010 na albu Na konci tunelu je tma.
Zajímavost: Řezník pojmenoval po Kingu Gordym svoji kočku.

 • Lovíme Lidi (feat. Kid Crusher)

První zahraniční spolupráce Sodomy Gomory je s Australským KidCrusherem. Na tomto tracku to od maniaků schytají všelijaký celebrity třeba jako Usher, Karel Gott nebo Pavarotti. Od roku 2005 KidCrusher vydal 12 studiových alb, provádí styl hardcore-metalového hip hopu a je známý pro jeho zajímavá živá vystoupení. Track Lovíme Lidi vyšel na EP Bůh se Utnul v roce 2008.

 • Splatter Rape! (feat. Butchers Harem)

Dalším skvělým featem je počin Sodomy Gomory s Australskými Butchers Harem, ve složení Bushpig, Cumblood a MC Mangina. K tracku Splatter Rape vyšel i videoklip, který už byl několikrát stažen z YouTube pro nevhodný obsah. Ve videoklipu je můžete vidět s prasečíma maskama na hlavě a Cumblooda obelečeného jen v pár kusech izolepy. Butchers Harem byli i v česku a v roce 2009 společně se Sodomou měli čtyř zastávkové mini tour. Spolupráce těchto dvou skupin nezůstala jen u tohohle tracku. Bushpig se obejvil společně s Desadem na tracku Snuff Porn, Gore and Soddom. Cumblood spolupracoval se Sodomou nejvíce například v songu Colonic Strangulation z desky Éra Déra.

 • Wierd in Bed (feat. Bizarre)

A nakonec track Weird in Bed s Bizarrem z legendární rapové skupiny D12, který součástí je i Eminem. Bizarre je nejvíc známý jeho brutálními texty. Na povědomí se dostal díky tracku s Eminemem, kde mimo jiné rapuje o znásilnění jeho bratrance. Bizarre vydal i několik sólo desek. Nejposlednějsí věc, na které se Bizarre podílel je nový mixtape od D12 – The Devils Night, která vyšla letos.

Bonus

 • Muj Táta (feat. Evil Fou)

Jako bonus jsem vybral track s hostem Evil Fou, který není nikdo jiný než Pan Pohl starší, čili Řezíkův otec. Text pro jeho sloku napsal sám Řezník, ale flow si Evil Fou zvolil sám. Track je skvělý především tím, že nám oba podají svůj pohled na to, jak se věci dějí u Pohlových doma. Track vyšel na desce Vzestup Zla.

A to je vše. doufám, že jste se něco zajímavého dozvědeli a užili poslech těchto tracků.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.