Parchants DIARY speciál

Dnes jsem si pro vás přichystal něco nového. Nebude to klasický článek, spíše speciál k jedné skupině. Parchants Diary. Recenze nejnovějšícj věcí, jedné starší věci a recenze jednoho alba. Tak hurá do toho! 

Parchants DIARY – Parchantovo Město (Official video)

Kluci z Parchants DIARY jsou opět tady, opět ve formě. Kluci nám slíbili nové klipy a to také plní. Pokud Parchants DIARY neznáš, můžeš se mrknout na videorozhovor. Parchants DIARY jsou poměrně nové jméno, ale má zkušené a hudbu milující členy, kteří nám to dokazují svým druhým videoklipem s názvem Parchantovo Město.

Občas v mých článcích… no, vlastně… dost často píšu, že daný song je tématické klišé. No, tentokrát budu mít to klišé na krku já, protože opět musím napsat, že Tade i Sira mě prostě baví! Mají svůj styl, talent, a ví ,jak ho využít. Po textové stránce opět nemohu najít nic špatného. Tihle kluci mi prostě do uší hází takový bars, že vždy padám na prdel. I když sice jako Parchants DIARY mají teprve 4 věci, jejich společná historie je mnohem delší. A je to vidět. Ta chemie mezi Tadem a Sirou je jasná.

Další věc, kterou musím pochválit je videoklip. Ten se opravdu povedl. Výborné záběry a kluci, jak jsem už psal v minulém článku o nich, tak ví, jak se před kamerou chovat. Samotný klip je z rukou Baran production.

Hoši ukazují každou věcí své kvality a já jen doufám, že časem přijde nějaký ucelenější projekt, který bych mohl podpořit. Páč kdyby mi někdo položil otázku, kdo si na scéně zaslouží více pozornosti, nejspíše rychlostí kulometu vychrlím ven právě Parchants DIARY.

Jestli se ti zalíbila tvorba kluků, najdeš je na Facebooku Parchants DIARY.

 

Parchants DIARY – CAKE (STREET-VIZUAL)

Tahle věc je už pomalu měsíc stará. To však nebrání tomu, aby se zde objevila. Track Cake od Parchants DIARY. Vážně už musím znít jako ohraná kazeta. Zase je těžké najít něco k vytknutí. Tade a Sira si jedou svoje, a jde jim to. Je to první věc, kde mi Sira sedí více než Tade. Říct však, že Tade naložil špatně, to vůbec. Hledat nějaké určitější téma, to nedělejte. Prostě pustit a užívat si muziku. Kluci vždy psali rýmy a celkově texty, ze svých životů a života celkově.

Co se týká beatu, tak ten zní úžasně. Takovéto beaty já prostě mohu a mám pocit, že kluci z PD to ví! 😀

Rozhodně potěšil fakt, že song nemá pouze cover, ale byla natočen krátký sestřih. Rozhodně nejde čekat klasické video, ale potěší to.

 

Parchants DIARY – Periferie (SiraVole) // NOMASTER

No, tentokrát tu mám jen jednu polovinu Parchants DIARY. Sira nám vyhodil ven novinku Periferie. Teda, ona to novinka úplně není, protože Sira to nahrál už v minulém roce. Kvůli technickým problémům nakonec však věc nemohla vyjít ven. Až doteď. A i když zde chybí master, kvalitu věci to nemění. Jak sám napsal Sira: Dávám ho na internet k poslechu, protože si myslím, že žádný track si nezaslouží ležet v šuplíku a každý má co říct.

Track má pouze necelé dvě minuty, avšak i za tak krátký čas měl Sira co říci. Jak sám v tracku říká, je ve hře už dlouho, stále má však co říct. Majk prostě bude v jeho ruce a věci se budou řídit podle něj. A víte jak, zdravá agresivita je jen velké plus.

Beat je klasika. Dobře se poslouchá a rozhodně neurazí. To, že pochází z youtube je blbost řešit. Můj názor je jednoduchý. Pokud dotyčný do daného beatu dá dobře, sem spokojen. Jen idiot odsoudí písničku jen kvůli staženému beatu. Ale to už trošku odbočuji.

Takže celkově jsem opět spokojen. Prakticky jako vždy u těchto kluků.

Tade – Novodobý klasik ( RECENZE )

Nějakou chvilku jsem přemýšlel. Článek nahoře byla sólovka, kterou spáchal Sira. A chtěl sem ještě sólovku od Tadeho. No a pak to přišlo. Už to budou dva roky, co vyšlo album Novodobý klasik. A já si udělám radost, a udělám si trošku zpožděnou recenzi tohoto alba.

Tenhle projekt čítá celkem 12 kousků. Teda pokud počítáte i bonusové věci a také song Ta moje se Sirou. Hosté jsou celkem čtyři. Jako první slovenský Johno z uskupení Synonymum. Dále Sira, třetím je PJ, který zahostoval na věci Do bezvědomí. Posledním byl Kean, který se objevil na bonusové věci Dělám co chci. Kean se také postaral o celkový mix a master alba. A teď k tomu hlavnímu, tím je Tade.

Ten zde naprosto exceluje. Právě věci z Novodobého klasiku jsem slyšel od Tadeho jako první. A totálně mně chytly a nepustily. Celé album je nacpané různými metaforami, trefnými rýmy a naprosto specifickými texty a rapem. Vše zní živě a naprosto jedinečně. Možná to vypadá, že jsem nějak až moc nadšený, avšak ono to tak opravdu je.

Znáte ten pocit, když máte nějaké věci tak naposlouchané, že si je pustíte a prakticky už můžete rapovat s interpretem, jelikož ten text už dokonale znáte, a stejně vám ta písnička zní úžasně jako při prvním poslechu? Tenhle pocit já zažívám právě zde.

Co dalšího je skvost? Ty beaty. To se nedá popsat, to se musí poslechnout. Například beat u věci Carpe Diem je prostě jeden obří nářez. Mezi producenty se zapsal například Edit, Elbe, Majex, či Dalda. Každý z nich odvedl velký kus práce a i díky nim album zní tak jak zní.

Kdybych měl dát hodnocení, tak dávám 9,5\10. Půl bodu bych jen ubral za délku písniček. Celé to uběhne strašně rychle a to je škoda, protože se to poslouchá výborně. Pamatuji si, že i když sem recenzoval Deus, tak jsem také ubral nějaký bodík na délku.

Celkově se album po zvukové stránce liší od novějšího EP Deus. Oba projekty jsou jiné, avšak oba jedinečné. Při obou se můžu maximálně odreagovat a jen se zaposlouchat do hudby.

A i když je už skoro dva roky staré, jedinou radu co mohu dát, je ihned pustit album Novodobý klasik. Protože Tade je Novodobý klasik!

Tak tohle byl takový můj menší Parchants Diary speciál. Jestli tyhle kluky neznáš ,tak jim zkus dát šanci.

Komentáře