Hewitt, nová krev na horrorrcore plátně

hewitthewitt 2Hewitt. Nová kreatura, která se snaží prokousat scénou a ukousnout si i kousek pro sebe. Že jste o něm neslyšeli? Právě proto píšu tenhle článek. Dvacetiletej talent, kterej má na to se nějak prosadit. Kvalitních horrorcore rapperů je v Čechách, ale i na Moravě a ve Slezku, bohužel, poskrovnu.

 

Není to zrovna dávno, kdy Hewitt ještě nahrával tracky v ne úplně líbivý zvukový kvalitě. Ale teď se karta obrací. Nyní má před vydáním studiovýho EPčka, který nese název Plnej Zlosti. Křest proběhne 6.5. v Jihlavě v klubu Bezvědomí. Z alba, které celkem obsahuje 6 tracků, zatím vyšly oficiálně tracky dva, první s názvem Triple Six, kde se na featu objevuje Mr. Nightmare, kterej společně s Evil Dopem tvoří projekt Dead Team. Vůči starším trackům rozdíl asi takovej, jako byste z Octavie přesedli do sedmičkovýho Báwa!

Za zmínku by stál i fakt, že celý EP je produkovaný Mortemem, jedná se o takovej jejich společnej projekt. Proto jsem se Mortema na pár věcí ohledně Hewitta zeptal, zde si můžete přečíst nepozměněnou odpověď:
Hewitt je talent, rozhodně má mojí podporu jako málo kdo z mladých mc’s tady. Chtěl bych taky hlavně upozornit na to, že je mu teprve 20 let! Pracuje rychle, skladby na EP měl hotový v podstatě hned, akorát se to celý protáhlo kvůli dodělání školy, nemoci, změnám termínů ve studiu a pak náhlá změna studia (původní nahrávání nevyhovovalo) – jo a sem tam potřebuje pár ran bičem přes koule jak Delik, aby víc bral ohled na moje rady! Momentálně už pomalu pracuje novým CD a věřím, že to bude tak 10x lepší jak tohle EP!

Nyní se podíváme na druhej ze šesti tracků. Tím je track Padla Tma, kde se na featu objevuje představitel kvalitního slovenskýho horrorcoru, Astral z formace Alfa Sekta (o Alfa Sektě jsem psal půl rokem zde). Tenhle track je druhej ze tří, na kterým se objevuje někdo další na featu. Ještě se můžeme těšit na track s Chuckklezem, což je horrorcore rapper ze San Jose. Track s Astralem se mi kurevsky líbí, jedinou „chybičkou“ na Hewittově tvorbě je možná to, že se podobá Řezníkovi, i když on sám tvrdí, že jde spíš o náhodu, než že by se ho snažil napodobit.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že Hewitt, jak již Mortem psal výše, pracuje na novým albu, ze kterýho si všichni sedneme na prdel. Vyjde snad do konce letošního roku. Určitě sjeďte jeho starší tvorbu, kvalitu to bezesporu má. Dále se můžete těšit na rozhovor jak s touhle kreaturou, tak na druhou část rozhovoru s Mortemem. Prozatím se s váma loučím, peace!

 

Komentáře

Jose

Spoluzakladatel a spolumajitel projektu