Melody Mell Lady underground

Melody Mell v rozhovoru a její Lady Underground

A je to konečně venku!
Plzeňská královna českýho hip hopu vydala, pro mě dlouho očekávanou desku, která hrdě nese název Lady Underground. O téhle mega desce už se vědělo hodně dopředu. Pro nás všechny byl jasným signálem singl, s kanadským mistrem Mr. Erbie, který se jmenoval Našla jsem.

 

Proč je tahle slečna podle mě královnou ženské scény? Je to jednoduché, a celé jsem to už jednou vysvětloval v článku, který se vztahoval k songu Mayday. Melody si zkrátka jede to svoje. U ní si můžeš být stoprocentně jistý, že láska k hudbě, nezkrotná lyrika a luxusní hudební podmazy vítězí nad milionovou falešnou slávou, nahotou a dalšíma věcma, které vidíme u dnešních „rapperek“.
Každý, kdo už o téhle plzeňské slečně už aspoň jednou slyšel, nebo si poslechl aspoň nějaký její track, tak ví, že tohle je jiné kafe.

A teď je ten pravý moment, kdy by tohle jméno mělo na naší scéně dostat mnohem více pozornosti. Melody nám totiž vydala dlouho očekávanou desku Lady Undeground.

Na co se můžeš těšit? Jedna skladba lepší než druhá, paradní beaty od mistrů Funkdata a Koži, a samozřejmě pravý diktát slečny za mikrofonem. Tahle deska potěší hlavně posluchače staré dobré klasiky. A co by to bylo za desku, kdyby na ní chyběli hosté na featu? Css, tady si užiješ exkluzivního hosta Mr. Erbie na tracku Našla jsem, slovenského frajera Shomi a taky Dounyho a Payya Matys.

Co tedy na desce najdeš? Čekuj tracklist.
1. Intro (prod. Koža, skreče DJ Česki)
2. Reprezent (prod. Koža)
3. Moje hudba (prod. FunkDat)
4. Plyne ti čas (prod. Koža) 
5. Naposledy feat. Douny, Payya Matys (prod. Koža)
6. Moje já (prod. Koža)
7. Závist (prod. Koža)
8. Našla jsem feat. Mr. Erbie (prod. FunkDat)
9. Životní přání feat. Shomi (prod. Koža)
10. Lady Undeground (prod. FunkDat)
11. Outro (prod. Koža)

Takže pokud chceš slyšet úplně něco jiného, než na co jsi na téhle scéně zvyklej, nabíhej okamžitě na YouTube kanál Melody Mell, klikni zde a nebo dojdi až na konec článku!

Že pořád Melody moc neznáš? Ha, nevadí!
Aby toho nebylo málo, tak jsme pro Vás Melody Mell vyzpovídali a zeptali se jí na pár otázek, nejen o její nové desce, ale i o jejích začátcích atd.

1) Ahoj Melody, jsem rád, že nám odpovíš na pár otázek. Podle mě by tě všichni měli znát. Ale pro ty, kteří mají ve znalostech mezeru, mohla by ses trochu představit?

Zdravím Vás,
Melody Mell je 28letá slečna z Plzně, co miluje hudbu, svého přítele, pejska a svojí rodinu 🙂 Jinak žije úplně normální šťastný život.

2) Jak se to vlastně stalo, ty a hip hop?
Tak k hiphopu jsem se prvně dostala už na základce, někdy koncem 8.-9. třídy, kdy jsme si pouštěli z kazety s PSH, Chaozz, Indy & Wich, W.W.W, Pio Squad, crew Špatnej Wliw nebo náš plzeňskej Diwokej západ. Jsem jedině ráda, že jsem na takovým hudebním stylu vyrůstala, od toho se odvíjí taky moje hudba 🙂
No a s rapem jsem začala úplnou náhodou, kdy jsme s Bezim nahrávali ještě v Žatci naše první věci a v tu dobu jsem byla rapem nepolíbená, věnovala jsem se čistě jenom zpěvu. On mi najednou řekl, ať místo zpěvu zkusím zarappovat, tak jsem to zkusila a od tý doby v tom jedu 😀 Myslím, že začátky byly úporný, ale vypilovala jsem si vlastní flow.
Takže můžete poděkovat Bezimu za to, že Melody Mell začala vůbec rapovat 🙂 Někdo řekne bohudík, jinej bohužel 😀

3) Dříve jsme tě mohli vidět ve WildJam. Ovlivnilo to tvojí nynější hudbu nějak?
Určitě ano, jak jsem už zmiňovala, k rapu mě přivedl Bezi, kterej mě nasměroval, já si už pak našla to svoje a svůj styl. Mám ráda striktní rap, diktáty, to máme v rodině 😀 Takovej styl mě momentálně charakterizuje i na mým albu Lady Underground.
Každopádně mám ale ráda i melodický věci, jazzrepovky, do budoucna bych ráda udělala zase úplně něco v jiném duchu.

4) A když už jsme u toho. Co ty a BiT label?
BiT label, už nefunguje jako label, ale stala se z něj reklamní agentura. S klukama už se tolik nevídám, každej jede za sám za sebe. V Žatci všechno vzniklo díky Bezimu, kterej jako první dal iniciativu něco dělat, hledali zpěvačku, jim mě doporučil jeden jejich kamarád a tak jsme se vlastně i poznali. Label pak založili kluci z Retrospektu Pj a Shiky a přizvali nás. Jezdili se společný koncerty, točili se ve studiu v Žatci u Shikyho nebo u nás. Poznala jsem tak spoustu skvělých lidí a udělala i pár spoluprací třeba s eLKou, Retrospektem a nebo s Pjeem. Mám na to jen hezký vzpomínky 🙂

5) Určitě se najdou tací, co znají singl Moje hudba. Byl to ten pravej impuls pro to, aby jsi nahrála desku?
Jojo, byl to impuls pro to psát dál a zkusit udělat víc skladeb, skladba a klip se líbil, takže to byla motivace jet dál. V tu dobu jsem ale nepřemýšlela o tom, že vydám desku. To přišlo s časem a hlavně s beatama od Koži a Funkdata, který nejlíp vystihli moji představu o tom, jak by to mělo vypadat. Ví, co mám ráda 🙂

6) Deska Lady Undergroung je venku. Jaký z toho máš teď zpětně pocit?
Deska se dělala dlouho, cca 2-3 roky a pomalu se dávaly do kupy skladby, témata co přicházely postupně s inspirací a beaty. Nejsem ten typ, co by album udělal za týden, dávám si záležet, hodně jsem přetáčela některý části skladeb, upravovaly se beaty až do tý doby, kdy jsem si mohla říct, že to můžu poslat mezi lidi. Jsem hroznej perfekcionista, kdybych mohla, udělám to ještě jinak 😀 ale to by se nedalo pak dělat nic.
Pocit mám dobrej, myslím že se mi i přes všechny překážky podařilo všechno tak, jak jsem vlastně chtěla a jsem hrdá na to, že jsem to dotáhla do konce a nesekla s tím v půlce.

7) Byla při tvorbě tvé desky někde blízko, nějaká inspirace?
Tak jak kdy, neumím psát texty z voleje, i proto tvorba a psaní skladeb tak trvalo. Inspiraci jsem měla v mém blízkém okolí, hodně mi pomáhal Bezi, brala jsem si inspiraci ze všeho co se ke mě dostalo i z lidí, který jsem poznala a z různých zážitků.

8) Kde se práce kolem desky odehrávala?
Nahrávalo se v Praze ve studiu Originál, který má pod placem Honza Prislinger. Moc fajn spolupráce a jeho přístup, takže určitě doporučuji všem 🙂 

9) Máme si připravit uši i na něco nového?
Tak momentálně jsem vydala desku a vše co jsem chtěla říct, jsem řekla 🙂 Je čas na pauzu a nabrání další múzy a inspirace pro další skladby 🙂

10) Ty a hudba, to je určitě velká láska. Co, nebo koho vlastně sama posloucháš?
Poslouchám všechno kromě techna, dechovek a country 😀 Co se týče rapovek, mám ráda hudbu Joeyho Bada$$e, Pro ERA crew, Logica( ne toho českýho), Hi-Rez, Queen Latifah, Wu-Tang, De La Soul, Reverie, Gavlyn, Mac Miller a tak různě. Je toho hodně co mě baví, ale líbí se mi určitě víc oldschool než třeba trap, v tom jsem se nenašla. Krom rapu si ráda ale poslechnu jazz, soul, funky.

11) Téma o kterém se mluví skoro pořád. Názor na ženy na scéně?
HaHa, je to slabota tady u nás nooo, asi vím jen o Sharlotě a Sharkass. Bohužel ani jedna ze slečen pro mě není RAPperkou. Jejich hudbu neposlouchám, takže nemůžu hodnotit. Jediná rapperka, o který vím, a stojí za poslech je Barbršenko a v SK Martina Fabová.
Docela mě mrzí, že tu není pořád ta ženská uznávaná úroveň kvalitního rapu jako je třeba v zahraničí Reverie, Gavlyn nebo parádní Lady Leshurr. Takhle já si třeba představuju, že by to mělo vypadat. Chybí to tu. Na týhle době mě sere to, že už dneska každej rapuje protože je to IN a cool a myslí si, že je to jednoduchý odříkat pár slok co se rýmujou. Je to smutný, ale já se ostatníma nezabejvám, soustředím se sama na sebe.

12) Nemohl jsem si nevšimnout spolupráce s Mr. Erbie. Jak to vlastně vzniklo?
Hele Erbie mi jednoho dne napsal na Facebook, že by se mnou chtěl feat. Zaskočilo mě to a divila jsem se, jak na mě vůbec přišel, viděl klip na skladbu Moje hudba, kterej jsem v tu dobu právě vydala, byla jsem dost zaskočená. Psali jsme si a domlouvali, poslala jsem mu beat a udělal se track Našla jsem, na kterej jsme natočili i klip. Proběhlo to celkem rychle 🙂 a mě se tak splnil další sen.

13) Budeš mít těd po vydání desky nějaké vystoupení?
V nejbližší době o žádným nevím. Momentálně hledám i djee, který by nás chtěl doprovázet na koncertech.
Určitě ale budou nějaké koncerty až se vše vyřeší a připravuju i show s live bicíma 🙂

14) Tak, to je asi vše, co mě zajímalo. Ať se ti daří nadále a tvoje super hudba nám zásobuje uši. Jako tradičně, chceš něco vzkázat svým fanouškům, posluchačům a obdivovatelům?
Děkuju za rozhovor:) Vzkazuju všem mějte se krásně, mějte se rádi a užívejte si života dokud jste mládi.

Tak co? Přesvědčila tě Melody, aby jsi její album přidal do playlistu?

Doufám, že se Vám album téhle královny CZ a SK scény bude líbit. Je to totiž velká pecka, dělaná srdcem. A takovéhle lidi je potřeba podporovat.

 

 

Komentáře