Forbidden Society

Forbidden Society – Starýmu rapu jsem to věřil víc

Forbidden Society 1Dnes trochu odbočíme od tradičních rozhovorů. Připravil jsem si pro vás rozhovor s interpretem, který se ve světě proslavil jako Drum’n’Bassový producent, hraje od roku 1998, je mu přes 30 let a má venku čtyři alba a nespočet singlů. O kom je řeč? O interpretovi, který si říká FORBIDDEN SOCIETY! Zeptal jsem se ho pro vás na pár otázek, tak pojďme na to.

 • Čau, mohl by ses nám pro začátek nějak podrobněji představit?

  Ahoj, jasně. Jmenuju se Jindřich Brejcha a vystupuju pod uměleckým jménem Forbidden Society, žánrově Drum & Bass a pak projekt Pornothrasher pro House, Techno, Grime, Breaks. Vlastním svůj label Forbidden Society Recordings, kde vydávám svojí vlastní produkci i produkci jiných, převážně zahraničních umělců. Produkci se věnuju zhruba od roku 1998, stejně tak hraní, label funguje od roku 2010 a vyšli na něm umělci jako Audio, Counterstrike, Katharsys a spousty dalších.

 • Jsi sice Drum and Bassový producent, ale na svém Facebook profilu jsi psal, že starý hip hop ovlivnil tvoji tvorbu. Můžeš nám tedy prozradit, koho si takříkajíc „jedeš“ a co pro tebe hip hop znamená?

  Ano, je to tak. Upřímně tu musim napsat, že nejsem opravdovej specialsta přes styl hip hop, ale vim, co se mi líbí. Mezi moje oblíbence patří Method Man, vlastně celej Wu Tang Clan, KRS One, NWA, Run DMC, Fat Joe, Public Enemy. Pamatuju si dřív, jak jsem čuměl na MTV na ty starý gangsta Hip Hopy a to asi ovlivnilo mojí Drum & Bassovou produkci. Používám dost Rapový vokály a v DNB to na akcích prostě funguje. Nesmí to bejt samozřejmě v každým tracku. K tý druhý otázce, momentální hip hop mi osobně nic neříká. Nevim, nechci tu nikoho nasrat nebo urazit, protože tomu až zas tak nerozumim, ale tomu starýmu jsem to věřil víc. Ted’se přetrasformoval dost do komerční podoby. Na druhou stranu, jsou tu určitě věci co neznám a mají koule. Vim, že jeden čas jsem poslouchal i francouzskej Hip Hop.

Forbidden Society 2
Forbidden Society v Cross Clubu (Praha)
 • V minulosti jsi spolupracoval z rap scény například se Smackem. Jak jste se spolu dali dohromady?

  Kubu jsem kontaktoval přes Soundcloud já. Líbilo se mi to, co dělá a měli pro mě ty texty i ta agrese určitej zápal na kterým jsem se chtěl podílet a přenést ho do Drum & Bassový scény. Dost to fungovalo a lidi to bavilo. Já když někomu něco věřim a cejtim v tom ten zápal tak mě to hrozně baví a to byl Kubovo případ v tý době. Smack maká pořád a jede si to svoje, já to samý. Až přijde ten správnej čas tak třeba zas něco spáchame.

 • Forbidden Society CharacterMáš na svém kontě i další „mezižánrové“ spolupráce podobného druhu? Jak takovou spolupráci vnímáš?

  Tohle je vždycky zajímavá věc, nemusí to fungovat vždy samozřejmě, ale propojit jiný styly je podle mě dobrý čas od času. Zatím se to v mojem případě stalo jen se Smackem. Baví mě i James Cole – ten jeho temnej dunivej hlas by se mi do nějakýho tracku hrozně líbil.

 • Jak se díváš na současnou českou rapovou scénu?

  Nejsem moc specialsta abych tu něco hodnotil, libí se mi některý věci od Jamese Cola, samozřejmě Smack, ale to je asi tak všechno, nic víc si neposlechnu a nechci tu radši hodnotit.

 • Za ta léta, po která vystupuješ, jsi jistě zažil spoustu akcí, od těch nejmenších, až po ty největší pro tisíce lidí. Jaký je tvůj nejlepší a naopak nejhorší zážitek z takových událostí?

  Nejlepších je víc a těžko tu vynést jednu. Samozřejmně byla velká čest hrát na Pirate Station, jedna z největších Drum & Bassových akcích vůbec v rusku, dál pak 4x v Japonsku, který by se dalo říct, že mám sjetý od zhora dolu, ale v česku se mi hraje samozřejmě taky strašně dobře, troufnul bych si napsat, že tu máme jednu z největších DNB základen vůbec. Co se týká nejhoršího zážitku, těch bylo taky několik, jako třeba když tě řidič veze na letiště a v půlce cesty si musí „osladit život“ aby ho nakopl a mohl vůbec dojet, nebo jak se na mě vybodl jeden promotér v Austráli v Sydney a nechal mě tam 4 dny a vysral se na to – naštěstí i tam mám známý, takže to nakonec dopadlo dobře.

 • Řekl bych, že dost často vystupuješ v cizině. Jak to máš s fanoušky všeobecně? Znají tě u nás lidé více, než v jiných zemích, nebo to je naopak?

  To je těžký, tak jsem čech žejo, tak mě znají dost u nás, ale myslím, že moje umělecký jméno i jméno labelu znají dost i v cizině. Jak píšeš, hraju tam dost často, takže promotéři asi vědí, proč mě zvou a lidi to tam asi chtějí. Jsem za to upřímně hrozně rád.

 • A Jak to máš s fanynkami? Zneužiješ občas postavení „hvězdy“?

  😀 Záludná otázka, ale musím odpovědět, že ne. Snažim se chovat profesionálně a vztah řešim v soukromí a ne na akcích, i když by to třeba šlo. Holky, co tam jdou, vidí Forbidden Society, týpka co hraje. Ne Jindru Brejchu, co je v soukromí uplně jinej třeba. Jednou se mi stalo, že mi slečna po vzájemný konverzaci řekla: „ale vždyt ty jsi uplně normální kluk tyjo,“ a já říkám: „ano jsem, já nechodim po koncertě a neřežu lidem hlavy :D.“ Za playerama na akcích mi to přepne a jsem úplně někdo jinej, to je pravda, jinak jsem ale normální hovado jako každej jinej.

 • Hraješ raději na menších akcích, či máš rád velké festivaly, kde se sejde hodně lidí?

  To je opět různý, někdy tak někdy tak. Ale taková meší klubovka, kde je nerváno, je mojemu srdci asi nejbližší.

Komentáře

Jose

Spoluzakladatel a spolumajitel projektu