Melody Mell Lady underground

Melody Mell v rozhovoru a její Lady Underground

A je to konečně venku!
Plzeňská královna českýho hip hopu vydala, pro mě dlouho očekávanou desku, která hrdě nese název Lady Underground. O téhle mega desce už se vědělo hodně dopředu. Pro nás všechny byl jasným signálem singl, s kanadským mistrem Mr. Erbie, který se jmenoval Našla jsem.

 

Proč je tahle slečna podle mě královnou ženské scény? Je to jednoduché, a celé jsem to už jednou vysvětloval v článku, který se vztahoval k songu Mayday. Melody si zkrátka jede to svoje. U ní si můžeš být stoprocentně jistý, že láska k hudbě, nezkrotná lyrika a luxusní hudební podmazy vítězí nad milionovou falešnou slávou, nahotou a dalšíma věcma, které vidíme u dnešních „rapperek“.
Každý, kdo už o téhle plzeňské slečně už aspoň jednou slyšel, nebo si poslechl aspoň nějaký její track, tak ví, že tohle je jiné kafe.

A teď je ten pravý moment, kdy by tohle jméno mělo na naší scéně dostat mnohem více pozornosti. Melody nám totiž vydala dlouho očekávanou desku Lady Undeground.

Na co se můžeš těšit? Jedna skladba lepší než druhá, paradní beaty od mistrů Funkdata a Koži, a samozřejmě pravý diktát slečny za mikrofonem. Tahle deska potěší hlavně posluchače staré dobré klasiky. A co by to bylo za desku, kdyby na ní chyběli hosté na featu? Css, tady si užiješ exkluzivního hosta Mr. Erbie na tracku Našla jsem, slovenského frajera Shomi a taky Dounyho a Payya Matys.

Co tedy na desce najdeš? Čekuj tracklist.
1. Intro (prod. Koža, skreče DJ Česki)
2. Reprezent (prod. Koža)
3. Moje hudba (prod. FunkDat)
4. Plyne ti čas (prod. Koža) 
5. Naposledy feat. Douny, Payya Matys (prod. Koža)
6. Moje já (prod. Koža)
7. Závist (prod. Koža)
8. Našla jsem feat. Mr. Erbie (prod. FunkDat)
9. Životní přání feat. Shomi (prod. Koža)
10. Lady Undeground (prod. FunkDat)
11. Outro (prod. Koža)

Takže pokud chceš slyšet úplně něco jiného, než na co jsi na téhle scéně zvyklej, nabíhej okamžitě na YouTube kanál Melody Mell, klikni zde a nebo dojdi až na konec článku!

Že pořád Melody moc neznáš? Ha, nevadí!
Aby toho nebylo málo, tak jsme pro Vás Melody Mell vyzpovídali a zeptali se jí na pár otázek, nejen o její nové desce, ale i o jejích začátcích atd.

1) Ahoj Melody, jsem rád, že nám odpovíš na pár otázek. Podle mě by tě všichni měli znát. Ale pro ty, kteří mají ve znalostech mezeru, mohla by ses trochu představit?

Zdravím Vás,
Melody Mell je 28letá slečna z Plzně, co miluje hudbu, svého přítele, pejska a svojí rodinu 🙂 Jinak žije úplně normální šťastný život.

2) Jak se to vlastně stalo, ty a hip hop?
Tak k hiphopu jsem se prvně dostala už na základce, někdy koncem 8.-9. třídy, kdy jsme si pouštěli z kazety s PSH, Chaozz, Indy & Wich, W.W.W, Pio Squad, crew Špatnej Wliw nebo náš plzeňskej Diwokej západ. Jsem jedině ráda, že jsem na takovým hudebním stylu vyrůstala, od toho se odvíjí taky moje hudba 🙂
No a s rapem jsem začala úplnou náhodou, kdy jsme s Bezim nahrávali ještě v Žatci naše první věci a v tu dobu jsem byla rapem nepolíbená, věnovala jsem se čistě jenom zpěvu. On mi najednou řekl, ať místo zpěvu zkusím zarappovat, tak jsem to zkusila a od tý doby v tom jedu 😀 Myslím, že začátky byly úporný, ale vypilovala jsem si vlastní flow.
Takže můžete poděkovat Bezimu za to, že Melody Mell začala vůbec rapovat 🙂 Někdo řekne bohudík, jinej bohužel 😀

3) Dříve jsme tě mohli vidět ve WildJam. Ovlivnilo to tvojí nynější hudbu nějak?
Určitě ano, jak jsem už zmiňovala, k rapu mě přivedl Bezi, kterej mě nasměroval, já si už pak našla to svoje a svůj styl. Mám ráda striktní rap, diktáty, to máme v rodině 😀 Takovej styl mě momentálně charakterizuje i na mým albu Lady Underground.
Každopádně mám ale ráda i melodický věci, jazzrepovky, do budoucna bych ráda udělala zase úplně něco v jiném duchu.

4) A když už jsme u toho. Co ty a BiT label?
BiT label, už nefunguje jako label, ale stala se z něj reklamní agentura. S klukama už se tolik nevídám, každej jede za sám za sebe. V Žatci všechno vzniklo díky Bezimu, kterej jako první dal iniciativu něco dělat, hledali zpěvačku, jim mě doporučil jeden jejich kamarád a tak jsme se vlastně i poznali. Label pak založili kluci z Retrospektu Pj a Shiky a přizvali nás. Jezdili se společný koncerty, točili se ve studiu v Žatci u Shikyho nebo u nás. Poznala jsem tak spoustu skvělých lidí a udělala i pár spoluprací třeba s eLKou, Retrospektem a nebo s Pjeem. Mám na to jen hezký vzpomínky 🙂

5) Určitě se najdou tací, co znají singl Moje hudba. Byl to ten pravej impuls pro to, aby jsi nahrála desku?
Jojo, byl to impuls pro to psát dál a zkusit udělat víc skladeb, skladba a klip se líbil, takže to byla motivace jet dál. V tu dobu jsem ale nepřemýšlela o tom, že vydám desku. To přišlo s časem a hlavně s beatama od Koži a Funkdata, který nejlíp vystihli moji představu o tom, jak by to mělo vypadat. Ví, co mám ráda 🙂

6) Deska Lady Undergroung je venku. Jaký z toho máš teď zpětně pocit?
Deska se dělala dlouho, cca 2-3 roky a pomalu se dávaly do kupy skladby, témata co přicházely postupně s inspirací a beaty. Nejsem ten typ, co by album udělal za týden, dávám si záležet, hodně jsem přetáčela některý části skladeb, upravovaly se beaty až do tý doby, kdy jsem si mohla říct, že to můžu poslat mezi lidi. Jsem hroznej perfekcionista, kdybych mohla, udělám to ještě jinak 😀 ale to by se nedalo pak dělat nic.
Pocit mám dobrej, myslím že se mi i přes všechny překážky podařilo všechno tak, jak jsem vlastně chtěla a jsem hrdá na to, že jsem to dotáhla do konce a nesekla s tím v půlce.

7) Byla při tvorbě tvé desky někde blízko, nějaká inspirace?
Tak jak kdy, neumím psát texty z voleje, i proto tvorba a psaní skladeb tak trvalo. Inspiraci jsem měla v mém blízkém okolí, hodně mi pomáhal Bezi, brala jsem si inspiraci ze všeho co se ke mě dostalo i z lidí, který jsem poznala a z různých zážitků.

8) Kde se práce kolem desky odehrávala?
Nahrávalo se v Praze ve studiu Originál, který má pod placem Honza Prislinger. Moc fajn spolupráce a jeho přístup, takže určitě doporučuji všem 🙂 

9) Máme si připravit uši i na něco nového?
Tak momentálně jsem vydala desku a vše co jsem chtěla říct, jsem řekla 🙂 Je čas na pauzu a nabrání další múzy a inspirace pro další skladby 🙂

10) Ty a hudba, to je určitě velká láska. Co, nebo koho vlastně sama posloucháš?
Poslouchám všechno kromě techna, dechovek a country 😀 Co se týče rapovek, mám ráda hudbu Joeyho Bada$$e, Pro ERA crew, Logica( ne toho českýho), Hi-Rez, Queen Latifah, Wu-Tang, De La Soul, Reverie, Gavlyn, Mac Miller a tak různě. Je toho hodně co mě baví, ale líbí se mi určitě víc oldschool než třeba trap, v tom jsem se nenašla. Krom rapu si ráda ale poslechnu jazz, soul, funky.

11) Téma o kterém se mluví skoro pořád. Názor na ženy na scéně?
HaHa, je to slabota tady u nás nooo, asi vím jen o Sharlotě a Sharkass. Bohužel ani jedna ze slečen pro mě není RAPperkou. Jejich hudbu neposlouchám, takže nemůžu hodnotit. Jediná rapperka, o který vím, a stojí za poslech je Barbršenko a v SK Martina Fabová.
Docela mě mrzí, že tu není pořád ta ženská uznávaná úroveň kvalitního rapu jako je třeba v zahraničí Reverie, Gavlyn nebo parádní Lady Leshurr. Takhle já si třeba představuju, že by to mělo vypadat. Chybí to tu. Na týhle době mě sere to, že už dneska každej rapuje protože je to IN a cool a myslí si, že je to jednoduchý odříkat pár slok co se rýmujou. Je to smutný, ale já se ostatníma nezabejvám, soustředím se sama na sebe.

12) Nemohl jsem si nevšimnout spolupráce s Mr. Erbie. Jak to vlastně vzniklo?
Hele Erbie mi jednoho dne napsal na Facebook, že by se mnou chtěl feat. Zaskočilo mě to a divila jsem se, jak na mě vůbec přišel, viděl klip na skladbu Moje hudba, kterej jsem v tu dobu právě vydala, byla jsem dost zaskočená. Psali jsme si a domlouvali, poslala jsem mu beat a udělal se track Našla jsem, na kterej jsme natočili i klip. Proběhlo to celkem rychle 🙂 a mě se tak splnil další sen.

13) Budeš mít těd po vydání desky nějaké vystoupení?
V nejbližší době o žádným nevím. Momentálně hledám i djee, který by nás chtěl doprovázet na koncertech.
Určitě ale budou nějaké koncerty až se vše vyřeší a připravuju i show s live bicíma 🙂

14) Tak, to je asi vše, co mě zajímalo. Ať se ti daří nadále a tvoje super hudba nám zásobuje uši. Jako tradičně, chceš něco vzkázat svým fanouškům, posluchačům a obdivovatelům?
Děkuju za rozhovor:) Vzkazuju všem mějte se krásně, mějte se rádi a užívejte si života dokud jste mládi.

Tak co? Přesvědčila tě Melody, aby jsi její album přidal do playlistu?

Doufám, že se Vám album téhle královny CZ a SK scény bude líbit. Je to totiž velká pecka, dělaná srdcem. A takovéhle lidi je potřeba podporovat.

 

 

StandArt

Prokope se mladý a talentovaný StandArt do světa Cz/Sk rapu? Čti rozhovor.

V dnešním rozhovoru si vyzpovídáme mladého talenta, který si řiká StandArt. Určitě jeho tvorba stojí za poslech, protože má vysoké ambice se dostat mezi známá jména našeho rapu. Nebudeme to okecávat a pustíme se do dnešního minirozhovoru.

1) Tímto tě zdravím a díky za tvůj čas.Představ se nám.

Zdarec, jsem StandArt aka Hubený rapper, kterého si na stagi pletou s mikrofonem a dělam rap.

2) Nyní je venku nový videoklip, kdo všechno se na něm podílel a jak dlouho se na něm pracovalo?

Na klipu se pracovalo cca půl roku a nahrával jsem ho u Basty, který se postaral i o mix/master, za kamerou byl Martin Grapsky a vystupovali v něm kluci z labelu, jinak s textem mi pomáhala moje máma.

 

3) Co znamená 1001 label?

1001 Label znamená tisíc překážek, jedna šance.

4) Chystáš nyní nějaké nové věci?

Právě se maká na CD společně s PS-12.

5) Kdo je členem skupiny PS-12 a chystáte něco společného ?

Členem je Bastard Maris Dee a jak jsem řekl nahoře, chystáme CD.

6) Jak často se zabýváš svojí tvorbou?

Vlastně každý den. Rád si pustim hudbu do sluchátek a jdu mimo lidi někam do hajzlu a píšu bars.

7) Kde a jak jsi se poprvé setkal s rapem?

Když jsem byl malej často jsem jezdil k babičce a tam jsem našel starej kazeťák a kazety na kterých byl Eminem. Dodnes je mám a v tu chvíli jsem věděl, že to chci dělat taky. V tu dobu mě bylo asi 8 let, ale k psaní textů jsem se dostal asi ve 12 letech.

8) Co, nebo koho rád posloucháš?

Rád si poslechnu old school, ale zároveň i new school, nějak to neřešim. Mezi mé oblíbené  interprety patří – Separ, Majself, Rest, Refew, MR a Pil C, ale hodně cenim i Plexa. Ze zahraničí nejvíc MGK, Chill Bump, Fat Joe apod…

 

 

Tímto děkuju za rozhovor a přeju hodně štěstí a dalších úspěchů v tvé tvorbě.Peace

 

Joe Handaxx – Nepoužívám hudbu k protestům

Dnes vyzpovídáme jednoho rappera, který si řiká Joe Handaxx. Pro některé je toto jméno známé, pro některé ne, tak je tu pro vás připravený rozhovor, abyste se dozvěděli více. Nebudeme to prodlužovat a vrhneme se na to.

1) Můžeš se představit lidem, kteří tě neznají?

Moje jméno je Joe Handaxx a dělám rap, najdi si mě! 

2) Už je to nějaká doba co vyšlo CTTP, chystáš nějaké nové album?

Když děláš muziku neustále něco chystáš, takže jo, nebude to album ale pracujeme na singlech a EP s DJem 3illou.

3) Na albu jedeš solo, proč tam není nějaký feat? Nebo nebyl potřeba?

Nakupilo se mi tolik solo věcí, že to ani jinak dopadnout nemohlo, na jedno CD se víc dat nevešlo, 20 tracků a CD je full.

4) Je známo, že se hodně kamarádíš s Doemixxxem. Odkud se znáte?

Náhoda, kámoš kámoše mi dal email. Tyhle náhodičky mám rád, sedlo nám to.

5) Vnímáš svojí tvorbu jako nějakej protest k ruzným věcem, nebo prostě děláš to, co tě baví?

Rozhodně dělám co mě baví, nepoužívám hudbu k ňákejm protestům, řešením politickejch debilit a podobnejch sraček, zhudebňuju situace co se staly, je v tom hodně pravdy, což spoustě lidem nedochází, zhudebňuju čim sem si prošel, jaký mám pocity atd… Samozřejmě sou tam i věci co sou trochu jinde, bangery atd, to vše k tomu patří. Raději vypouštim ven osobnější věci co pro mě maj smysl, než píčoviny stylu 15 letýho blbečka co rapuje o tom jak je život těžkej nebo že ho opustila životní láska jen proto to abych získal popularitu nebo fans protože to frčí. Mrdat, dělám si to po svým, chápeš..

6) Co děláš zrovna, když se nevěnuješ muzice?

Normálně makám, užívám si s friends, chlastáme, cestujem… prostě žiju.

7) Kde se v tobě vzala ta představa, že se budeš věnovat zrovna rapu?

Přišlo to někdy v 15 letech, debilní nápad, vždycky sem chtěl bejt DJ, ale mikrofon byl levnější než DJ technika haha 😀

Jednoduše nápad s klukama u piva..

8) Co od tebe můžeme čekat do budoucna?

Kámo, to bych taky rád věděl! Mám v tom životě trochu hokej, plány sou, ale nebudu raději nic řikat, uvidíme jak velký to vyleze.

9) Jakou hudbu posloucháš nejvíce?

Rap a house, jinak nejsem vyhraněnej.

10) Tímto děkuju za tvuj čas.Nyní máš prostor něco vzázat svým fans

Svejm fans samozřejmě velice děkuju za podporu, bez nich by to nemělo smysl!

 

IronKap – Nikdo nečekal, jak TroubleGang vyroste

13645326_1053084391439323_642062442149482498_nV dnešním rozhovoru si budeme povídat s intepretem, který je na scéně známý jako IronKap. Byl to právě Kap, který se podílel na zrodu TroubleGangu. O čem si budeme dnes povídat a co nám prozradí? Více v dnešním rozhovoru!

1) Kdyby ses nejmenoval IronKap,tak jak a proč? 

To netušim, svoje jména nebo přezdívky jsem si nikdy moc nevymýšlel. Vždycky to vyplynulo ze situace. Kape mi začali říkat kamarádi a IronKapa jsem dovymyslel na jeden mixtape v roce 2009. Když o tom přemýšlím, říkal bych si asi císař Palpatine, Josef Kajetán Styl, nebo Antonio Banderas.

 

2)  Kdo přišel s názvem TroubleGang? A čekal jsi, že se lidi budou kérovat, chodit po ulicích ve vašich šátcích a dělat průvody na vaše koncerty?

S názvem TroubleGang prišel Marpo. Věřil jsem od začátku, že to spojení má určitou sílu. Navíc jsme to postavili na zelený louce, ale to kam až to vyroste jsem nečekal. Myslím, že nikdo z nás. Ve svý podstatě ty lidi na tom mají stejnej podíl jako my sami. Ta komunita, celej ten movement žije vlastním životem.

 

3) Jak kombinuješ to,  že v práci jsi učitel a zároveň jsi jeden z nejuspěšnějsích lidí v TroubleGangu?

Jak se dá. Škola je můj denní job. Stejně jako zbytek kapely, musíme všichni vydělávat. TG není primárně založenej za účelem zisku a peněz. To, že je náročný vstávat denně v 5 nebo 6 ráno a do noci makat na hudební kariéře, je naprosto jasný. Takže všichni děláme, co se dá.

4) Stalo se Ti někdy, že sis oblíbil hudbu nějakýho interpreta a následně jsi zjistil, že ji sice dělá dobrou, ale je to namyšlenej vůl? Změnilo to pak Tvůj pohled na jeho tvorbu, či to rozděluješ?

Měl jsem štěstí, že se ke mě vždycky moji oblíbení interpreti chovali slušně. Tohle je hrozně zavádějící. Jak můžeš poznat interpreta abys ho mohl odhadnout jakej je? To že tě pošle do prdele? Nevyfotí se? Nedá podpis? Co když ho zrovna před tebou otravovalo tisíc lidí. Poslali ho do prdele, polili, urazili atd. Abys mohl tvrdit, že někoho znáš, nestačí s ním úplně krátký kontakt ještě na bázi fanoušek – interpret. Ale jak říkám, já se vždycky setkal s maximální vstřícností a ochotou.

5) Kde ti vyhovuje psaní textů? Jsi raději sám, nebo se necháš ovlivnit lidma mezi sebou a tím bereš další inspiraci?

Já potřebuju maximální klid. Dokážu napsat text kdekoliv, ale doma v klidu je to nejvíc.

6) Jak překonáváš chvíle, když není co v hlavě co bys hodil na papír?

Nepřekonávám. Tohle nejde dělat na krev. Párkát jsem se ocitl v situaci, kdy prostě musíš a snažíš se něco vypotit a pokaždý to letělo do koše. Jsem schopnej napsat album za 14 dní, když mám nápady a ty většinou přijdou ani nevíš jak.

7) Vrchol TroubleGangu je vysoko, jak to vnímáš ty sám?

Nemyslím si, že jsme na nějakém vrcholu, to zdaleka ne. Povedlo se nám posunout hranice živýho hraní v ČR, ale pořád je kam jít a co zlepšovat. Paradoxně jsme se na tomhle shodli s Marpem. Lidi chodí a ptají se nás na Inchebu a Karlín, ale nám to ani nepřijde. Prostě další koncert, kdy si člověk uvědomí, jak velký to bylo až vlastně z fotek a videa.

trouble-gang

8) Co řikáš na pochod fanoušků?

1500 lidí co jdou a skandujou TG? Co můžu říkat, že je to neskutečný a že všem patří největší díky.

9)Děkuju za rozhovor a ted mužeš vzkázat něco fanouškum!

Díky za všechen ten maximální support a sledujte mojí novou desku Neony! TG or nutin!

 

Beor – Nadějný talent ze slovenska

Dnes se seznámíme s rapperem, který si říká Beor. Netřeba více uvodních slov, více se dozvíte v dnešním rozhovoru.

1) Tímto tě zdravím a děkuju za tvůj čas.V první řadě se nám představ a řekni nám o sobě pár slov.

Zdravím ťa, moje meno je Beor a som členom československej formácie Dryll. Bohužiaľ tvorba Dryllu sa zasekla na mŕtvom bode, a preto momentálne makám na sólových projektoch s Dragonom a producentom, ktorý sa volá VibeChief, zároveň je to môj mladší bráško.

2) Proč si řikáš Beor a kde tvoje jméno vzniklo?

Meno Beor vzniklo strašne dávno, ešte keď som bol na základnej škole. Vtedy som nejak začal objavovať krásy hip-hopovej kultúry všetkých elementov a chcel som byť writer. Prvý krok bol samozrejme vymyslieť pseudonym, a tak vzniklo meno Beor a od tej doby už mi o zostalo až dodnes.

3) Na jednom songu se objevil i Henry D. Kdes k němu přišel a jak probíhala vaše spolupráce?

Zdravím týmto Henryho. Poznáme sa už dlhšiu dobu. Ako kapela Dryll sme sa niekoľko krát objavili na akciách organizovaných Beatlife labom, kde bol Henry členom a celkom sme si sadli ako ľudia, potom sme ho koncertom supportovali na akcii, kde krstil svoje album. Bola tam aj snaha urobiť s ním spoluprácu ako Dryll, ale to už sa nestihlo zorganizovať a keď som rozmýšľal o spoluprácach na sólové projekty zvolil som jeho a myslím že sa to podarilo a znie to veľmi dobre. Spolupráca bola bez problémov, dali sme dokopy skladbu, nahrali ju spolu u Nobodyho v Original štúdiu a následne sa v klube Fatal na žižkove natočil vizuál.

4) Chystáš nyní v dohlednu album?Pokud ano, jaké jména bys na něm chtěl mít?

Momentálne mám pred sebou ešte veľa singlov a sólových projektov s ľudmi ako je NISK TEAM a SENSEYSYFU plus niekoľko ďalších. Čo sa týka albumu, tak sa pomaly začína dávať dohromady, ale nejaký čas to ešte zaberie, a preto si myslím, že je zatiaľ skoro hovoriť k tomu nejaké podrobnosti.

5) Před sebou máš i dlouhou cestu mimo Slovensko. Prozradíš nám o tom pár slov?

Jasné. Chystáme sa s priateľkou zhruba na rok na Nový Zéland chceme precestovať túto nádhernú krajinu oddýchnuť si a samozrejme si trochu vyčistiť hlavy. Ale čo sa týka tvorby, veci budú neustále vychádzať, takže dúfam že to nebude dlhá odmlka. Album by som práve chcel vydať v zapätí po návrate z Nového Zélandu.12961366_254131634920040_5398225557040328992_o

6) Koho považuješ na české a slovenské scéně za krále rapu?

Nemám asi nikoho komu by som priradil tento titul, ale keby som mal povedať koho si vážim za jeho tvorbu, tak z Česka by to bol určite Rest a zo Slovenska Delik, Strapo a Separ, ale tak isto si vážim torbu aj veľa iných mien.

7) Je něco, co tě v rapu absolutně štve a co bys změnil?

Na túto tému by sa dalo diskutovať strašne dlho, tých vecí je samozrejme dosť, ale jedná sa o dosť subjektívny názor, ktorý je u každého rozdielny a preto sa týmto témam budem venovať vo svojej tvorbe. Takže keď chceš poznať môj názor na tieto veci, tak určite sleduj moju tvorbu, kde sa postupom času dozvieš všetko čo ma štve na hip-hope, aj to čo na ňom mám rád.

8) Co děláš zrovna, když se nevěnuješ hudbě?

Ako každý smrteľník samozrejme pracujem a taktiež veľa času venujem priateľke a cestovaniu, takže na nič iné už bohužiaľ čas neostáva. Tieto veci v kombinácii s hudobnou tvorbou ma vyťažujú na maximum. Hlavne hudba u mňa zaberá najviac času.

9) Nyní máš možnost vzkázat něco svým fans.

Zdravím všetkých, ktorý sledujú a podporujú moju tvorbu. Čakajte oveľa viac projektov, ktoré sa pre Vás varia v kuchyni Beora, DJ Dragona a producenta menom VibeChief. Máte sa na čo tešiť a hlavne zachovajte zdravý rozum.

10) Tímto ti děkuju za tvůj čas, a přeju mnoho úspěchů na scéně i v soukromém životě. Peace.

Díky ti bráško za túto príležitosť a zdravím celý team Wearehiphop.cz. Mier.

 

Hanzy – Hip hop se vrátil zpátky do ulic

Už dlouho jsme si nepozvali na rozhovor nějaké neznámé jméno, což je chyba, protože bychom měli objevovat možné budoucnosti ve světě hip hopu. Sice jsme tu měli rozhovor s Oliverem Lowe, Rida Radarem, Forbiddenem Society a další velká jména plánujeme. Teď to chce ale malé jméno. A tak jsem vám jedno jméno přinesl na ukázku. Borec pod pseudonymem Hanzy, který pochází ze Slovenska z Bratislavy se vám chce ukázat, tak mu pojďme dát šanci se ukázat pokud možno nejlépe. Jdeme si ho rozebrat? Jasně, že jo!

Hanzy je rapper ze Slovenska a jmenuje se Ján Soha. Narodil se 6.7. 1997 a rapu se věnuje od roku 2010. První skupina, které se stal členem, byla MPG – Mladá Petržalská Generácia, která sa rozpadla kvůli neshodám. Od malička vyrůstal v Bratislavě a v různých částech tohohle krásného města. Vystřídal mnoho škol, 2 základní a 2 střední školy. Momentálně studuje hotelovou akademii a spolupracuje s Nikom, s kterým byl i ve skupině MPG s Českým producentem, který si nechává říkat Erpe. Dnes nám připravil novinku s názvem Sayonara freestyle, a tak se můžete přesvědčit o tom, jestli si svou pozornost zaslouží. Za mě ano, a co za tebe? Poslechni si jeho horkou věc, která je venku jen chvíli a řekni si sám, jestli to stojí za to.

A teď rozhovor, abychom to měli kompletní.

Hanzy, co tě dostalo k rapu?
No k rapu ma v prvom rade dostali kamaráti, ktorý si po vonku rapovali a jeden krásny deň som to teda vyskúšal aj ja a teraz som tu.

Proč zrovna rap?
Rap som si vybral práve preto, lebo jedine v rape sa dajú opísať svoje pocity rôznymi štýlmi a nemusíš si dávať servítku pred ústa.

Nejoblíbenější skupina a interpret?
Najobľúbenejšieho interpreta, alebo skupinu snáď ani nemám, ale poslednú dobu si dosť idem chalanov z LNHJ, poprípade Radikalov nový počin – FREERIDE.

Kdo je momentálně podle tebe TOP z SK scény?
Fú, kámo toto je dosť zavádzajúca otázka, je to také detské.. Interpretov delím predovšetkým na dobrých a zlých a medzi tých dobrých radím predovšetkým momentálne najnedoceného Danosťa!

Myslíš, že máš na to být TOP interpret?
Myslím, že na to má každý, treba len tvrdo trénovať, nech to nejak znie a nemať nahrávky cez igelit.

Tři věci, které u sebe musíš mít, když jdeš ven?
Tri veci? No jednoznačne cigarety, zapalovač a podľa vhodnej situácie aj nejaký weed.

Co nesnášíš na Rapperech dnešní doby?
Fú, čo neznášam? No o tom by som dokázal písať aj celý deň.. Momentálne prišla éra, ktorá je vraj pokroková, pochopíme to až o 3-4 roky a sme zaostalí, no ja to tak nevidím, keď raz niečo je na piču, tak to na piču bude aj o 100 rokov…

Co tvoje první nahrávka?
Haha :D, toto je veľká nostalgia, prvá nahrávka bola klasicky zlá ako nahrávka každého jedného interpreta, bolo to s mojou prvou crew (Mladá Petržalská Generácia) a môžete si ju kľudne aj pustiť na starom kanáli tejto crew, bola klasicky nahrávaná v detskej izbe po stojačky vedľa počítaču haha.

Jaké jsi měl dětství?
Som z obyčajnej rodiny, kde peniaze niekedy boli a niekedy nie, v 12 rokoch nás opustil otec a žijem iba sám s mamou, ktorá ťahá tri roboty, aby mala ako splácať úvery, čiže nie som z tých, ktorí mali vždy všetko pod nosom a všetko si budujem sám.

Auto nebo Motorka?
Niekedy motorka, teraz už auto.

Kouříš ?
Jasné, no rád by som prestal, poprípade aspoň obmedzil moje fajčenie…

Co posloucháš z ciziny?
Z cudziny som sa momentálne vrátil v čase a dosť si idem Cypress Hill, Wu Tang apd., proste klasiky.

Jaká bude tvoje budoucí tvorba?
Moja budúca tvorba bude určite pestrá, snažím sa skúšať a experimentovať z rôznymi štýlmi, čo je možno vidieť aj v tracku LOVEBONG, ktorý je trochu do reggae.

A na konec. Co bys vzkázal čtenářům?
Fanúšikom a čitateľom, by som vedel toho odkázať až až, ale toľko času zasa nie je.. Veľa z nich rozpráva, že skutočný rap umrel, ale podľa mňa to tak vôbec nie je. Neumrel, treba ho hľadať, pokiaľ ho nehľadáš tam, kde by si ho hľadať mal, ho nikdy nenájdeš. Nie je mŕtvy, len sa vrátil tam odkiaľ prišiel – do ulíc.

Tak to byl Hanzy, celkem sympatická osoba podle mě a doufám, že se pro tebe stal zajímavou postavou, která třeba jednoho dne bude hrát pro tisíce lidí v desítce měst Slovenska. Pokud se ti zalíbil, tak ho určitě sleduj dále a s tím bych skončil, mějte se, ciao!

Forbidden Society

Forbidden Society – Starýmu rapu jsem to věřil víc

Forbidden Society 1Dnes trochu odbočíme od tradičních rozhovorů. Připravil jsem si pro vás rozhovor s interpretem, který se ve světě proslavil jako Drum’n’Bassový producent, hraje od roku 1998, je mu přes 30 let a má venku čtyři alba a nespočet singlů. O kom je řeč? O interpretovi, který si říká FORBIDDEN SOCIETY! Zeptal jsem se ho pro vás na pár otázek, tak pojďme na to.

 • Čau, mohl by ses nám pro začátek nějak podrobněji představit?

  Ahoj, jasně. Jmenuju se Jindřich Brejcha a vystupuju pod uměleckým jménem Forbidden Society, žánrově Drum & Bass a pak projekt Pornothrasher pro House, Techno, Grime, Breaks. Vlastním svůj label Forbidden Society Recordings, kde vydávám svojí vlastní produkci i produkci jiných, převážně zahraničních umělců. Produkci se věnuju zhruba od roku 1998, stejně tak hraní, label funguje od roku 2010 a vyšli na něm umělci jako Audio, Counterstrike, Katharsys a spousty dalších.

 • Jsi sice Drum and Bassový producent, ale na svém Facebook profilu jsi psal, že starý hip hop ovlivnil tvoji tvorbu. Můžeš nám tedy prozradit, koho si takříkajíc „jedeš“ a co pro tebe hip hop znamená?

  Ano, je to tak. Upřímně tu musim napsat, že nejsem opravdovej specialsta přes styl hip hop, ale vim, co se mi líbí. Mezi moje oblíbence patří Method Man, vlastně celej Wu Tang Clan, KRS One, NWA, Run DMC, Fat Joe, Public Enemy. Pamatuju si dřív, jak jsem čuměl na MTV na ty starý gangsta Hip Hopy a to asi ovlivnilo mojí Drum & Bassovou produkci. Používám dost Rapový vokály a v DNB to na akcích prostě funguje. Nesmí to bejt samozřejmě v každým tracku. K tý druhý otázce, momentální hip hop mi osobně nic neříká. Nevim, nechci tu nikoho nasrat nebo urazit, protože tomu až zas tak nerozumim, ale tomu starýmu jsem to věřil víc. Ted’se přetrasformoval dost do komerční podoby. Na druhou stranu, jsou tu určitě věci co neznám a mají koule. Vim, že jeden čas jsem poslouchal i francouzskej Hip Hop.

Forbidden Society 2
Forbidden Society v Cross Clubu (Praha)
 • V minulosti jsi spolupracoval z rap scény například se Smackem. Jak jste se spolu dali dohromady?

  Kubu jsem kontaktoval přes Soundcloud já. Líbilo se mi to, co dělá a měli pro mě ty texty i ta agrese určitej zápal na kterým jsem se chtěl podílet a přenést ho do Drum & Bassový scény. Dost to fungovalo a lidi to bavilo. Já když někomu něco věřim a cejtim v tom ten zápal tak mě to hrozně baví a to byl Kubovo případ v tý době. Smack maká pořád a jede si to svoje, já to samý. Až přijde ten správnej čas tak třeba zas něco spáchame.

 • Forbidden Society CharacterMáš na svém kontě i další „mezižánrové“ spolupráce podobného druhu? Jak takovou spolupráci vnímáš?

  Tohle je vždycky zajímavá věc, nemusí to fungovat vždy samozřejmě, ale propojit jiný styly je podle mě dobrý čas od času. Zatím se to v mojem případě stalo jen se Smackem. Baví mě i James Cole – ten jeho temnej dunivej hlas by se mi do nějakýho tracku hrozně líbil.

 • Jak se díváš na současnou českou rapovou scénu?

  Nejsem moc specialsta abych tu něco hodnotil, libí se mi některý věci od Jamese Cola, samozřejmě Smack, ale to je asi tak všechno, nic víc si neposlechnu a nechci tu radši hodnotit.

 • Za ta léta, po která vystupuješ, jsi jistě zažil spoustu akcí, od těch nejmenších, až po ty největší pro tisíce lidí. Jaký je tvůj nejlepší a naopak nejhorší zážitek z takových událostí?

  Nejlepších je víc a těžko tu vynést jednu. Samozřejmně byla velká čest hrát na Pirate Station, jedna z největších Drum & Bassových akcích vůbec v rusku, dál pak 4x v Japonsku, který by se dalo říct, že mám sjetý od zhora dolu, ale v česku se mi hraje samozřejmě taky strašně dobře, troufnul bych si napsat, že tu máme jednu z největších DNB základen vůbec. Co se týká nejhoršího zážitku, těch bylo taky několik, jako třeba když tě řidič veze na letiště a v půlce cesty si musí „osladit život“ aby ho nakopl a mohl vůbec dojet, nebo jak se na mě vybodl jeden promotér v Austráli v Sydney a nechal mě tam 4 dny a vysral se na to – naštěstí i tam mám známý, takže to nakonec dopadlo dobře.

 • Řekl bych, že dost často vystupuješ v cizině. Jak to máš s fanoušky všeobecně? Znají tě u nás lidé více, než v jiných zemích, nebo to je naopak?

  To je těžký, tak jsem čech žejo, tak mě znají dost u nás, ale myslím, že moje umělecký jméno i jméno labelu znají dost i v cizině. Jak píšeš, hraju tam dost často, takže promotéři asi vědí, proč mě zvou a lidi to tam asi chtějí. Jsem za to upřímně hrozně rád.

 • A Jak to máš s fanynkami? Zneužiješ občas postavení „hvězdy“?

  😀 Záludná otázka, ale musím odpovědět, že ne. Snažim se chovat profesionálně a vztah řešim v soukromí a ne na akcích, i když by to třeba šlo. Holky, co tam jdou, vidí Forbidden Society, týpka co hraje. Ne Jindru Brejchu, co je v soukromí uplně jinej třeba. Jednou se mi stalo, že mi slečna po vzájemný konverzaci řekla: „ale vždyt ty jsi uplně normální kluk tyjo,“ a já říkám: „ano jsem, já nechodim po koncertě a neřežu lidem hlavy :D.“ Za playerama na akcích mi to přepne a jsem úplně někdo jinej, to je pravda, jinak jsem ale normální hovado jako každej jinej.

 • Hraješ raději na menších akcích, či máš rád velké festivaly, kde se sejde hodně lidí?

  To je opět různý, někdy tak někdy tak. Ale taková meší klubovka, kde je nerváno, je mojemu srdci asi nejbližší.

Rida Radar – Slovenský ganjaman

Jeden z mála netradičních postav na naší scéně. Ano, řeč je o slovenském ganjamanovi, který si říká Rida Radar. Tohle jméno míří stále výš a výš, a pomalu a jistě dobývá celou scénu.
Jeho netradiční styl hudby a celý sound si stále nachází velké množství příznivců. Ještě aby ne! Trochu jsme pro Vás tohoto interpreta vyzpovídali. Víte třeba, kolik toho tenhle šéfko denně zhulí? To a ještě více, se dozvíte v našem rozhovoru.

1) Ahoj, mohl by ses těm, co tě neznají, trochu představit?
Rida Radar (Ganjaman). Momentálně ležím s telefonem ve vaně po brku, takže bude to velmi stručně.

2) Podle slov z jednoho klipu neděláš reggae ani hip-hop. Můžeš svůj žánr tedy nějak specifikovat?
Ano, v tracku „Ready“, který mimochodem, tu na SVK ani v CZ nemá obdoby, jsem tohle řekl. Dělám vlastní žánr, neokopírovaný od žádného umělce. Vytvořil jsem si vlastní sound a dal jsem mu jméno *ganjarap*. Takže tak.

rida23) Jak ses vlastně dostal k tomu, co teď děláš?
Električkou.

 

4) Po zhlédnutí klipu Ready mám nutkání se zeptat na netradiční otázku. Kolik toho asi tak „zhulíte“ při natáčení?
Hodně, asi 20-30g.

5) A hned navážu, jaká je tvoje denní průměrná spotřeba?
Půl kila.

6) Ty a Captayn Freeman, to je celkem slušná spolupráce, která šlape. Jak jste se dali dohromady?
Na pokecu jsem mu poslal RP.

7) Máš k tvojí netradiční tvorbě nějakou inspiraci, či si jedeš to, co tě napadne?
Největší inspirací jsem já sám sobě. A věci kolem mě, které vnímám.

8) Highlife420? Jak to všechno vzniklo?
Velmi pomalu a přirozeně, kyž je to naše značka, která je ještě stále v začátcích. Ještě bych to moc nespecifikoval, ale bude to jedinečný brand u nás. Vlastně to ani tak není brand, jako seskupení lidí a nápadů. Jde nám o hudbu, životní styl, oblečení a vyhledávání nadaných mladých lidí, kterým můžeme nějak pomoci a posunout je dále. Není to je o tom, že hulíme, ale i o tom…

highlife 4209) Co preferuješ? Bong nebo joint?
Joint, ale mám i pěknou bublačku s dvěma perkulátorma za 200€, kterou jsem dostal od sponzora, takže občas dám i to.

10) Děláš styl, který je v našich krajinách netypický. Je to tak podle tebe správně?
Ano je. Hlavně, či to je správné, nebo ne, mi je u píči.

11) S kým bys v budoucnu rád navázal spolupráci?
Na spolupracích si nehoním a momentálně ani nejsem v píči ze žádného interpreta… Spíš producentské spolupráce. Jako mc’s co jsou úplně stejní všichni. Ať si dávají featy mezi sebou.

12) Kdo je tvůj vzor?
Nemám konkretní vzor. Vzorem jsou mi všichni, co něčo dokázali a nepokurvili se, a nebo taky ti, co pomáhají lidem okolo sebe. Tací jsou mi vzorem.

13) Sleduješ ostatní interprety? Co třeba Snoop Lion?
Nezajímají mě, pokud se bavíme o SVK/CZ. Fakt je toho málo. Spíš ne, než ano. Snoop Lion mě též nějak nebere, i když mám v tracku použitý sampl z tracku, jako má použitý on. Ale to je tak všechno.

14) Názor na „ženy“ na scéně?
Vidíš nějaké ženy na scéně? Já mám svojí ženu a ostatní mě nezajímají.
A co se rapu týká, tak velká slabota. Ale s Martinou Fabovou udělám track, protože to je moje krev. Ale taky spíš vokál bych od ní chtěl, než slohu.

rida-náhledka

15) Kdyby sis mohl vybrat jakéhokoliv producenta na track, kdo by to byl?
Vi3e ft. K. West.

16) Když nejsi Rida Radar, kdo jsi a jaký máš den?
Jsem Rida Radar od chvíle kdy vstanu, až dokud nejdu spát. Vzbudím se po obědě, hodinu jsem ve vaně, něco dobrého sním, jdu ubalit, pochillovat do města s frajerkou nebo kámošema. Řeším merch, studio a podobné flákání se za peníze.

17) Máme se v současnosti připravovat na nějakou novinku? Třeba album?
Určitě buďte připravení, ale kdy to dám ven nezveřejňuji a držím si to v tajnosti trošku.

18) V již zmíněném klipu Ready se na produkci objevil VI3E. Jak jsi na spolupráci s tímhle mladým producentem natrefil?
Vi3e měl dobrý vajb. Tak jsem ho oslovil a řekl mu mojí představu o ganjarapu, potom se už jen dotahovalo a dohadovalo. Nakonec vznikl jeden z nejposlouchatelnějších tracků na SVK za tento rok. A nejposlouchatelnější nemyslím,  že má nejvíc views (500k), protože nemá. Ale to, že se to dá vůbec poslouchat 😂. Ale tak tím jsme už pověstní, že moje refrény a naše treky, aj s Freemanom, jdou lidem lehko do hlav.

rida1

19) To by bylo asi tak vše. Máš prostor vzkázat čtenářům nebo svým fans co je libo :-))
Zdravím všechny fanoušky, i drbnuté zakomplexované kokoty, co sami sebe ještě stále hledají. Buďte taký jací jste, neb bez Vás bych já nebyl takovým, jaký jsem. Peace.

Oliver Lowe – Divokej západ možná není u konce

Vítám tě. Dnes jsem si připravil zajímavý rozhovor s jednou z legend českého hip hopu. Jsou to dlouhá léta, co nám v uších hrál Divokej západ a dnešní rozhovor je s jedním z bývalých členů jmenovaného uskupení. Oliver Lowe, dříve známý jako Snupa je zlatým dnem všeho, co jsem dodnes napsal. Upřímně, pro mě je tenhle rozhovor cenný, neboť jde o velkou osobnost s velkým charakterem, celkovým přehledem o tvorbě, která většině populace uniká, a přece jen Divokej západ nebyla pouhá skupina. Je to skupina snů, která dokázala z ničeho udělat něco, z něčeho udělat mnoho. Připravil jsem si pro Olivera 22 otázek, některé odpovědi by znalce starého hip hopu mohly vážně zajímat a překvapit. Tak jdeme na to hoši a slečny!

1) Mohl by ses nám na začátek představit pro ty, kteří tě neznají?
Oliver Lowe, dřív Snupa z Divokého západu. Hlavně MC a pořadatel akce Live Jam Session v klubu Cross. Dřív jsem i hrával jako dj a dělal beaty, posledních pár let ale spíš produkuju s muzikantama. Mám malej label Everydays, kde v letech 2008-2013 vzniklo hodně zajímavejch releasů.
2) Když ráno vstaneš, jaké první tři věci uděláš?
Skočim se vychcat, vypiju půllitr vody a dám si cigáro. Tu poslední věc bych rád změnil na něco prospěšnějšího.

3) Vyjmenoval bys pět jmen československé scény, které jsou pro tebe momentálně nejlepší?
Nejedu moc ty známý jména. Určitě Regie. Ten teď jede bomby. Pak cenim hodně Wutyho ze Severský dvojky. MC Jelínek vždycky byl a bude králem textu a originality. A baví mě mladý kluci jako Beazet Kritikz nebo AMP. Je tu hodně talentovanejch mladejch kluků, co mají co říct, ale musí si vybudovat základnu fanoušků a asi taky dostat mediální prostor. Všechno se tu točí setrvačně okolo pár jmen pořád dokola.
4) Sleduješ západní rapovou scénu? Popřípadě, kdo ze západu je podle tebe osobnost, kterou bychom měli sledovat pozorněji?
Ameriku moc nesleduju. Moji hrdinové jsou EdoG a Masta Ace.

5) Když se řekne „female rapperka“, co tě napadne jako první?
Osobnost. Žena s velkým Ž. Někdo, kdo se vyrovná na majku i chlapovi. Třeba Akua Naru.

6) Jak vzpomínáš na Divokej Západ?
Jako na krásná telecí léta a nepochopitelný úspěch.

7) Mohli bychom čekat jeho velký návrat?
Dá se to vymyslet, ale otázkou je, zda-li oživovat něco mrtvýho. Ale 1-2 songy by mohly vzniknout.

8) Co děláš, když se zrovna nevěnuješ rapu?Poslouchám radio Swissgroove, provádím lidi vietnamskou tržnicí Sapou, vařím a teď jak je teplo, tak jsem často venku s kámošema na pivku na sluníčku. A začal jsem také číst. Nikdy jsem to moc nedělal.

9) Pokud máš auto, co ti v něm právě hraje?
Muziku poslouchám asi jen doma. Poslouchám hip hop, jazz, soul, funk, breaks, groovy.

10) Udělal jsi mnoho věcí s mnoho interprety, ale která z nich byla pro tebe fakt velká osobnost?
Japonští producenti Shingo Suzuki a Mabanua a taky Polskej rapper Łona. Osobnosti se vším všudy.

11) Plánuješ další tvorbu? Případněm prozradíš nám, co chystáš?
Rád bych byl aktivnější. Od poslední desky jsem napsal jen pár věcí a nějakej ten featuring. Potřeboval jsem trochu pauzu, nebyla inspirace. Mohlo to přijít už loni, ale zažil jsem hodně blbej rok a půl. Je to za mnou, takže bych to chtěl nakopnout. Mám rozdělanejch asi 5 novejch věcí. Nedávno jsem vydal singl Happy. Poslechněte.

12) Kterého producenta bys chtěl na spolupráci z ciziny?
Ty, které jsem chtěl na spolupráci, jsem oslovil a dělám teď s pár cizincema. Prozrazovat zatím nebudu.

13) A kterého rappera?
Nikdo mě teď nenapadá. S 20sylem z Hocus Pocus mám už dlouho domluvenou spolupráci. Jen to musíme dotáhnout a trefit ho ve chvíli, kdy má čas.

 

14) Brunetky, nebo blondýnky?
Podle životního skóre spíš blondýny, ale brunety mě baví taky. A na ty ostatní taky zapomenout nesmíme.

15) Slovenky, nebo Češky?
To je asi šumák. Češky jsou hezčí, ale Slovenky mi přijdou možná trošičku míň komplikovaný.

16) Představ si, že máš 20 milionů korun, co bys s takovým balíkem peněz udělal?
Vylisoval bych zpětně obě moje alba na vinylu. Udělal bych pořádný studio a podporoval kvalitní artists, kteří nemají zázemí. Natočil bych třetí desku, která by byla ještě lepší, než kdybych tu krupici neměl.

17) Co říkáš na Separův účes?
Nesleduju ho, takže nevím. Pamatuju si ho vždy plešatýho.

18) Napsal bys nám teď pár Freestyle bars?
Je muzika a do ní musí přijít bars
to jsou lyrics, rýmy, hlavně ať je to pořádnej war
a nemusíš bejt star abys to zandal jak pán
i když co si budem povídat dneska jde hlavně o PR
někdy si přijdu spíš jak firma a ne muzikant
mezi všim tim produktem, kterýmu říkaj muzika
a já bych radši místo těch kafíček, mailů a úsměvů
skočil do publika

19) Kdo podle tebe momentálně vede freestyle rap scénu, pokud ji sleduješ?
Freestyle rap mě tady nebaví. To je samý “brácho”, “kámo”, “protože”, “rapuju”, “takže”. Točení se v kruhu. Ty kluci se neumí urážet kvalitně. Je to strašně moc plytký a jednoduchý. Neslyšel jsem nic co by mě bavilo nějak zásadně. Sleduju občas zahraniční battly na youtube. To je jiná liga.

20) Jak to vidíš s budoucností rapu na západě?
To nevim, mě baví spíš hip hop.

21) Jaký je tvůj názor na současné problémy s migrací?
Žiju v Praze a žádnýho imigranta, který by dělal problémy, jsem nepotkal. Vlastně jsem nepotkal žádnýho. Jen turisty co si fotí Pražskej hrad.

22) Nakonec nám napiš něco na rozloučení s fanoušky a čtenáři.
Zdravím fanoušky webu WeAreHipHop. Poslouchejte a podporujte dobrou muziku. Peace!

Tak to byl rozhovor s Oliverem. Divokej západ možná není úplně zakopaný, a možná ho budeme moci zase slýchat po celém západu, ale to je ve hvězdách. Každopádně, hlídej si tuhle osobnost, která má co nabídnout k poslechu. Ciao!


 

Elegán a jeho pohled na svět

V dalším z našich rozhovorů Vám představuji, novou, nadějnou, slovenskou krev. Jeho tvorba spočívá v textech o reálném životě a dnešním světě, takových na této scéně jen ubývá. Seznamte se s Elegánem. Doufejme, že jeho jméno neslyšíme naposled. Víte, kdo je jeho vzor? Koho tento talent nejvíce cení? Vše se dozvíte mezi řádky našeho rozhovoru.

elegán2

1) Ahoj, možná tě moc lidí ještě nezná. Můžeš napsat o sobě pár slov?

Zdravím, takže moje umelecké meno je Elegán, vlastným menom Milan.
Hudbe sa venujem už pár rokov, ale myslím si, že až teraz to dostáva tú pravú hodnotu.

2) Máš nějaký zdroj inspirace pro tvoji tvorbu?

Inšpiráciou pre moju tvorbu je samozrejme môj život a jeho okolie.
Snažím sa opísať to, čo vidím, a tak podať ľudom môj pohľad skrz mikrofón.

3) Existuje někdo, z jehož tvorby jdeš do kolen a chtěl bys ho dostat na svoji desku?

Tak nemám hlavu v oblakoch a preto nepíšem žiadnym veľkým menám.
Ale ľudí, ktorých som oslovil a potvrdili spoluprácu si neskutočne cením.

4) Co nyní chystáš za novinky?

No je toho by som povedal až príliš veľa.
Mám napísaných asi 20 veci skrytých v počítači a čakám na ten správny čas ich vypustiť.
Jedná sa o New School aj Old school, nie som nejako zaujatý voči jednému štýlu.
Baví ma experimentovať, a myslím si, že vyhoviem väčšine poslucháčov.

5) Co ti rap dává do života?

Rap je pre mňa život, keby som sa nemohol venovať rapu môj život by bol prázdny.
Je to jedna z najlepších možností ako sa vyjadriť a ukázať svoj postoj, taktiež čo cítim.

Jak funguje spolupráce Elegan & Dezert? Na to najdeme odpověď v singlu RIEKA.

6) Kdo, nebo co je pro tebe vzorem?

Nemám v podstate žiadne vzory.
Veľmi by ma mrzelo, keby som sa na niekoho podobal, a ľudia by vraveli že to je ako cez *kopirák.*
Preto to robím ako robím a chcem aby to tak ostalo.

7) Co děláš, když se zrovna nevěnuješ rapu?

Keď sa nevenujem rapu, mojou prioritou je samozrejme rodina a priatelia, s ktorými trávim všetok svoj voľný čas.

8) Čí tvorbu si jedeš momentálně nejvíc a koho nejvíce ceníš?

Počúvam toho veľa, ale najviac u mňa boduje zo slovenskej scény jednoznačne Plexo, a taktiež jeho kolega z NENI PROBLEM, Majself.

9) Tak a na závěr bych ti chtěl moc poděkovat za rozhovor. Ať se ti daří, ať tvoje hudební i osobní kariéra jen roste. Na konci máme takové nepsané pravidlo, že každý může něco vzkázat svým fans.

Na záver všetkým, ktorý ma počúvajú patrí jedno veľké ďakujem.
Nech sa im v živote darí a nech nezabudnú na svoje sny.
Lebo tie sa môžu hocikedy splniť.

Tao Quit

Tao Quit a jeho nekonečné tempo!

Představuji vám Tao Quita… Nebudeme to prodlužovat, protože nejvíc se stejně dozvíte v rozhovoru.

12190904_615900678547927_8862224238790559223_n

1) Kdo je to Tao Quit?

Tao Quit je alter ego, které jsem si vytvořil pro potřeby rapu ve třinácti letech, před deseti lety. Občanským jménem jsem Alexandr Rakita a jsem rapper, producent, básník, admin Bizarních Hiphoperů a spoustu dalších věcí.

2) Jak zvládáš skoro týden co týden nahrát celé album?

Tak já doopravdy nevypouštím alba a mixtapy každý týden, to je náhoda, to se stalo teď, že jsem vypustil šest CDs během dvou měsíců, normálně vyhazuju ven průměrně jedno CD za měsíc. I tak je to dost, ano, zkrátka jsem grafoman, čili nepovažuju den za dobře strávený, pokud nepočmárám alespoň list, nebo dva textem, většinou rýmy, v případě psaní songů. Nahrávám často, průměrně denně tak jeden až pět. Jak kdy. Pořádně netuším čím to je, tohle tempo mám nastavený deset let a ještě mě to (s výjimkou jedné dvouleté pauzy) nikdy nepustilo, ani to nepolevilo a tak prostě tvořím, dokud mám co.

3) Pochlub se nám, kolik songů už máš na kontě?

Tři a půl tisíce se vším všudy a tisíc pětset instrumentálek. Průměrně, když to vydělíš deseti roky, je to asi jeden song denně, není to tak zlý .Je to zkompletovaný všechno do asi stodvaceti alb a mixtapů, které jsou většinou ke stažení na netu. Dva a půl tisíce jsou k poslechu, tisíc songů nechávám pouze pro sebe, je to moje ranná tvorba a řadím do toho i asi 12 alb, která se ztratily kdysi při poruše disku.

4) Dříve jsi měl těžkou životní situaci, mužeš nám jí trochu přiblížit?

Jasně, mluvím o tom defakto neustále ve své tvorbě. Byl jsem závislý na drogách a gamblingu šest let. Dvakrát jsem se léčil v PL Červený Dvůr, kde to naposledy, zdá se, zabralo a od té doby abstinuju přes rok a půl a cítím se skvěle. Mluvím o tom ve svých textech hlavně proto, že spoustu rapperů otevřeně mluví o drogách, ale nikdo pořádně neříká pravdu, nebo spoustu kluků ani neví, co do sebe cpou a pak o tom dokola rapujou jak jsou cool, což já nepovažuju za odpovědné a snažím se jít opačným směrem, popsat drogový život závislého člověka ze skutečného pohledu, popsat svůj příběh a nést varování, které když vyslechne buď jen jediný člověk a vezme si z toho něco, bude to skvělé zadostiučinění.

5) Plánuješ nějakou dlouhodobou spolupráci, nebo si pojedeš pořád tu svojí pohodu ?

Jo, neustále s někým dělám. Chystám spolupráce s hodně rappery a producenty, z těch větších projektů musím zmínit EP Based Gotts s mým dlouholetým parťákem Joe X aka Efká 2, album s producentem TMNT a album s mým parťákem AG Dykkem.

6) Co je pro tebe největší inspirace pro psaní textů?

Ani nevím, píšu natolik automaticky, že nečekám až na mě příjde múza a sám si jí popoženu. Ale tak určitě při tvorbě pociťuju spoustu vlivů, snažím se přetavit do tvorby úplně všechno, co spatřím, zažiju a pocítím. Ovlivňuje mě hudba, filmy, literatura, zkušenosti, zážitky, příběhy lidí i maličkosti jako billboardy na ulici, nebo reklamy v televizi. Velice často také používám záměrnou mystifikaci, jinými slovy v podstatě lžu, ale tak, aby to posluchač dokázal rozpoznat, kdy mluvím ze svého nitra a co je pouze „umělecký“ blábol, např. rapuju o tom, že jsem kapitán vesmírné lodi a o dva verše později se svěřím s nějakým skutečným pocitem, co mám. Rád experimentuju v psaní a produkci, takže těch inspirací mám hodně a využívám ji všechnu.

7) Koho nejvíce ceníš z tvých alb?

Nejvíce si cením spolupráce s mým dlouholetým vzorem a nyní kamarádem James Colem, se kterým už máme snad 3 skladby. Cením si produkce od Rista na mém albu Černá orchidej. Mám rád pecku se Zkratem, to byl taky můj zásadní vliv se kterým se mi podařilo spolupracovat. Ale všechny spolupráce pro mě něco znamenaly a znamenají.

8) Čeho by jsi chtěl v první řadě docílit?

Všech svých cílů jsem dosáhl a momentálně hledám další cíle. Jelikož už jsem vytvořil skoro čtyři tisíce skladeb, cítím, že mám někde svůj limit a je blíž, než si myslím. Nevím, co přinese budoucnost, ale počítám s tím, že přestanu tvořit rap za pár let a rád bych se věnoval literatuře a posléze filmům. To bych chtěl. Jinak bych chtěl mít vzdělání, dobrou práci a fungující vztah, hudba je pro mě silná vášeň a životní styl, ale pořád je to koníček dá se říc. Nedělám si iluze, že budu vydělávat pouze rapem.

9) Co říkáš na lidi, kteří tě mají jako bizarního rappera?

Tak já se osobně považuji za nejbizarnějšího rappera ve hře, je to titul, který jsem si sám stanovil a používám ho. Spoustu lidí si tohle slovo ale vykládá jako špatný, já to tak neberu. Bizarní je podle mě a i samotné definice něco, co je zvláštní, odlišné, jiné a já jsem bizarní ve smyslu excentrický, výstřední a divný. Spoustu lidí ale mojí tvorbu nechápe a považují jí za bizarní ve smyslu, že je nekvalitní a já se nezlobím, příjde mi to naprosto přirozené. Začal jsem dělat takový rap o kterým vím, že ho pochopí, nebo že se bude líbit úzké skupině hudebních šílenců jako jsem já sám a vyšlo to, oni mě nalézají a chápou a na ty ostatní seru. Jsem brakový umělec, miluju estetiku braku.

10) Prozradíš lidem, co v nejbližší době mužou očekávat?

Na tenhle rok chystám spoustu alb a mixtapů. Mám to už naplánované až do konce roku, takže je to nějakých 10 releases, které mám rozpracované. Třetí album na prodej, po posledním GTA se bude jmenovat Šaman. Chystám toho moc, doporučuji sledovat moje působení na sociálních sítích, kde je veškeré info. Stačí zadat Tao Quit kamkoli a máte mě.

11) Máš nějaký vzkaz pro fanoušky a hlavně pro hater’s?

Fans jsem vděčný za podporu, za to, že jsou, obvzlášť teď, kdy jsem začal prodávat alba vidím, že jich mám víc, než jsem si kdy přál a neustále mě mají rádi a to je super. Zdravím Trashe, Adrianu s Honzou, a svojí milou Kristýnu, která je v současnosti mojí největší inspirací a zdrojem štěstí. Haterům nic, nahrál jsem jim tolik tracků, že to nechci srát do rozhovoru.

Tímto se s tebou loučím a děkuju za rozhovor. Cheerz

ILL RIcK – Když nehraju show, tak jsem smutnej

Masový Wrazi, Sodomo Gomora, Byzo, Haades, Evil Dope a další!!

O kom, že se mluví? Jasně!

Není to nikdo jiný, než sám ILL RicK, který si ve svém nesmírně nabitém a alkoholem zaplněném čase našel chvilku a zodpověděl pár vlezlých dotazů pro naše čtenáře!

ILL

RicK je původem z Trebíče a s klidným srdcem mohu říct, že pro mě patří mezi jedny z nejlepších DJ’s na naší scéně! Co by to bylo za horrorcore desku bez RicKovo skrečů?!

Však jak je uvedeno na jeho FB profilu:

„Původem třebíčský DJ ILL Rick šmidlá desky od roku 2007, čili by se dalo říct, že patří mezi léty prověřené veterány scény. Když se ve svých počátcích pohyboval kolem horrorcorové bandy Masový Wrazi, přišel na chuť tvrdšímu hip-hopu, což mu ostatně zůstalo dodnes. Mezi milníky v jeho kariéře správce gramofonních ploten by se dalo mimo jiné zařadit účinkování na dvojici dnes již pověstných koncertů Prago Union v pražském Lucerna Music Baru v roce 2010, kde se také objevil jako nedílná součást vystoupení znojemského Phoenixe, kterému kryl záda na mnoha jiných akcích v průběhu let. Ve stejné pozici byl k vidění i s undergroundovou legendou jménem Afu-Ra při jeho vystoupení na festivalu Zámostí. V současnosti funguje jako stálá složka kultovního muzikálního projektu Sodoma Gomora, se kterým už nějaký pátek obráží dekadentní párty po celé republice a všude zanechává kromě markantní útraty na baru setrvávající dojem, že přesně takhle má vypadat party Djing. Kromě tvrdosti a tracků šířících déro můžeme v jeho setech slyšet i klasický hip-hop, g-funk a v poslední době i trap.“

ILL2

RicK, jak bylo již řečeno na začátku, se věnuje skreči od roku 2007, ale co dělal předtím, co dělá ve svém volném čase a co chystá, se dozvíš právě v rozhovoru s ním!

Ahoj RicKu, díky moc, že sis udělal čas na tenhle rozhovor a zodpovíš naše snad ne moc otravné otázky.

Klasická otázka, jak jsi se dostal k hudbě a co jsi dělal předtím?

Od doby, kdy sem se vyskytl na téhle planetě jsem krom klasickejch vopruzů jako je škola atd. stihl několik let jezdit na skejtu, potom chodit střílet do lesa a taky malovat… což byl vlastně poslední krok před tím, než jsem si pořídil gramce.

Hrál jsi na nějaký nástroj, než jsi začal skrečovat? Dělal jsi například vlastní beaty nebo jsi rapoval?

Trochu bicí, trochu beaty, trochu rap, ale ve výsledku nic.

Kdo tě ke skreči přivedl?

Konkrétní člověk to asi nebyl, ale spíš mě v té době na pódiu bavili víc dj’s než mc’s…. respektive rap byl hodně amatérskej.

Kolik máš desek doma?

…ehm. no nevím, ale přiznám se, že od doby co používám serato, sem až na pár výjimek žádný nepořizoval.

Koho nejvíc ceníš z CZ scény a koho ze zahraničí?

Z Djů rozhodně Fluxe, ať už jako člověka, tak jako Dje. Z rapperů mimo ZNK je to James Cole. Ze zahraničí stará škola, Ice Cube,a teď Madchild

Hele ty děláš hodně party DJe, popiš lidem, co tě neslyšeli, co hraješ?

Když nehraju se Sodomou (kde se držím temnější stránky hip-hopu), tak mě nejvíc baví hrát ghettofunk, kde se vlastně prolíná spousta stylů…prostě párty. Většina ostatních dj’s, ale stejně říká, že tu temnotu mám furt v sobě… hehe.

Co vlastně děláš, když nehraješ show s SG nebo na nějaké party?

Jsem smutnej…

Jak vzpomínáš na působení s Phoenixem? Chtěl s ním zase spolupracovat?

Byla to sranda, ale jak neplánovaně to začalo, tak samovolně to skončilo a pochybuji, že bude čas nebo důvod zase dávat nějakou společnou show.

Co ti nejvíc vadí na Řezníkovi a Desadovi? Když spolu cestujete všude po Česku i po Evropě. Museli být nějaký situace, kde jste se nepohodli. Popiš nám nějakou veselou historku z cest.

Serou mě tím, že mají větší fame… hehe. Ne, až nečekaně fungujeme fakt v pohodě. Po výletě do Paříže držíme pospolu jako smečka!

ill a řznk

Teď trochu otázka na tělo, jak jsi reagoval, když ses dozvěděl o tom incidentu s El Maroonem? (nemusíš odpovídat)

No nechtěl sem tomu uvěřit, asi jako všichni.

Jak se ti spolupracovalo s Undead Orchestrou?*

S klukama to byla super spolupráce, bavilo mě to dost!

Jaký je tvůj nejoblíbenější song ve kterém jsi skrečoval?

Myslim že do Desádovo Předehry, to fakt sedlo…

Jaká je tvá vysněná zahraniční spolupráce?

Zřejmě se tak už stalo na novýho Řezníka… to asi netrumfnu nikdy, ale víc zatím neřeknu.

Jaké jiné žánry posloucháš krom horrorcoru?

Punk, metal, klasický hiphop, prostě na co mám náladu, někdy i country. 😀

Uměl by sis představit spolupráci s ne hip hopovou formací? Něco jako s Undead Orchestrou, ale kde by se případně nerapovalo?

Kdysi jsem šmrdlal s jednou kapelou, teď si říkají Pop Killers, s živejma kapelama mě to baví!

Díky za Rozhovor, teď máš prostor pozdravit třeba babičku, nebo oblíbeného barmana.

Není zač. Jmenovat všechny by bylo na dlouho… jak kdysi řekl Ba2s: ‘’Dík všem, co mě podporujou, za jejich podporu’’. A pamatujte – život není krásný!


*část Hentai Corporation a Atari Terror

Gvmble a jeho Hazard Rap

Pokud nevíš kdo je Gvmble, tak se s ním mužeš seznámit v novém rozhovoru. Pražský rapper, který se rapu věnuje jen malou chvilku, slovy něco málo přes jeden rok! Je jeho rap opravdu hazard, nebo vyhraje jackpot?

                                                                                     

GVMBLE

 1. Mužeš se představit lidem, kteří Tě neznají?

Představil bych se jen jedním slovem, a to je HAZARD !!!

2. Jak vzniklo tvoje jméno GVMBLE?

Moje jméno vzniklo tak, že sem jednou byl v casinu s bratrancem, a prohráli jsme fakt hodně… A jak sem byl nasranej, tak sem si řekl, že budu rappovat, abych si tu zlost ze sebe nějak dostal, pak sem se ho zeptal jak se budu jmenovat. On řekl, jmenuj se GVMBLE, na to nikdy nezapomenu.

3. Máš nějaký zásadní důvod, proč jsi začal s rapem, v kolika letech to bylo?

Duvod je ten, že jsem strašně prohrával a pak jsem to začal strašně otáčet. Kvůli tomu jsem začal rapovat, strašně mě to potom začlo bavit, tak od tý doby to dělám furt, začal sem před rokem v 17 letech …

4. Zanedloho vyjde tvoje další album, budeš plánovat i křest?

Jasný, vyjde album JINEJ SVĚT a můžu k tomu říct, že si teď dávám fakt dost záležet, už to nebudou takový ty sračky jako předtím, ale dávám si na tom fakt záležet, aby to bylo kvalitní, předtím to bylo jen tak, text do 10 minut bez refrénu, trošku se ta hudba chytla, tak na tom chci začít pořádně makat, protože mě to baví čím dál tím víc, a čím dál tím víc prohrávám, takže čím dál tím víc nahrávám. Křest a ostatní se všechno zatím plánuje…

5. Jak jsi se dostal k Igorovi, Haadesovi a nyní i k Barracudovi?

Takže s Igorem nás spojilo $$$. Barracuda to stejný. A Haades mi jednou napsal že chce půjčit, půjčil sem mu, pak jsme dali track, takovej o hovně a tím to skončilo, je to smažka, prachy nikdy nevrátil, vůbec nevím proč sem to s ním tenkrát nahrával…

6. Zanedlouho bude spušťen tvuj eshop, mužeš lidem říct, co můžou lidi očekávat?

Jasný, shop už je skoro ready, bude se spouštět po tom, co se dodělá takovej jeden dost dobrej klip, budou nové verze, taková klasika hazardovská, jinak spíš dělám zatím dost krutý soutěže, odeslalo se už skoro 40 triček a 30 mikin free…

7. Co všechno posloucháš, když si užíváš klidu a máš volno?

Poslouchám celý AK, potom z Česka už nic, jedině AK se tu dá poslouchat, ostatní tu pro mě fakt stojí za hovno, asi jako já.

8. Kdo je pro Tebe vzorem?

Vzorem pro mě je KREJČÍŘ A PABLO

9. Jakou máš školu, nebo stále studuješ?

Mám školu hazardu, takže už nestuduju…

10. Chceš lidem něco vzkázat?

Že ALBUM JINEJ SVĚT bude fakt jinde oproti tomu, co jsem vydával teď. Budou nový klipy a začne ten hazard pořádně lítat, budou vycházet fakt brutální věci, nedávno jsem byl ve vazbě čtvrt roku, což mě dost posunulo, a ty věci teď dělám úplně jinak než dřív, takže jsem zvědavej jak se bude poslouchat tohle, díky, že čekujete hazard, áááá NEHRAJTE AUTOMATY , ZDAAAR

Parchants Diary – Videorozhovor pohledu na hudbu a život

A máme zde již druhý videorozhovor.  Tentokrát na naše otázky odpovídají dvě zde známá jména a to jsou Tade a SiraVole. Ti nedávno spojili své síly a tak vznikla nová značka Parchants Diary. V rozhovoru uslyšíte kluky odpovídat na celkem 15 otázek a tak můžete čekat odpověď na jejich minulost, budoucnost ale také jejich pohled na rap, svět a celkově na život. A jestli stále nevíš, kdo jsou Parchants Diary zač, já ti napovím. Kluci, co mají obrovský potenciál a ví, jak s ním nakládat. Ale nemohu přeci prozradit vše, takže hurá do videorozhovoru.

Karel Šíp – Točení pro ZNK neni vůbec žádnej meth

Mílí čtenáři, máme tu pro vás mega rozhovor s jedním z originalních horrorcore rapperů v Čechách, Karlem Šípem. Je to bývalý člen horrorcore dua Luk a Šíp a skupiny Pivní Pupek a momentálně hraje na baskytaru v kapele Evil Buddhist and the Cyclop Apes. Také hostoval na nové DeSadově desce Here I Cum. Pro mě je tento rozhovor velmi speciální především tím, že jeho track Mrdám tvou Mámu byl úplně první horrorcore track, který jsem kdy slyšel. Bylo to (tuším) v roce 2008 na škole v přírodě a hned se tento track pro naši třídu stal hymnou 😀 Luk a Šíp a jejich EP Hvězdné Horoskopíčoviny poslouchám dodnes. To vše k úvodu a teď jdem na otázky.

Karel Šíp AKA Džízus Kristus

Čau Šípe. V krátkosti se nám představ. Kdy jsi začal s hudbou a proč? Jak si přišel na tvůj pseudonym a proč sis ho zvolil?
Čau, hele pocházim z rodiny kočovných jelenů, takže sem k pobíhání po lese měl vždycky sklony. Ale abych pravdu řek občas mám pocit, že sem zklamáním v očích mých rodičů. Nikdy asi nechtěli chobotnici s tak málo nohama!

Jeden z koncertů Luk a Šíp

V minulosti jsi byl součástí horrorcore grupy Luk a Šíp, s kterou jste vydali EP Hvězdné Horoskopíčoviny, kde byl i feat s Řezníkem. Proč už nikdy nevyšlo nic dalšího? Jsou nějaký tracky co zůstaly nevydaný?

Hlavním důvodem je můj bratr! Je strašně línej! Je línej používat i vlastní orgány takže z něj v jednom kuse lezou nějaký hadičky! S tim se rap prostě dělat nedá. Jasně, že vznikly tracky, který sme nemohli vydat…byly tak nejlepší, že nám to Márty zakázal. Nakonec nám je ukradl a dodnes vydává za svý, možná ti něco řiká Holka v mym sklepě nebo Pořád jenom hate a další…. Podobně jako Cimrman musel prodat Bezručovi Slezské písně…akorát my sme byli vokradený!!!!

Také jsi měl společně s kytaristou Žebrákem projekt Pivní Pupek, který měl docela dobré ohlasy, hlavně vaše živá vystoupení. Byli jste přijati i pod ZNK, kde na webu mají napsáno, že procházíte tvůrčí krizí. Znamená to, že tento projekt ještě není ukonce? Je možné, že se ještě dáte dohromady? Přibliž nám vaši situaci.

No tam to dopadlo dost podobně! Akorát nás okradlo Sony BMG! Žebra je nejlepší kytarista na planetě, to ví každej a jenom blázen by o tom pochyboval. Já sem zas strašně dobrej v něčem taky… určitě! No každopádně vlak zvanej Rock’n’Roll na nikoho nečeká, takže my sme nasedli, aniž bysme tušili, co se děje! Začalo to nevinně, ale než se rozkoukáš, piješ whiskey s vodou z hajzlu a bílym práškem pochybnýho původu. V osum ráno v polorozpadlym motelu u dálnice a v posteli leží něco, co prostě jde jen hodně težce popsat existujícíma slovama. Nakonec na tebe právnici a šéfové nahrávacích společností řvou tak dlouho, že se stáhneš do ústraní. Protože, jak ti potvrdí každej muzikant, nic ti nenahradí „ten starej dobrej jam s kámošema u mámy na bytě“.

Tvůj nejnovější hudební počin je track na Desadovým novým albu Here I Cum. Track Opilá Rohlíkem je pro mě jedním z nejlepších na albu. Můžeš nám přiblížit, jak tento track vznikl? Znamená to, že se vrátíš k rapování, nebo to zůstane jen u tohohle?

Hele track napsal život sám!! a trochu já a fousáč. Kterej stojí za tim všim a velký díky patří jemu! Rapování je prdel takže se tomu nebránim, ale svoje věci bych asi radši nedělal….byl bych zase moc dobrej.

Máš nějaké plány do budoucna? Nějaká nová tvorba? Zmínil ses mi o nové kapele Evil Buddhist and the Cyclop Apes, kde hraješ na kytaru. Na internetu jsem našel jenom pár videí na youtube, záznamy z živáků. Chystáte něco vydat? Rozepiš se o tomto projektu.

Jj, přesně jak řikáš, hraju tam na basu a E.B.C.A. jsou nejlepší kapela na světě. Sice mám zas trochu strach z toho že nás sláva semele, ale nedát vám o ní vědět by byl hřích. Hele koncerty děláme na nějakejch nahrávkách makáme, takže najeďte facebook a bandzone a čekujte!Madafakáááz

Hele točení pro ZNK neni vůbec žádnej meth. Každopádně se většina historek co tam vznikne i ztratí, protože se u toho strašně leje. Ale pamatuju si ,jak sem jednou při pauze mezi natáčením viděl slimáka 😀 ty brďo, jak my se tenkrát nasmáli! 😀 Těšte se na další film ze ZNK production!

Jakou hudbu teď momentálně posloucháš? Co bys doporučil našim čtenářům? Vyjmenuj pár věcí z české a zahraniční scény.

Poslouchám teď super kapelu jmenujou se myslim E.B.C.A….né sorry strašně mě teď baví kapela Slza! Teda jako ten název!! Nazvat kapelu po tělesnym výměšku mě prostě níčí! Hned mě napadlo udělat band Pot a nebo Sopl, ale pak mě to trklo. Slina!! Kvadruplegický kvartet slina! Čtveřice uslintanejch retardů, co maj zas sebou přehulený repráky a dopad každý sliny na majk udělá strašnou vibraci, která je donutí slintat ještě víc! Takže to je neustále gradující hudba. A těch peněz z charity!!

Maximum the hormone sou fakt pecka maj dobrý živáky.

Koho máš nejradši z českého horrorcoru? a co je tvoje nejoblibenější album?

Eben s Kornem maj dobrý fláky, při těch často zařvu „hobluj!“ nebo „umííí“! jinak mě furt připadá, že v čechách neni moc z čeho vybírat.. starý klasiky sou top furt a mladý moc asi nechápou vočem by to mělo bejt, příjdou mi že to asi neslyšej nebo sou hloupý! Nevim.

Je někdo, s kým by jsi chtěl do budoucna spolupracovat?

S Honzou Žertem bych si chtěl máknout do budoucna – super člověk! Jeho práce mě fakt občas posílá do kolen. Jinak do minulosti bych chtěl makat s Mozartem a dát si bacha na Bacha!

Nějaký tvoje nejoblíbenější filmy, seriály?

Mám rád Spongeboba, ale to šicky věděj! Na porno už moc nekoukám a filmy mi radí brácha většinou…

Jaký bereš drogy?

Rád čuchám! Lidi, předměty, zvířata, tvory i netvory.
Doporučuju vám: Neberte drogy nikam to nevede….leda k braní dalších drog! A vyhybejte se lidem, co maj přesudky proti drogám, protože se denně nafetovávaj svym prdelnim zápachem!

Čteš knihy? Co jsi naposled přečetl a jaké máš nejraději?

Jasně! Furt se trochu trápim s Kdo je ten chlap? Hledání Boba Dylana, protože to píše docela čůrák, i když info tam má docela dobrý. Jinak jedu filozofii a poezii. Do nedávna sem ležel v Topolovi, nikdy nepustil Hraběte a vysral Kajnara, teď tam mám něco novýho, Batěk nějakej, tak sem zvědav! Jinak čtení je super fet!

Vyber  lepší:
Mattoni nebo Chcanka – mám rád kraby
Pivo nebo Hulení – hulení piva! a k tomu plnou tašku hulení
Uprchílci nebo Cigoši – policajtský poldové
Pivní Pupek nebo Luk a Šíp – Pivní šíp
Anál nebo Vagína – můj kluk má obojí….dvakrát!
Hokej nebo Fotbal – abych pravdu řek tak léto

Díky moc za tvůj čas. Na závěr ti tu nechám prostor k vyjádření. Můžeš čtenářům zmínit cokoli, něco na co jsem se zapomněl zeptat, nebo nějaký info o nejbližších koncertech vaší kapely, je to na tobě. Dík, Cecka

Zustaňte svý a naladěný na fejsbuk čenl Evil Buddhist and the Cyclop Apes a náš bandzone! Mějte se rádi a nenáviďte řepu a kýble!!!!!!! Hajl!

Evil Buddhist and the Cyclop Apes
Bandzone: http://bandzone.cz/ebca
Facebook: https://www.facebook.com/Evilbuddhistcyclopapes

Sick Mortem – V zahraničí je normální za beaty platit

Sick MortemDnes tu máme rozhovor s jedním člověkem, kterého jméno bude běžnému posluchači asi nic neříkající a skryté. Jde o producenta, který si říká Sick Mortem! Více už v rozhovoru.

 

 

01) Čau! Moc lidí tě asi nezná, můžeš se nám nějak představit?
Zdar, je mi 21 let a jsem z Chodova u Karlových Varů. Momentálně přes rok a půl bydlím v Plzni…

02) Klasická otázka. Co česká scéna? Jaký máš na ní názor?
Je tady zašlá špína, co se nedá čistit savem, všude vidím bordel a cítím tuny hoven…

03) Kdo ze scény je buzna? 😀
DJ Wich je gay!

04) Komu z ČR či Slovenska bys rád udělal beat?
James Cole X MC Gey X Zverina

05) A komu ze zahraničí?
Dope D.O.D. x Kung Fu Vampire x Lord Lhus x Necro & Mr. Hyde x Brotha Lynch Hung x Twiztid x Insane Clown Posse

06) Co poslední dobou posloucháš?
DeSade – Opilá Rohlíkem feat. Karel Šíp! Je to kult. #jsempíča

07) Zkoušel jsi se někdy postavit za majk?
Haha, radši jsem to nezkoušel.

08) Kdy jsi začal s produkcí? A jak ses dostal k Horrorcoru?
Koncem roku 2011 jsem slyšel Zasraný Vánoce od SG a díky tomu jsem tu! Během poloviny roku 2012 jsem začal dělat HC beats a pak už to jelo. Změnilo mi to život a jsem za to rád!

09) Jaký spolupráce si nejvíce ceníš a proč?
SuperCrooo!!! Netřeba rozebírat. ))

10) Chystáš do budoucna nějakou producentskou desku?
Jo, ale na to je ještě moc brzo. Více informací o chystaném CD ve video rozhovoru, který by se měl točit během poloviny roku 2016.

11) Nedávno se na ZNK Shopu objevilo tvé tričko. Jaký byl impuls k tomu mít vlastní merchandise?
Hele, já ani nevím… Chtěl jsem zbohatnout. Mít velký péro, rodinu a barák 🙁

12) Chystáš do budoucna nějakej další merch?
Jo, v plánu nějaký věci ještě jsou! Více informací v tom samém video rozhovoru, kde bych měl močit během poloviny roku 2016.

13) Proč si myslíš, že lidi u nás nejsou tolik ochotný za produkci platit?
Protože to jsou hovna! V zahraničí je to normální… Když si vyberou beat, tak se hned ptají kolik stojí a hned posílají! Jdeš do obchodu a taky musíš zaplatit, nikdo ti nic nedá zadarmo.

14) Máš nějakého idola?
Nemám…triko-mortem

15) To by bylo zatím vše, pokud chceš něco vzkázat fans, máš prostor!
Objednávejte Mortem T-Shirt!
– pište do zpráv na fan page Mortem
– osobní odběr Plzeň
ZNK Shop

 

 

Tak to by bylo pro tentokrát vše. Více informací čekejte v polovině roku 2016 v chystaném videorozhovoru Wearehiphop.cz X Mortem!!

KUBAKE – Když mě sere něčí tvorba, tak si to prostě nepouštím

Když se vydáte z Prahy po dálnici D8 přes Lovosice a vydáte se po proudu Labe směrem na Děčín, tak nepochybně zavítáte i do Ústí nad Labem. Tohle město sice smrdí od dvou fabrik, drogy koupíte přímo na náměstí i za bílého dne a jak říká Jiří Maryško (herec působící v Činoherním studiu v Ústí nad Labem) „mafiáni tu chodí převlečení za doktory, lavička v parku stojí víc než ojetá kára a bývalému primátorovi vede městská lanovka přímo do jeho „poctivě“ nabitého hotelu“, ale za to je tu bohatá hip hopová kultura a nejen ta!

Z tohohle města pochází spousty rapperů, jako například Wuty z UL Farmy, Murray, Shpella, Kubake z formace Kodex.

Tohle město oplývá také dost producenty a jedním z nich je již zmíněný Kubake, vlastním jménem Jakub Dvořák. Tenhle maník stojí za produkcí spousty známých jmen, jako jsou Pilsenskills, Martel, PEchi nebo třeba Gibon. A právě 14. 12. 2015 vydal své první beatové CD s názvem 22:22, na CD je 13 tracků + bonus. Desku si můžete poslechnout zde.

Kubake 22:22

kubake 22:22 back

Jsem velice rád, že si KE udělal čas na naše čtenáře a trochu pootevřel dveře své 13. komnaty a prozradí něco o svém nově vydaném beatovém CD a o tom, co chystá na letošek.

Ahoj KE, díky za tvůj čas a za to, že našim čtenářům prozradíš něco o tom, jak žiješ, co tě inspiruje a co tě pohání dál v tvorbě.

1) První klasická otázka, jak ses dostal k hudbě a jak dlouho produkuješ. Respektive jak dlouho se hudbě věnuješ?

„Hudbu dělám asi už přes 10 let a dostal jsem se k ní na základní škole, co si vzpomínám, měl jsem dvě rádia na kazety a mikrofon. To jsem propojil a vznikaly šílený věci! Instra jsem smyčkoval tak, že jsem nahrával a přetáčel kazetu, asi si to dokážeš představit, potom jsem na to sehnal počítač a trošku se to rozjelo víc, ale ne o moc.

Moje opravdu první oficialní produkce šla do světa mezi lidi, až v roce 2009 na našem lbu Kodex- Už Jdem.

 

2) Ty jsi hlavně producent, krom toho, že jsi i rapper, pohovoř, komu jsi produkoval, komu momentálně produkuješ a komu bys chtěl produkovat?

„No tak hlavně produkuji pro Kodex, tam jsem nechal nejvíc práce, máme za sebou 3 alba nějaký mix tejpy a čtvrté album máme rozdělané. Další album jsem udělal s Gibonem, to je vopičák ze Slovenska z Košic, tam je čistě jenom moje produkce.

Dále mám rozdělané producentské album, ale hosty neprozradím. Budu tam mít lidi, kterým jsem vždycky produkovat chtěl z Československý scény, ale samozřejmě ne úplně všechny. To už se nechte překvapit!

Potom ještě rád spolupracuju s Plzeňskými Nejt a Kenas, máme už dost společných tracků a tyhle kluci mě fakt baví! Dále jsem produkoval track pro Martel feat Majself vsp DJ Wuty – Neprajníci

3) 14. 12. jsi vydal kompilaci tvých beatů s názvem 22:22, pohovoř o tom, kdo se ti postaral o obal alba?

„No, už mě nebavilo dávat nedodělaný věci na soundcloud, tak jsem se kousnul a udělal tenhle Tape, sice je první, ale není poslední. Do toho jsme s klukama vymysleli label, pod kterým tyhle tapy budeme vydávat, další plánuje Delaneri už v lednu 2016, právě to poslouchám a bude to bomba! Label se jmenuje Touchbeats a tohle jsou jeho začátky. Časem rozjedeme i oblečení, který si k cédéčkům můžeš taky koupit. Cover dělal Delaneri, obrázek kreslil DJ Khz ze Slovenska a Murray se postaral o to, aby byl booklet připravenej pro tisk.“

4) Proč zrovna 22:22?

„Hahaha to jsem přesně vedle, že se zeptáš! Nejsi první, co se mě na to ptá, 22:22 protože vždycky když se večer kouknu na hodiny, tak je 22:22, musel jsem to použít. :-D“

5) Kde si ho lidé mohou objednat?

„Album je možné objednat za 100 Kč + poštovný na mailu ku8akodex@gmail.com“

6) Proč jsi ho vydal právě přes Touchbeats? Je to celkem nový label. Chtěl jsi dát šanci novým lidem? Nebo přes něj bude později vycházet i Kodex?

„Ano, chceme tam dostat nový lidi a nový Kodex už vyjde pod tímhle labelem. Hlavně to chceme soustředit na výrobu instrumentálek, přemýšlíme i o prodeji beatů, ale je to fakt v raný fázi. Musíme ještě udělat webový stránky a čeká nás s tím hodně práce. Tímhle tapem jsem to chtěl nakopnout a nastartovat, tak snad se bude dařit.“

7) Koho nejvíc ceníš v ČR a koho v SR? Případně jaké spolupráce si nejvíc ceníš?

„Na to je strašně složitá odpověď, cením strašně moc lidí a spousty jsem ani neslyšel a neznám. Cením lidi, co dělají věci od srdce a dělají to dobře, například Wich, Fatte, Dtonate, Jekyll, Talpas, Kato, Boy Wonder, James Cole, Sax, Rest, Idea a mraky dalších.“

8) A koho ze světa?

„Je toho spousta, pro příklad třeba J Dilla, 9th Wonder, Premier, Havoc a další, opravdu je toho spousty dokonce jsem kupoval vinily.“

9) Koho naopak nemáš rád, nebo existuje někdo, kdo ti opravdu leží v žaludku? Jsi s někým takzvaně na nože?

„To fakt ne, nikdo takový neexistuje, a jestli myslíš to, že mě sere něčí tvorba, tak si to prostě jenom nepouštím a mám klid.“

10) Ty máš doma velkou sbírku vinylů, kolik jich tak asi vlastníš?

„Nikdy jsem je nepočítal, sbírám veškerý vinily, dělám z toho potom beaty, ale asi kolem 800 kusů jich bude, možná i víc. Jestli někdo chce brigádu, tak ať přijde a spočítá mi je, taky by mě to zajímalo!“

11) Ty dlouhá léta rapuješ a hlavně produkuješ pro svou kapelu KODEX, chystáte něco nového? Poslední vaše pecka Svítá z desky Kodex III, má na vašem youtube kanálu něco přes 56 tisíc zhlédnutí a Kam Kráčíš má něco přes 24 tisíc, což podle mne není vůbec špatné, chcete se dále udávat směrem jako na desce Kodex III, nebo se chcete s kapelou posunout někam dál a ubírat se jiným směrem než do teď?

„No makáme, máme cca 6 věcí rozdělaných. Určitě se chceme posunout, ale pořad to bude Kodex, víc neprozradím.“

12) Co si myslíš o dnešních rapperech, producentech a DJích?

„Čím myslíš tím dnešních? Jen ať všichni na sobě makaj, já si rád poslechnu něco nového, co mě bude bavit!“

13) Jaké další projekty máš na svědomí? Děláš jen hip hopovou produkci, nebo tvoje producentská činnost sahá i do jiných žánrů? Pokud ano, do jakých?

„Spolupracuju i s lidmi co nedělají hip hop, ale já tam do produkce nezasahuju. Jedná se o Rap – Metalovou kapelu Hectic kde působí jako zpěvák člen z Kodexu Shpella.

14) Co bys poradil začínajícím producentům?

„Píle, trénink a hlavně vydržet.“

15) Ty jsi jako producent dosáhl i ocenění, jaké to je a navázal jsi i díky němu nějaká nová přátelství, nebo nastala pak nějaká nová spolupráce s někým? Případně s kým?

„Dosáhl jsem druhého místa v beatbatlle na Hiphopkempu a navázal jsem tam díky tomu kontakt s Jekyllem, ten byl na prvním místě a máme od něj pár věcí na novou placku Kodexu.

16) Nějaká poslední slova? Pozdrav pro haters, fans, pro rodinu?

„Čau!“

Děkuji za tvůj čas KE, ať se ti daří v tom, co děláš a dělej to dál tak dobře jako do teď.

Dále pro zajímavost můžete mrknout na další songy z Kubakeho produkce.

Murray – Prolog

 Gibon ft. Izi a Lucie Zíková - Ber Grill

N8 – Polojasno

PEchi-Ego je zbytečný

Dále se můžete podívat na Kubakeho soundcloud kde je další hromada skvělých beatů!

A navštívit jeho FB profil. Khr

Majk Kasl: Kovboj ze Západu

Málo kdo zná tohohle borce z Plzně! A kdo ho zná, určitě ví, co je zač! Ale i tak mám nutkání se zeptat. Znáte jeho začátky? Víte, jaký byl v mládí? Na tohle a ještě další věci jsme se ho zeptali v našem rozhovoru! 


1) Ahoj, spousta lidí tě nezná, mohl by ses nám trochu představit?

Ahoj. Jsem raper z Plzně, dříve známý ze Západního Bloku. Začal jsem s rapem někdy okolo roku 2003
a nejlepší léta v rapu jsem zažil práve se zmiňovanou crew mezi lety 2005 až 2008. Teď už se chci rapem jen bavit.

2) Jaké jsi měl dětství? Byl jsi hodnej Majk nebo jsi byl rebel?
Dětsví jsem měl klidné. Oba rodiče na mě byli hodní do chvíle, než jsem začal kašlat na školu atd. Za svoji trpělivost mají můj dík. Co se týče puberty, tak jsem byl spíš rebel. Naštěstí za mnou neleží mrtví lidé a vypálené domy, takže to dopadlo dobře. I když to byly občas dost divoké časy a průser střídal další průser, alkohol tekl proudem, tak i přes to si myslím, že oproti některým mým vrstevníkům to proběhlo celkem hladce.

Majk Kasl 1

3) Ty a hudba? Podle mě velký vztah. Jak začal?
Začalo to někdy v 90. letech, když jsem poprvé slyšel Gangsta Paradise od Coolia. V té době mě začal zajímat rap z USA a okolo roku 2000 jsem začínal oběvovat první český a slovenský rap. PSH, Divokej Západ, Vec, Trosky atd. Myslím, že kombinace tohohle všeho mě přesvědčila, že bych to měl taky zkusit. A jak to tak bývá, ty začátky byly tragické. A vůbec nebylo jednoduché se dostat někam, aby mě stálice Plzeňského rapu tzv. vzali mezi sebe. První byl právě Enne, se kterým jsem dal do kupy Západní Blok a z Divokého Západu mi jako první podal pomocnou ruku Zkrat Kratochvíl… Díky kluci!

4) Začátky jsou vždy těžké. A proto mě zajímá, jak ses dostal na svojí první show a jaká byla?
Upřímně to je tak dávno, že sám nevím. První, co si vybavuju, bylo ještě před ZB, že jsem si zarapoval na nějaké skejtové akci, pak párkrát v klubu MIX (tehdejší hiphopový klub na Americké třídě v Plzni) a pak koncert s Ennem v Domažlicích, kde jsme přišli na to, že nám to spolu klape a měli bychom to dát do kupy. Až se Západním Blokem přišli první pozvánky. Nejdříve na Plzeňské akce a pak další města.. (Most, Praha, Olomouc, Karviná atd…)

5) Co ty a Plzeň?
Plzeň miluju. Pro mě je to matka měst a to ať se na mě Pražáci klidně zlobí. Také můj a Enneho první zásadní song s větším úspěchem byla pecka Plzeň (naše město). Jsme město piva, fotbalu, nádherných památek a krásných holek… Mám tu rodinu a skvělé přátele. Co víc si přát?

6) Jak začala spolupráce s Frančésem?
To je hodně smutná a na druhou stranu komická historie. To smutné je důvod, proč se rozpadl ZB a nechal bych si to pro sebe, protože do dnes je mi to líto a Ennemu taky. Začalo to tím, že jsem Frančese urážel na netu v domnění, že je to rozmazlený fracek, který má se mnou problém. Jednoho dne jsme si to vyříkali a já zjistil, že je to vynikající všestranný hudebník s neuvěřitelným talentem. Jak na rap, tak na skládání beatů. Škoda, že se beatům už moc nevěnuje, protože s jeho talentem by předstihl i Wiche za pár let… Spolupráce s Frančesem byla super a určitě spolu ještě něco utvoříme. Jinak mu zatím přeju v sólo kariéře mnoho úspěchů.

Majk Kasl 3

Člověk mnoha tváří.

7) Co chystáš do budoucna? Ať už sólo věci, nebo s někým jiným?
Mám rozděláno pár věcí, naplánováno pár klipů atd, ale bohužel mě brzdí problémy s pc, které mám ve studiu, protože jsem o hodně materiálu přišel. Chystám věci s Furiem a Many 5, pak nějaké sólo věci, pár klipů pro mé přátele a pak, když bude nálada a peníze, tak  album svoje a s kluky. Určitě bych chtěl stihnout ještě letos připravit materiál pro 2 nadcházející videoklipy.

8) Nejlepší klub, ve kterým jsi vystupoval?
Nejlepší zážitek mám, co se týče Plzně, na Buena Vistu a jinak určitě na klub Za Vraty, který už neexistuje. Byl ve Vtelně u Mostu, a to co se tam dělo, se prostě nezapomíná. Už jsem zažil hodně parties, ale ta divočina na severu překoná veškerá očekávání. On to nebyl jen klub, ale soustava budov a nádvoří. Venku táborák a grafitty, dole hospoda a nahoře sál. Sál byl narvaný až k prasknutí, lidi pařili na naší show, pod podiem i na podiu, a pořadatel nás musel po 3 hodinách vyhodit, že jsou tam ještě další crew. Tak jsme šli ven a všichni lidé šli s námi, takže tam na další vystupující stejně nikdo nezůstal. Chlastalo se do bílého rána a pak se tam i spalo. Super párty!

9) Co tvý fans? Jsi s nima spokojený?
Jasně že jo. Většinou jsou to super lidi, alespoň Ti, které jsem poznal. A jsem spokojený i s haters. Vždy mě dokážou pobavit.

10) Spolupráce? S kým byla nejlepší a na kterou bys nejradši zapomněl?
Nejlepší spolupráce bývají ty dlouhodobé. Takže se svýma bývalýma spoluraperama. Na to si nemůžu stěžovat. Jinak co se týče jednotlivých featuringů, tak asi nejlepší spolupráce je s Furiem. To je spolehlivost sama. A ještě bych vyzdvihl Keinara, který ,když nebudu počítat poslední půlrok, toho pro mě udělal hrozně moc. Co se týče domluvy koncertů a jiných „manažerských“ věcí. Jinak nějaké featuringy plánuji do budoucna a snad to bude i trochu překvapení. A co se týče klipů, tak skvělá spolupráce je s Balkinsem ze Sušice. Skvělej kluk a kámoš, má na to cit.

11) Česká a slovenská scéna. Jaký pohled na ní máš?
Sleduju ji dlouho a mám hodně naposloucháno. Většinou mě někdo zaujme a pak upadne v zapomění, až na pár výjimek. Celkově si myslím, že kvalitativně jsou na tom Slováci o dost lépe a poslouchám je raději. V ČR mám taky pár oblíbených kousků, ale bohužel převyšuje pocit nevolnosti, když vidím mladé, jak jsou jeden jako druhý. Jedna kopie vedle druhé, všichni stejný druh oblékání, stejný druh psaní, stejný rap, stejné beaty, stejná flow, stejný autotune jako ostatní a skoro všichni si říkají GANG… Přitom hodně z nich má na víc, než být něčí kopií… Ale rap je dneska trend a bohužel trend pro mnoho mladých lidí, kteří nehledají unikátnost a podstatu téhle hudby, ale chtějí naopak zapadnout a být jako ostatní, aby získali svou popularitu. I proto nikdy já nebudu tak populární jako mnoho českých „MC´s“, protože nejdu s proudem, ale dělám si co chci a podle svého vkusu. Jednou udělám trap, po druhé klidně love song, po třetí text, který má lidem otevřít oči a mám to prostě v p*či, co si ostatní myslí. Rap chtěl dříve něco sdělit, informovat o životě v ghettu (USA), motivovat atd… Dneska už tomu tak bohužel většinou není. I české stálice scény jdou podle mého vkusu dolů… Vím, že se tohle dotkne hodně lidí a hodně lidí to naštve, protože si to vezmou osobně, ale alespoň budou mít důvod se buď zamyslet, nebo mě zhejtovat. Tak či tak to k něčemu bude a já si za tím stojím.

12) Co děláš ve volném čase mimo hudby?
Mám více zálib než volného času, bohužel. Trávím hodně svého volna s kamarády a přítelkyní, hraju videohry, jezdíme na výlety, zajímamé se o záhady a tajemná místa, urbex atd.

13) Jaké tři top CZ a tři top SK lidi tě baví?
SK – Boy Wonder, Separ, Momo. Každý je něčím zajímavý a zaujme širokou škálu posluchačů. V ČR to bude těžší. Baví mě Fosco Alma díky své flow, staří dobří BPM díky neskutečným textům a jako třetí Smack.

Majk Kasl 2

14) Štěstí nebo prachy?
Štěstí.

15) Tak to byla poslední otázka. Přeju hodně úspěchů a zdaru! A teď máš prostor vzkázat něco fanouškům.
Díky za rozhovor a přání, i Tobě vše nej nejen v kariéře, ale i životě. Co bych Vám tak vzkázal? Snad jen to, abyste poslouchali hudbu kvůli svému srdci, ne kvůli tomu aby jste byli cool. A hlavně Vám všem, ať už fanouškům, haters, nebo nestrannému čtenářovi, přeji hezké vánoce a hodně štěstí do Nového roku.

Tvorbu tohodle frajera sleduj zde!

DJ Doemixxx – doma mám okolo 1000 ks desek

Jméno DJ Doemixxx netřeba nijak zvlášť představovat. Jeden z nejaktivnějších koncertních DJs kryje záda parťákovi ve zbrani jménem James Cole, ale nejen jemu. Jeho Akce a Reakce spočívá v plném osazenstvu Bigg Boss Labelu nebo v Holubí smečce 808, jeho cesty míří i do hloubek Sodomy Gomory.

1) S kým z BiggBossu se ti nejlépe spolupracuje?

V rámci Biggboss se mi nejlépe dělá s Jamesem Colem, což je pochopitelné, protože jsme spolu téměř nonstop v kontaktu. Navíc Cole je flexibilní co se týče času a když dostane „zadání“ na nový společný trek, tak je nahrávání většinou do týdne hotové. Věci do studia má připravené a tedy není potřeba ten trek nahrávat 5h.)))) Každopádně nechci, aby to vyznělo tak, že z party ostatní moji kámoši to dělají s nechutí, to vůbec ne, jen je složitější sladění společného času ve studiu. Všeobecně se snažím být u nahrávání našich SSF treků.

Akce_a_Reakce

2) Kdo tě za poslední dobu nejvíce zaujal, jak z české tak z celosvětové scény?

U nás jsem nezaregistroval v podstatě za rok 2015 „nováčka“, který by mě zajímal. Jsou tu lidi, kteří nefungují dlouho, ale zajímá mě co dělají a celkově jim fandím, případně s nima i spolupracuji. Jsou to např: Joe Handaxx, Mooza a zpěvačka BK (Bee). Nových producers v ČR je každým dnem víc a víc, nestíhám sledovat všechny, ale jako celek to hodnotim rozhodně pozitivně! Ze Slovenska z yougsters se ke mě nedostal nikdo, kdo by stál za zmínku. Mám pocit, že tam až na pár vyjímek, které bych spočítal na prstech 1 ruky jsou po hudební stránce uplně v píči.

3) Kterého Dje nejvíce ceníš?

Z ČR Double J, Wich, Noir a pak mě bavili jména jako Aphect, Brainy Thug, kteří už bohužel nehrajou. Z US mě baví sety od Lil Jona, Dj Paula. Pokud se budeme bavit i o DJ/producers, tak DJ Drama, Khaled atd…

4) Jaký je nejlepší klub, v kterém jsi hrál? jak Český, tak zahraniční.

Pro mě to bylo v Brně – klub SONO v rámci Rapmasters tour letos v listopadu. V zahraničí to byli vždy zatím průměrné kluby, nic co by ve mě zanechalo nějakou významnou vzpomínku.

5) Jaké z nových alb tě za poslední chvíly nejvíce zaujalo?

Slim Thug hned 3 desky: Hogg Life: The Beginning, Hogg Life Vol. 2: Still Surviving, Hogg Life Vol. 3: Hustler of the Year, Rick Ross – Blackt Market, Pimp C – Long Live The Pimp, Lil Boosie – Touch Down 2 Cause Hell, Z Ro – Melting The Crown, Kaaris – Le Bruit de mon âme, Chinx Drugz – Welcome To JFK. Určitě jsem ještě na nějakou skvělou desku zapomněl, letos vyšlo desek fakt hodně! U nás vyšlo hned několik co stojí za zakoupení a důkladnej poslech – AK – Bída a bolest, Marat – Mars, LA4 & Wich – Panorama, Igor – Cholerik. Z SK mě baví Moloch – Falanga.

6) Jsi známý jako vášnivý sběratel alb. Můžeš se nám pochlubit, kolik placek nyní čítá tvá sbírka?

Jako každý real DJ miluji klasické vinyly. Kupuju v podstatě pořád, mám jich odhadem okolo 1000 ks +- pak ještě jedu nonstop CDs, nějak jsem ještě nepřistoupil na hru kupování hudbu přes net v divno formátech…. Potřebuju prostě tu věc držet v ruce a listovat si bookletem.))))

7) Je nějaké album, které ti chybí, ale víš, že se nedá jen tak sehnat?

Určitě se najde něco, co bych nutně potřeboval a půjde blbě sehnat, např. od PSH – Repertoar na LP mi chybí si myslim. Pak mám i opačnou „úchylku“. A to, že kdykoli vidím někde v prodeji po bazarech desky od lidí jako Too Short, E40, UGK, Rozay, tak je vždy kupuji, ikdyž vim, že to mám několikrát, prostě to tam nemůžu přece nechat.)))

8) Jaký je příběh jména Dj Doemixxx?

Vzniklo to v době, kdy jsem maloval…

9) Chystáš nějakou novou věc?

Určitě ano. Ve 2016 toho bude dost od nás jako od SSF crew, tak i v hlavě mám další sólo projekt.

Doemixxx

10) Jak by jsi popsal celou RapMasters Tour?

Rapmasters tour byla super! Chodilo hodně lidí a my jako kompet celá crew/rodina jsme mohli odjet skvělé turné. Podle mě to takhle veliké bylo asi naposledy… Je otázka, zda se ještě povede komplet celý label dát dohromady. Samozřejmě bych byl rád a rád si tam i zahrál.

11) Pimp C – Co toto jméno pro tebe všechno znamená?

Pimp C co pro mě znamená? V podstatě hudební BŮH to je, byl strašně kreativní a cejtil hudbu. Od skvělého zpěvu po rap a dělání beats. Pimp je osobnost. Díky UGK se daří v posledních letech xy raperům, kteří by pravděpodobně nikdy neměli takový dosah jako mají teď.

12) HipHopStageRadio znají zřejmě všichni. Jak sis užíval svou WakeUpShow?

Bylo to super, dělal jsem to rád, před lety nebylo nic po ránu co by se dalo poslouchat a teď tomu není o nic líp…

13) Kolik jsi už odehrál koncertů?

Číslo neznám, lepší neznat))))) V hraní jsem nechal X let života, kterého nelituji ba naopak! ))) Máme v tom duši, nedá se nic dělat než dál objíždět kluby/festivaly a učit čolky jak to má vypadat))))

14) Máš nějakého životního idola?

Pokud máš na mysli hudebního idola, tak definice je Pimp C, vše bylo 100%. Tak to má vypadat! Dále třeba Dědek aka RISTO, je to bůh one! Kreativní celej život, do dnes nonstop hraje/produkuje/supportuje mlaďáky atd… Ukaž mi v ČR někoho, kdo by se mu vyrovnal v jeho letech. Královský studio, jeho věci hrajou jako věci ze zbytku světa, žádná navoněná bída, která je v ČR/SK běžně k vidění jen aby se holili budgety partnerů….

15) Chceš něco vzkázat fans?

Zdravim všechny, kteří žijou muzikou, je nás hodně! Mějte se víc rádi, nežijte na soc. sítích a choďte dál na koncerty! Díky za každého kdo si pustí/koupí moje/SSF věci! Díky za rozhovor, ať se daří!

Elbe: Beaty s chutí severu

A je to tu… Rozhovor s mladým, nadějným a talentovaným producentem Elbem! Tenhle kluk, který se narodil pro hudbu v Chebu a vyrůstal v Mostě nám zodpověděl pár otázek do našeho rozhovoru! O tomto klukovi jste již mohli číst v článku o jeho EP s názvem 1995.
Co nám prozradil do našeho rozhovoru? Víte třeba jaký byl student? Nééé? Tak čtěte dál!

elbe2

Hudební EP 1995. Velká věc pro fandy super hudby.

1. Ahoj. Mohl bych tě na začátek poprosit, aby ses nám trochu představil?
Čau čau, tak já jsem Andrej a jsem producent z Mostu. Vystupuju pod pseudonymem ELbe a jsem součást seskupení Brüx Colony.

2. Jaké je tvoje rodné město?
Sice jsem se narodil v Chebu, ale vyrostl jsem na severu Čech, konkrétně v Mostě, kde to každej odsuzuje ale já to tam miluju! Sewer!

3. Tvůj začátek. Jaký byl? Jak jsi se vlastně dostal k tomu co teď děláš?
Můj začátek? Hudbu poslouchám už fakt od mala, takže to beru jako přirozený vývoj. Jinak jsem začal tak, že jsem si stahl někdy v roce 2013 FL studio a začal jsem tak nějak tvořit.. Pochopoil jsem, že do hudby musím hodně investovat hrozně moc, času, energie a hlavně peněz. Takže jsem musel o vikendy chodit na noční abych si vydělal na první klavesy, MPD apod..

 

EP 1995 a podle Elbeho, jedna uzavřená kapitola jeho života. 

 

4. Co děláš, pokud zrovna nekrmíš hladové hlavy svými hudebními podmazy?
Užívám života jak jen mohu s přáteli a se svojí princeznou. Je jedno co a kde, když jsi s těma pravejma. Je to takový nabírání inspirací a emocí, který pak vlastně převadím do hudby.

5. Brüx Colony, jak to všechno začalo?
Mohl bych mluvit o tom, že to je seskupení různých umělců a bla bla bla.. Ale proč? Kdo bude chtít poznat Brüx Colony, cestu si najde.. Pro mě je to druhá rodina a myslím si, že o nás ještě hooodně uslyšíte.

6. Jednu desku už máte za sebou. Teď už je venku druhý track z nového alba, na co se máme těšit?
Na první desce jsem se moc nepodílel, pač jsem do Brüx Colony přistoupil, když už deska byla skoro hotová. Nicméně, deska je o „Trochu jiným“ hiphopu. Co track, to jinej podžánr hiphopu. Zpětně ji vidím a cítím jako začatek toho, co přijde v roce 2016. Těšte se! Jinak venku máme už dva klipy z nové desky. Na jedný věci spolupracovala plzeňská MC Melody Mell!

7. Je ti 20 let. Co považuješ jako svůj největší životní úspěch? Přeci jen, za tu dobu se toho dá stihnout mraky.
Těžká otázka.. Nejspíš to, že mám kolem sebe lidi, který mám rád! Pač bez nich by to nešlo! Big Up!

elbe3

 

8. Máš nějaké svoje fanynky? Třeba holky co ti hází při show spodní prádlo a tak? 😀 😀
Tak pokud si dobře pamatuju, tak na našem křtu alba Trochu jinak, přilítly kalhotky 😀 Ale tak to nepočítám. Spíš se mi stává, že fanynky zajímá, jak tu hudbu vlastně tvořím a chtěli by vidět ten proces. Neeee nebalím takhle holky 😀 … Nemám potřebu, když mám slečnu, která mě v tom podporuje, už od samého začátku.

9. Tvoje životní cíle? Kam až se chceš dostat jak ve svém osobním životě, tak i v hudební kariéře?
Můj cíl je být štastný, a je mi tak nějak jedno co to bude znamenat.. To samé platí i v hudbě.

10. S kým se ti nejlíp spolupracovalo?
Nejlíp se mi spolupracovalo a spolupracuje s Brüx Colony. Ale zažil jsem i takový spolupráce, že mi napsal Polský Buryna, chvilku na to jsem dodělal beat pro něj a šel na noční, a když jsem se vrátil z noční byla hotová věc.. Ale kolikrát to není tolik o čase, jako o přístupu, respektu a trpělivosti.. Jelikož už nedovedu spolupracovat s každým, kdo mi napíše, tak beaty neutrálně prodávam, což mi spousta lidí zazlývá.

Elbe4

Momentka z natáčení klipu Brüx Colony – Guilotine.

11. Co tě donutilo udělat album 1995? A jaký názor na to máš zpětně po několika týdnech, co je album venku?
Chtěl jsem zakončit jednu kapitolu života. A jak jinak ji uzavřít, než vlastním umem? Přelom bezstarostného dětství a dospělosti.. Možná to bude znít sebestředně, nebo namyšleně, ale často jí poslouchám. Protože dělam hudbu takovou, kterou chci poslouchat.

12. Jaký máš pohled na českou a slovenskou scénu? Co tě baví, nebo co naopak považuješ za propadák?
Nemám rád lidi, který si v hudbě najdou určitý styl a začnou tvrdit, že tenhle styl je nejlepší, a vše ostatní je podřadné. Už moc ani nerozlišuju hudbu na žánry a podžánry. Hudba je jedna dlouhá čára a žádnej žánr není nad nebo pod.. CZSK mě baví, vyrostl jsem na tom a líbí se mi ten posun! Nechapu lidi co CZSK scénu odsuzují..

Jeden z dílů série Let’s make the Beats. 

13. Co škola? Byl jsi průserář, nebo vzorný student Elbe?
Nikdy jsem známky nehrotil, takže jsem jel styl „hlavně, že projdu“.. A prošel jsem.. Vystudoval jsem obchodku se zaměřením na IT a programování. MATURITA!

14. Děláš hudbu z lásky nebo pro prachy :D?
Dělám hudbu z lasky tak, abych jednou mohl žít jen pro ní a živila mě.. Ale furt ty prachy jsou jen bonus.. Lidi co říkaj, že když si někdo bere prachy za to co ho baví, ignoruju.. Uvidíme, jestli je bude bavit natolik práce, že půjdou za šefém, aby jim vydělaný prachy nedával 😀

elbe1

Tomuto mladému talentovi můžeme přát jen to nejlepší do jeho kariéry! Má do ní skvěle našlápnuto.

15. No, to je asi vše, co mě zajímalo. Na konec ti chci popřát hodně úspěchů a těším se na novou desku Brüx Colony! Díky za rozhovor. Pokud chceš něco sdělit fanouškùm, máš prostor.
Já děkuju tobě! A všem, co nás nebo mě podporují a dodávají nám ať už pozitivní, nebo negativní inspirace.. Díky moc!

SPRÁVNY ŤAH- Snažíme sa fungovať každý slobodne, v tom svojom

Kdo zná SPRÁVNY ŤAH? Že nikdo? To ale děláte chybu a to sakra velkou. Kdo teda neví tak uskupení SPRÁVNY ŤAH je slovenská formace, která si dala za úkol nám přinášet do uší kvalitní rap. A podle mně se jim to daří sakra dobře a proto tu máte rozhovor!

 

1) Pro ty kdo vás neznají, kdo jste a co děláte?
BenČo: Čau čau, sme 5-členná hiphop crew z Levíc a snažíme sa tvoriť rap.

2) Kdy jste začali dělat hudbu a co byl klíčový moment pro začátek vaší tvorby?
Randy Cold: „Bolo to obdobie kedy som prestal s aktívnym športom. Mal som vnútorný pocit, že mi chýba nejaké sebavyjadrenie. Na gitare hrám od roku 2003. Ale pred pár rokmi som sa začal aktívne venovať video-produkcii a hudba šla bokom. V našej crew preto moja tvorba zahŕňa videoklipy a všetko okolo.“

BenČo: Prvé zoznamovanie s hudbou bolo u mňa asi v cca 15-tich. Dovtedy som sa videl iba v súvislosti so športom.

Stenon: Hiphop ma začal zaujímať presne v 16tich, približne v tom čase začali aj náznaky tvorby s Benčom. Sranda je, že som rap nemohol vystáť, až dokým mi vtedajšia priateľka neposlala jednu vec a môj názor sa otočil o 180°. Týmto Bianku pozdravujem.

 

3) Co vše už máte jako skupina za sebou?
BenČo: Ak sa pýtaš na konkrétny úspech, tak na to ti ešte neodpoviem, spýtaj sa o rok 😉
Máme za sebou EP PEŠIAK, čo bol úplne prvý projekt a inak od nás môžeš počuť a vidieť niekoľko video-singlov, s ktorými stále pokračujeme.

HeL: Zatiaľ nič čo by stálo za zmienku.

12333102_1102334303110358_1853383207_o

4) Kdyby každý z vás měl říci vaši vysněnou spolupráci jaké by to bylo jméno?
BenČo: Marshall Bruce Mathers III.

Randy Cold: „Children of Bodom, Marilyn Manson, HIM, Eminem.“

Stenon: Určite dobrí chlapci

5) Zajímalo by mně psaní textů. Jak probíhá? Necháváte Helovi volnou ruku jak tématem songů tak samotným textem či probíhá domluva a producenti se zapojují také do textů.
Randy Cold: „Snažíme sa fungovať každý slobodne, v tom svojom, keď máme hotovo, spoločne zhodnotíme či daný koncept funguje alebo nie.“

Hel: spočiatku som nad textami zvyzkol tráviť dlhé hodiny a mal som tendenciu to moc prekombinovať
alebo mať na jeden beat nad 5 odlišných textov, až som to nakoniec chápal iba ja 🙂
Odkedy som začal pracovať aj s chalanmi tak ukážem čo som dal a nechám si poradiť. Inač zbožnujem písať, mega som sa v tom našiel.

6) Máte společné chvilky i mimo hudbu? Či jste prostě skupina a vaše osobní životy jsou naprosto oddělené?
Randy Cold: „Snažíme sa.“

BenČo: Jasnéé. S HeL-om a StenOn-om sa spoločne delíme o domácnosť v Bratislave, takže s nimi som najviac.

Stenon: Benča a HeLa vidím takpovediac denne, Randyho už pomenej, raz za čas sa stretneme doma na sídlisku, alebo nás príde navštíviť do BA čo si na ňom cením, bohužiaľ s Mikpom sa vídam minimálne

7) Když se nevěnujete hudbě, co děláte? Jaké máté záliby?
Randy Cold: Video, grafika, programovanie, hudba, cestovanie, káva na pumpe.“

HeL: skate. Kedysi som chcel strašne hrotiť a zhanal sponzorov, ale bojim sa railov haha.

BenČo: Odreagovanie vo fitku je najviac. So StenOn-om drtíme v poslednej dobe dosť aj stolný tenis, a v neposlednom rade FIFA!
A takisto sa zaujímam o dianie vo svete online-marketingu.

Stenon: najväčšia zábavka je určite Xbox, od toho sa koľkokrát ani nedá odlepiť ak samozrejme škola primoc nevyťažuje

8) Jací jste byli studenti ?
Randy Cold: „Z roka na rok horší. Nevedel som sa v tom nájsť. Prúsery rôzneho druhu, rebelovanie, prepadávanie a sranda.“

BenČo: Fú, asi skôr taký priemer(zlatý stred).

HeL – študentom stále som, akurát som dokončil bakalára a idem na magistra. a odjakžival som mega priemerný študent.

Stenon: Večný 😀 aspoň teda ja

9) Jaké byli vaše začátky v hudbě?
Stenon: K hudbe ako takej som sa dostal už ako tretiak na základke, absolvoval som hudobnú školu v hre na piano, potom prišla jazz-bluesová kapela a nakoniec rap crew

BenČo: Rýmovanie v „posilňovni“ v paneláku alebo ako nemať žiadny flow.

Randy Cold: „Veľké a zložité detské sny.“

10) A co budoucnost ? Můžete prozradit co chystáte a co v blízké době vyjde na světlo ?
HeL: Možno to vyznie smiešne, ale momentálne pracujem na skutočnom bangri. Aj keby hned nebol, tak skúšam nové veci.
lebo doteraz som to akosi nebral vážne. To, že chcem ST(poznámka redakcie: „SPRÁVNY ŤAH“) dostať medzi ludí, tak tým sa už dávno netajím.
Momentálne pracujem stále hlavne na sebe.
aby to časom iba rástlo.

Randy Cold: „2 vymakané videosingle do konca tohoto roku.“

Benčo: „Z dlhodobého hľadiska je to ťažko povedať, lebo ako sa nám občas stáva, meníme veci za pochodu. Ale čo sa týka najbližšej doby, tak ako už Randy poznamenal, sú to 2 vymakané video-single s produkciou od známeho šikovného beatmakera. Stačí sledovať fanpage 🙂


11) Co koncerty ? Jak si je užíváte ? A budou nějaké v blízké době ?
BenČo: Ja si ich užívam, aj keď ich nebolo až tak veľa, neni potreba to siliť, ale skôr ti povie HeL a StenOn.
Čo sa týka samotných koncertov, tak najbližšie sa ukážeme 5. 12. spolu s Majkom Spiritom na Slovensku v Šahách(Club Underground). TU je udalosť, keby mal niekto záujem: Vystoupení uskupení SPRÁVNY ŤAH

HeL: zatial viac makáme na tom, aby za niečo stáli, takže aj na stagei je to momentálne viac o tom focuse jak to robiť dobre…to užívanie si ich príde časom, na to sa moc teším

Stenon: vzhľadom na moju funkciu v STčku sú pre mňa koncerty gro, teším sa na každý jeden, od tých na veľkom pódiu až po lokálne koncerty napr. v Leviciach. Okrem samotných koncertov si veľmi užívam čoilen tréningy v skúšobni

12) Poslední otázka 🙂 Máte nějaký vzkaz svým fanouškům?
BenČo: VĎAKA za každého jedného!! Ak Ťa naša tvorba osloví, čakáme ťa na fanpage SPRÁVNY ŤAH

Randy Cold: „Jumala rakastaa sinua kaikille.“

lhus

Lord Lhus – Diss není špatná věc

Dnes tu máme něco, co jsme tu ještě neměli! Dámy a pánové, nepřestávejte číst. Jedná se o rozhovor s rapperem, který je původem z jižní Karoliny, je mu 31 let ale nyní bydlí u nás, v srdci Evropy. Mnozí zasvěcení už tuší, pro ty, kteří ne, tu máme jedno jméno. Lord Lhus!

1) Co si myslíš o Dissech a jak to bylo s tvým dissem na Snowgoons?
What do you think about disses and how it was with your diss on Snowgoons?

Myslím, že když se to udělá správně, je dissování skvělá věc. Ale když jsem to udělal, hodně lidí nerozumělo tomu, co se děje mimo scénu a proč jsem vlastně dissoval. To naštvalo hodně fanoušků, ale je to už minulost a jsem rád, že jsem to udělal…

I think if it’s done right, dissing is great but when I did it a lot of people did not understand what happens behind the scenes and why I dissed people, leaving a lot of clueless fans angry but it’s history now and I’m glad I did it… 

2) Čí tvorba z naší scény tě baví?
Whose production do you like from Czech music industry?

Neznám moc českých producentů, ale líbil se mi beat na Zverinovo tracku „Je-Be“ na albu Z, od Dje Wiche. Musím si poslechnout víc české produkce.

I don’t know so many Czech producers but I liked the „je be“ beat from DJ Wich on Zverina’s „Z“ album. I need to hear more from Czech producers.

3) Kdy jsi se dostal k rapu a proč jsi začal s rapem?
Whe did you get to know rap and why here you started to follow up rap?

Všechno to pro mě začalo na střední škole, kdy jsem freestyloval při obědě s Unknown a Eternel (z Wyze Mindz). Eternel pak v roce 1999 koupil studiovou výbavu a tím se z toho stala vážná věc. Měli jsme skupinu Scykotikz, vydali tři alba, ale sehnat už se dají jen dvě.

It all started for me in middle school freestyling at lunch with Unknown and Eternel (from wyze mindz). Then Eternel bought some studio equipment in 1999 and that’s when it got real serious. We had a group together called „Scykotikz“, dropped 3 albums but you can only find 2.

4) Proč jsi se přestěhoval do České Republiky?
Why have you moved to Czech republic?

Do Čech jsem se přestěhoval hlavně kvůli mojí holce, ale po roce života v Čechách můžu říct, že je to skvělý místo pro život. Mám jen trochu větší problém s Češtinou, než jsem měl s Němčinou, když jsem žil ve Švýcarsku.

I moved here in Czech because mainly my Girl but now that I have lived here a year now I can say it’s a cool place to be. Just having a little more trouble with Czechs language then I had with German when I lived in Swiss.

5) Co právě posloucháš?
Are you listening anything at the moment?

Yeah, nejvíc poslouchám AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Hank 3 a The Beards. Když chci slyšet hip hop, obvykle si pouštím Trem One.

Yeah mostly AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Hank 3 and The Beards. When I’m wanting to hear hip hop I usually play Trem One.

6) Existuje nějaký rapper,kterého vyloženě nesnášíš, a proč?
Is there any rapper who you don’t like? If so, why?

Je jich celkem dost, ale seru na ně.

A lot actually, but fuck them.

7) Plánuješ něco vydat,kde bude i nějaká Česká nebo Slovenská spolupráce?
Are you planning to distribute your own work where will be any Czech or Slovakian production?

Ještě si nejsem moc jistý, hledám nějakou skupinu, ale také bych chtěl dělat další album s Al’Tarba. Jenže člověk nikdy neví, takže možná.
Not sure really, I’m looking for a band at the moment but also I would like to do another album with Al’tarba. You never know though, so maybe.

8) Jak jsi se dostal k ZNK?
How did you get to ZNK?

Slyšel jsem o Řezníkovi díky svý holce, tak jsem si ho vyhledal a viděl video se Seanem Strangem a líbilo se mi to, tak jsem mu prostě napsal, jestli neuděláme track. A pak vyšlo album.

I actually heard of Řezník through my girl then I did some research and seen the video with Sean strange and I liked the song so I just wrote Reznik and said lets do a track, that then lead to the album release.

9) Letos jsi byl na Hip Hop Kempu, mužeš nám říct tvé pocity z něj?
You were at Hip Hop Kemp this year,can you please tell us little bit abouit it?How did you feel there?

Yeah, byl jsem, bylo to ohromný. Jsem velkej fanda Hip Hop Kempu od doby, co jsem tam poprvý vystupoval v roce 2010. Je to ráj pro každou hip hopovou kebuli, plus ta atmosféra byla taky úžasná. Dobrý časy.

Yeah I was, it was great. I’m a big fan of hip hop kemp since I first performed there in 2010. It’s a paradise for any hip hop head plus the atmosphere is amazing as well. Good times.

10) Proč si myslíš, že si více lidí album stáhne, než podpoří koupí alba?
Why do you think that more people use downloads rather than purchase albums?

Protože lidi nemají žádný respekt pro tu práci, která do toho byla vložena a většina znich je příliš povrchní na to, aby utratili 10$ za album, který se jím líbí, ale radši si to zdarma stáhnou z netu a tváří se, jako že jsou velká „podpora“.. Wack Shit.
(300 za vstup je moc, to si radši nafutruju nos. 300 za CD proč? Radši dej podpis a pak se semnou vyfoť – Smack – Proč)

Because people have no respect for the work put in and most are too cheap to spend 10$ on a album they like but will download it free and front online like they are huge „supporters“. Wack shit.

11) S kým nejvýznamějším jsi se setkal?
Who was the most popular person you have met?

Můj skvělej strejda, Donald „Pee Wee“ Gaskins (R.I.P.)

My great uncle, Donald „Pee Wee“ Gaskins (R.I.P.)

 

 

Tento rozhovor je kolektivní tvorbou celé redakce a mého kamaráda Blaskina, který pomohl s překladem. Za případné chyby se omlouváme, překlad je volný.

Tade-Ve stáří se naučím na piano a už na nic jinýho hrát nebudu

Jeho jméno je Tadeáš a je mu 22 let.Pracující člověk co ve volném čase dělá rap a spoustu dalších obyčejných i neobyčejných činností. O kom je řeč ? O mladém talentu co si říká Tade. A dneska tu máme nejen rozhovor, ale také recenzi jeho nového počinu Deus.

1) Jak jsi přišel ke svému jménu TADE ? má to svůj význam, nebo jsi prostě jen něco potřeboval ?

Celým jménem jsem Tadeáš a odmala mi říkají zkrátka Tade – nic víc, nic míň.10689535_682808748504797_4319222328821061161_n (1)

2) Pro ostatní co tě neznají. Jak dlouho už děláš muziku ?

Nevím, jestli už tenkrát se tomu dala říkat muzika, ale dejme tomu 7 let píšu rýmy.

3) Kdyby bylo jedno jméno ( celosvětová scéna ) s kým by jsi chtěl spolupracovat kdo by to byl ?

DJ Premier. Jednoznačně, vyrůstal jsem na jeho hudbě.

rox_profil

4) Co považuješ ( v hudbě ) zatím za svůj největší úspěch ?

Pro mě je úspěch každá možnost nahrávání a celkově hudební prožitek. Poslední dobou jsme měli na začátečnický poměry dost vystoupení – to je vždy obrovská motivace v tvorbě.

5) Kdyby jsi měl vybrat podle tebe nejlepší song co jsi kdy ty udělal. jaký by to byl a proč ?

Popravdě doufám, že nejlepší skládám častokrát, když píšu něco (ha) Hodně se to mění, jsem opravdu sebekritickej a na CD si vybírám jak ještě nikdy. Nejen produkci, ale i sloky. Vyhazuji, přehodnocuji atd.

6) Teď ti vyšlo tvé nové EP Deus ? Jaký z něho máš pocit ? 

Celkem dobrý. Žádný promo, ale otevřelo mi to další možnosti a byl bych rád, i kdyby to přineslo jen pozitivní feedback.

7) Máš nějaké dobré či špatné vzpomínky z nahrávání Deusu ? 

Ve stručnosti. Nahrávám doma, kde dvěře jakoby nebyly, takže potřebuji mít prázdnej dům. Vzhledem k tomu, že všichni tu chodí jinak do práce – je to celkem náhoda, že se ocitnu doma sám. Z toho důvodu jsem vydal 9 věcí s tím, že to dám jako tečku za určitou etapou mýho života. Je to venku a tečka. Není to dokonalý, ale je to vystihující moje pocity z dané etapy života.

EP Deus ke stažení zde.

8) Co bude následovat teď ? Dáš si pauzu, aby sis rozmyslel co chceš dělat teď, nebo už máš rozjetý nějaký projekt ? 

Projekt jako takovej nemám rozjetej žádnej. Chci dělat singly, videoklipy, rozvíjet se a experimentovat.

9) Jaký jsi byl student? Chování i známky.

Ve 3. třídě jsem dostal první důtku. Změnil jsem základku, potom šel od 6. třídy na gympl, odkud jsem posléze odešel na střední stavební, p roce na ekonomku, kterou jsem dodělal. Potom pár VOŠek, neúspěšně. Střídal jsem to podle obodbí života. Většinu času rebel, ale postupem času zvolnil tempo. Do školy jsem chodil jenom když to bylo zapotřebí, ale známky jsem měl většinou maximálně trojky.

10) Jaká byla tvá první zkušenost s alkoholem ? Jak to dopadlo ?

Někdy hodně brzo jsme se s kamarády opili každej ze dvou piv, který jsme podělali z packu tátovi. Následky? Zamotanej jazyk, následně facky mý mámy ve vchodových dveřích (smích).

11) Co třeba hry ? Jsi příležitostný hráč, či se od tohoto držíš dále ? 

Nikdy jsem to moc nehrotil, občas si něco zahrál. Teď už vůbec, přijde mi to jako ztráta času. Ale to je tak, když vás zajímá každá druhá věc. Rád si rozšiřuju obzory. Život je rozmanitej 🙂

12) Kolik času věnuješ hudbě ? Zbývá ti čas i na nějaké hobby ?

Práce, žena, rap a pak ty náhodný chvilky, který vyplním čtením, lehce sportem, relaxem a podobně.

13) Jak si představuješ ideální vystoupení ? Myslím tím celkově. Ne, že jen přijdou lidi.

Nejčastější problémy: zvuk, vzduch a lidi. Určitě kvalitní zvukař je nenahraditelná investice.

14) Kdyby jsi zjistil že za jeden den skončí svět co by jsi provedl s daným dnem ? Jak by jsi ho prožil ?

Nejspíš bych ho chtěl prožít s nejbližšíma a zároveň bych chtěl alespoň na chvilku provozovat každou z mých oblíbených činností (ha).

15) Kdybys nedělal rap, ale přesto jsi chtěl dělat muziku co by to bylo za hudební styl ?

Ve stáří se naučím na piano a už nic jinýho hrát nebudu (ha). Hudební nástroje mě odjakživa lákaly. Poslechnu si všelijaký hudební styl. Možná bych ztrácel nervy nad skládáním prvních beatů nebo tak něco.

16) Jak vidíš dnešní situaci s tím, že většina lidí už neumí podpořit koupí alba ? Většina lidí album stáhne. A jak se k tomu stavíš ty ?

Dnes je to spíš takovej projev úcty a náklonosti, než podpora. Sám interpret nebo skupina víc (i finančně) ocení účast na vystoupení, nejlíp s žádostí o podpis na originál.

17)Teď jedna možná trošku nepříjemná otázka .Už je to delší čas, co jsi spolupracoval s producentem co si říkal Rox.
Bylo spousta věcí, avšak pak se ukázalo že používal stažené beaty a vydával je za své. Pro ty co nevědí co se přesně stalo, povíš to teď ? Jak to vidíš s odstupem času ? A jsi s Roxem v kontaktu od toho incidentu ?

Já v podstatě v té době neřešil a nepátral po věrohodnosti těch beatů a zkrátka jsem nahrával na beaty, který mi posílal ten člověk. Možná, že díky za to, že jsem je nemusel hledat tak dobrý a stahovat já (haha). Ne, jako je to jeho ponížení se. Já jsem se k tomu postavil s lhostejným výrazem. Psali jsme si asi před půl rokem o tom všem. Nechci to rozebírat a už vůbec na nikoho plivat. Co bylo, bylo.

18) Poslední tradiční otázka, co by jsi chtěl vzkázat svým poslouchačům ? 🙂

Díky za podporu! Hlavně tu lokální a za kladný ohlasy.

 

Rozhovor je za námi, ale ještě není konec. Zde slíbená recenze EP.

Přiznám se rovnou. Na toto jsem čekal zatraceně dlouho. Hned jak Tade ohlásil, že bude Deus, moje očekávání vyletělo doslova do nebeských končin. A proč mně vůbec tento mladý interpret tak zaujal ? Prvním důvodem je lyrika. Rýmy, které dokážou položit na prdel a to nemluvím o stylizaci textů. Druhým je flow. Tade má zkrátka svůj přednes. Pravda, někomu sednout nemusí. avšak já jsem naprosto jiný příklad. Stojí toto Ep za poslech ?

Ještě před vydáním byly venku už nějakou dobu dvě věci. Ta první se jmenovala Funguj ! s produkcí od Reset Beatz. Tento producent má na Ep ještě jednu věc a jako jediný se do tracklistu z producentů zapsal vícekrát. Poté vyšla druhá věc s názvem Všechno naopak. Zde za produkcí stojí Formi. Není to jejich první spolupráce, avšak tento song musím vyzdvihnout, jelikož beat je nabušená raketa. Tade dokázal na tento beat dát výborně. Po delším zvažování Tade zvolil cover od Valera páč interpret chtěl temnější a záhadnější cover. Což se podle mého názoru povedlo. Jinak si vše obstarává interpret sám.

 

Ep  Deus má celkem 9 tracků. Je to dostačující číslo, i když samozřejmě jako fanoušek bych pár songů navíc neodmítl, naopak. Seznam začíná songem Nezájem s produkcí od KHz. Následuje song O nich s produkcí DAP. Dále máme už dříve prezentovanou pecku Všechno naopak. Dále pokračují songy To si piš, Plody Poezie a Grey. Dále už opět prezentovaný Funguj! A seznam ukončují songy Další číslo a V klidu žít.

Nebudu zde rozepisovat o čem je každý song a názor na každý song, to bych se musel pořád a pořád dokola rozplývat jaké to Tade vydal hitovky. Každý song má odlišnou atmosféru, Tade mění flow a textově jako vždy nemám co vytknout. Je to pořád ten starý dobrý Tade. Mezi producenty se mihnou jména Reset Beatz, Formi, Elbe, Ormel a další.

Co na závěr? Kdybych dělal hodnocení na body, dal bych 9 z 10. Jeden bod bych ubral za délku tracků. Songy zní fantasticky, ale jsou krátké, což prostě jako fanouška zamrzí. Ale jinak není absolutně co vytknout. Slyšel jsi Tadeho dřív a byl jsi nadšený z jeho tvorby ? Tak Deus je zrovna pro tebe! Jestli to je všechno naopak, můžeš v klidu odejít a o nic nepřijdeš.

Baví tě Tade ? Tak jdi na jeho fanspage či bandzone.

Abde: Nejsem hypeman

Na mega párty v Gapě v Čisté jsem udělal menší rozhovor s Abdem. Ano, prozradil mi všechno co jsem chtěl vědět.  Můžete se dozvědět něco, co ještě o tomto maníkovi nevíte? Čtěte dále!

1) Ahoj, na začátek by ses nám mohl trochu představit.
Ahoj, jsem Abde a je mi 20 let. Dělám rap, pop, disco, kebab a tak. Zkrátka dělám co mě baví.

2) Odkud vlastně pocházíš?
Bydlím kousek od Loun a tak nějak pendluju mezi Prahou a Lounama. Ale jinak jsem se narodil v Ostravě.

3) Jaký jsi byl student?
Na ZŠ klasika trojkař, v prváku jsem měl ještě vyznamenání. Pak jsem změnil střední, protoze mě to moc nebavilo. No a pak to šlo z kopce, protože jsem se začal věnovat hudbě a věcem okolo. Takže tak trojky, čtyřky, ale žádnej vyloženej průserář.

Abde & Croupier. Hahaa. Makin‘ of.

11715988_880268868705240_1033419230_n

4) Nyní ohledně startu tvé kariéry. Čekal jsi úspěch, nebo propadák?
Já jsem nečekal jakoby nic. Já jsem to začal dělat, protože mě to bavilo. Ale je fakt, že jsem věřil v úspěch.

5) Jak vlastně začala Tvoje spolupráce se Sharlotou?
Čistě náhodně. Když mi bylo 17, možná 16, mě oslovil jeden mladý producent, že chce zkusit nějaky hudební projekt, a že by chtěl abych tam rap nebo něco takovýho zastupoval já. A že má zpěvačku a takhle. Tak jsme se setkali, dali jsme se dohromady, že to půjde. Sharlotu mi představil on, s tim, že tam bude zpívat. Tak jsme spolu odehráli první koncert někde na Kladně v jeho klubu, takovy předváděcí. A tím ta spolupráce zhasla. Ale mě zůstal ten kontakt na Sharlotu, tak jsem se jí pak ozval, jestli nechce něco společně zkusit a nějak to dopadlo. Asi. 🙂

6) Pohled na česko-slovenskou půdu. Jaké prvky ti přijdou nadbytečné a čím by jsi scénu okořenil?
Já nevím. Celkově to roste. Já nejsem zemědělec, takže půdě moc nerozumím.

7) Otázka navazující na naší půdu. Jména, která zde uznáváš a proč zrovna je?
Uznávám Bena. Ale fandím více lidem. Jak u nás tak na Slovensku. Fandím Spiritovi, ten je dobrej. Fandím Kontrafaktu! Ego mě baví moc poslední dobou. Ektor je kvalitní rapper. Ale ten vzor, kterýho uznávám nejvíc je prostě Ben.(nohomo Bene)

Zahraniční spolupráce s The Glowsticks.

8) Hm. Co novinky? Odkryješ karty, nebo si necháš zatím pro sebe tajemství ohledně chystaného materiálu?
Ve čtvrtek vyjde náš klip se Sharlotou s názvem Nonstop, kde produkci dělal Heron. A to je zatím co můžu prozradit na sto procent všechno. Určitě ale ještě tohle léto vyjdou sólový věci jak moje tak Sharloty.

9) Hele, nepochybuji o hopsající dav pod podiem. Popíšeš tu atmosféru, když pod sebou vidíš posluchače co ti tleskají?
Je to fajn. Je to super. Baví mě to a myslím, že to je takový to jako když chodíš do práce a pak ti přijde vyplata, Tak to je taková vejplata za ty roky, za tu práci a že vidíš ty lidi, že je to baví. Satisfakce.

10) Máš za sebou dost projektů a tak mnou oplývá pocit nutnosti se zeptat – na tvé spolupráce. Jak bys je hodnotil s odstupem času a která v tobě zanechala největší zkušenosti?
Zase se vrátím zpátky k Benovi. Protože já moc nespolupracuju. Vlastně se Sharlotou , což vlastně neberu jako spolupráci, protože jsme jako nějaká crew nebo tak. Ale právě s tím Benem, když jsem měl tu možnost spolupracovat, tak jsem si z toho hodně vzal a hodně mě to zase motivovalo trošku jiným směrem. Ale vážím si všech spoluprácí, které mám. Protože bych je jinak nedělal v tu chvíli. A myslím si, že si každý zaslouží nějaky vděk a respekt z mojí strany.

Abde si šíleně vychvaloval spolupráci s Benem. Oprávněně ? 

11) Je samozřejmé, že ani ty se nevyhneš kritice. Co většinou čtu, je dosti ostrá. Jak se k ní stavíš?
Stavím se k tomu na nohách. Kritika byla, je a bude. Některá zamrzí, ale když je dobře napsaná tak motivuje. Jeden kritickej komentář, kolikrát dá víc než 150 pozitivních. Ale nepláču, kvůli tomu po nocích nebo tak.

12) Každý má určitého idola, který v něm zanechává inspiraci. Kdo inspiruje tebe?
Tak já mám jako vic vzorů. Inspiruje mě Rytmus, inspiruje mě Ben, rappově mě inspirujou určitě i kluci z MAAT, inspirujou mě trendy a můj život. Ale nejvíc se snažím brát si příklad z Bena, protože podle mě je to symbol toho jak to má vypadat, tam kam já by jsem se chtěl dostat.

13) Ohledně hudebních žánrů – dáš přednost něčemu jinému než jen rapu?
To já zase ne. Všichni rappeři v rozhovorech říkají, jak poslouchají třeba polku nebo operu. Já odjakživa poslouchám rap a neposlouchám skoro nic jiného, z 99% mě nic jinýho nebaví, nenaplňuje a ani nezajímá. Jsem docela zaujatej

14) Taková jednohubka. Separ x Tafrob – Pár slov k jejich tvorbě?
Bez komentáře. Nebudu řešit.

Abde & Sharlota. Párty dvojka. Podle někoho k sobě patří jako postel a spánek.

Abde

 

15) Pamatuješ si, za co jsi utratil svoje první vydělaný peníze, který jsi dostal například za vystoupení?
Kámo ty úplně první, tak z těch jsme platili nějakýho zvukaře, co nám zvučil tu akci, co jsme si pořádali. A ty úplně první opravdový, kde se dalo bavit o penězích tak z těch jsem si koupil oblečení, to vím a batoh do školy, kterej mám dodnes. A vozím ho v autě jak kokot.

16) Kdyby sis mohl naplánovat dovolenou podle sebe, jaká by byla?
Čistá u Rakovníka! Sobotní večer.

17) Tak to je asi všechno. Díky za rozhovor, chtěl by jsi na konec vzkázat něco svým fanouškům?
Jo, chtěl bych Vám vzkázat, že Vás mám rád, doopravdy! A buďte hiphopeři jako tadyten redaktor 😀

Bio: Mladý a nespokojný talent

Bio. Chalan ze Slovenska. Úspěšný freestyle MC, který si může mezi svoje největší úspěchy ve freestyle battlech počítat vítězství na AAFB v roce 2009, kde porazil Resta. Uplynulo pár let a Bio vydal svoje album s názvem Mladý a nespokojný, které následovalo po albech jako Bangerfest, Vzkriesenie, Regenát nebo To nejhorší čo si kdy počul. Nyní Bio maká na nových věcech a my jsme se ho zeptali na pár otázek, které mě jako jeho fanouška zajímali.

bio

1) Ahoj, na začátek by jsi se mohl trochu představit pro ty, kteří tě ještě neznají.
Caves, možno, že radšej ako sa opisovať a hecovať slovami, odporúčam, naťukať si na YT Bio Rodrigez alebo Bio a utvoriť si vlastný obraz, kto som 🙂

2) Odkud pocházíš?
Pochádzam z Piešťan, zo sídliska Adama Trajana. A áno, viem kde býval Rytmus 🙂

3) Co škola, jaký jsi byl student?
Nahovno kámo:) nič moc….mal som strašne vela vymeškaných hodín, trávil som čas v štúdiu, na bongu u kamoša a ešte som na strednej aj účinkoval v hiphopovom muzikáli, takže nebolo na školu času 🙂

4) Začátky jsou určitě těžké. Jaké byli ty tvoje? Jak jsi se dostal na SK scénu?
Spravil som nejaké demo treky po domácky na mikrofón za 100 korún a lubili sa. Teda aspoň mňe určite. Hehe….išiel som dosť freestle, povyhrával som nejaké battle, získal som si kredit aj tým. A potom ma oslovovali ludia zo scény, ktorí ma chválili a že mám na to, že v tom mám pokračovať. Tak som pokračoval a robím to dodnes.

5) Při pohledu na Tvojí tvorbu. Jaký track a album řadíš mezi ty nejlepší a proč? 
Album asi Vzkriesenie, lebo sa mi v tom období asi najviac zadarilo, mal som hit Libertas, ktorý sa hral snáď po celom Československu. Tak som si to dal aj vytetovať na paprču. Ale cením si aj vec “ Spoza čiernych zreníc“ lebo viem, že pár ľuďom pomohol uniknúť z bieleho pekla. Ešte spomeniem pár trackov, ktoré si dosť vážim: “ Nešťuchaj ma brate“, „Prázdne miesta“ spolu s mojim akuálnym producentom Hoodinim
6) Podle mě jsi celkem nedoceněný. Jaký pohled na to máš ty? Jsi spokojený nebo by jsi byl radši výše?
Neni som spokojný brácho, kto by bol?:) Jasne, že by som chcel byť niekde inde. Ale ešte som nevystrelil posledný náboj, ešte stále mám chuť a silu niečo zmeniť. Viem to .

7) Kdo je podle tebe opravdu TOP na SK popřípadě na CZ scéně?
TOP CZ – Smack, Ektor, Rest
TOP SK – Supa, Delik, Boy Wonder

8) Tvoje album Mladý a nespokojený se mi osobně hodně líbí. Máš na toto album stejný pohled i po pár měsících co je venku nebo jsi by jsi něco změnil?
Z mojej strany to bolo veľké sklamanie. S albumom ako takým som spokojný, ale s tým ako (ne)vypálil moc nie. Tam bol záujem hlavne o mikiny a tričká, ktoré sa vypredali, ale CDs išli slabo, to ma dosť odstrčilo do úzadia a rozhodol som sa spraviť hrubú čiaru za svojou doterajšou kariérou, ak to smieme tak nazvať.

Mladý a nespokojný. To je Bio z Piešťan.

Bio2
9) Jak jsi se dostal ke spolupráci s Odoubem?
Bol som jeho obrovský fan. Na HipHop Kempe som ho stretol v artist stane, rapoval som mu jeho veci, spravilo to na neho dojem, dali sme si brčko…
Za 3 roky na to som mu napísal, či si ma pamätá. On, že: Yes dude, you made memories for us. We dont forget. Alebo také niečo. A už som mu posielal beat 🙂

10) Myslíš, že se rap celkově ubírá správným směrem nebo mu něco chybí?
Ale celkom aj fajn, experimentuje sa obohacuje sa, jediné čo mu chýba je trocha originality, lebo vačšinou všetky vplyvy a inovativné prvky sú odkukané a okopírované zo zahraničia. Od konkrétnych interpretov.

11) Máš i nějakou jinou práci kromě hudby?
Áno, pracujem ako personalista v jednej firme. Ale žiadna kravata bro, to vobec.

12) Co nějaká novinka?? Můžeme od tebe v blízké době čekat nějakou pecku?
Áno, veľa, ale nechcem zas kecať do vetra 🙂

13) S kterými interprety se ti za celou dobu tvojí tvorby nejlépe spolupracovalo?
Chalani z MR určite…fans vedia, že mám s nimi viacero vecí. ALe tak aj s Odoubom z USA to bola paráda.

Legendární výhra na freestyle battlu AAFB v roce 2009

14) Koho po hudební stránce by sis vybral z dvojice Majself x Delik?
Delik. Ale tak aj Majself je pán. Nemám nič proti.

15) Tvůj oblíbený interpret?
Vinnie Paz, Hollywood Undead, Madchild, Slaine, Deuce, Ronnie Radke, Kollegah & Farid Bang, Slaughterhouse, Eminem, Crazy Town, Limp Bizkit, P.O.D…

16) Sportuješ?
Fitko – veľa…a príležitostne streetball, pomenej fucik

17) Oblíbená hračka v mládí?
Fuuu, asi taky velky asi polmetrovy Wolverine. Všade som s ním chodil.

18) Tak a to je asi všechno co jsem chtěl vidět. Na konec by jsi mohl vzkázat něco svým fanouškům i haterům! Díky za rozhovor.
Aj ja ďakujem, zdravím všetkých. Kto má záujem vedieť niečo viac, odporúčam moje FB fanpages. Nech sa darí aj Vášmu webu. Maj sa pekne

projektasia

Renne Dang: Projekt Asia je pro mě neskutečnej posun!

Renne Dang! Můžete ho znát z tracků „Instantní čubky„, kde společně se Schyzem hostoval Sheenovi ,„Princezna“ a „99P“. Teď je jedním z členů Blakkwood Records. Momentálně s Viktorem Sheenem dali do předprodeje jejich desku, která nese název Projekt Asia. Osobně si myslím, že o tomto chlapci ještě hodně uslyšíme, ale už dost keců a trochu ho vyzpovídáme!

1) Čau, takže pro začátek ty, co tě neznají. Kdo jsi a co děláš?

Čau, moje jméno je Renne Dang a působím jako interpret ve formaci Blakkwood Records. Dělám music a žiju svůj život.

2) Už máte se Sheenem předobjednávku na Projekt Asia, tak podle tebe z kterýho tracku máš největší radost a myslíš si, že je to absolutní strop?

Těžko říct, celý album je pro mě neskutečnej posun a už teď se dá říct, že úspěch. Jestli bych měl vybrat jeden top pro mě, tak to je asi Dítě, ale jak říkám, všechny stojej za zmínku, protože ve všech je trochu něco jinýho a každej je specifickej.

3) Narodil jsi se tady v Česku?

Jo. Narodil jsem se v Rychnově nad Kněžnou. 51601 till I die.

4) Když nepočítám Sheena. Kdo ti nejvíc z Blakkwoodu přirostl k srdci?

Rozumím si vesměs se všema. Nemám problém s nikým z nich. Respektuju jejich hudbu a oni respektujou moji. Skrz přírůstek k srdci nevim. Záleží na úhlu pohledu. Dost sympatizuju s Amcem a Foscem skrz pohled na život a názory. S Cehou například zas dost hudebně.

5) Co se ti jako první vybaví, když se řekne Blakkwood?

Studio. Zázemí.
blkwd

6) Viktor v jednom tracku říká „Narvanej v clubu jako Dang vyvolám bitku“. Jseš agresor? Vyvoláváš konflikty, nebo spíš se to snažíš řešit klidně?

Dřív to bylo jiný. Teď už jsem v klidu, čuchnul jsem k dospělosti a neřešim píčoviny. Jak kdy. Někdy mi mrdne a zas všechny nemám rád. Je to různý. Už ale převažuje tolerance a uvědomění. Hah.

7) Koho nejvíc ceníš z CZ/SK scény?

Nejvíc nevim. Asi Viktora. Dál mě pár jmen baví, ale je to minimální.

8) Je někdo, kdo tě z naší scény vyloženě štve a nemůžeš ho vystát?

Ne. Ať si každej dělá co chce, když to má posluchače. Většina z nich se stejně ponižuje sama.

9) Kdyby jsi si měl vybrat jedno místo kde jsi vystupoval, a měl by jsi se tam pořád vracet jaký by to bylo?

Hradec Králové.

10) Vím, že jsi chodil na MMA. Věnuješ se tomu pořád? A jaký byly zápasy? Výhry nebo spíš prohry?

Už na to nemám vůbec čas. Chodil jsem pár let. Bylo to super, dalo mi to skvělý zkušenosti, ale prostě už na to není čas.

11) Stalo se ti někdy, že ti při show vypadl text a musel jsi nějak improvizovat?

Určitě. To se muselo stát někdy každýmu. Komu ne, tak kecá. Normálně. Vysměju se sám sobě většinou a zachrání mě Viktor nebo naopak.

12) Kdyby jsi měl tu možnost s kýmkoliv na světě udělat spolupráci, tak kdo by to byl?

The Weeknd.

13) Máš rád českou kuchyni? A co nejvíc?

Česká kuchyně je hrozný zlo. Všechno neskutečně tučný a nezdravý, ale miluju ty prasácký klasiky žejo.

14) Na co se můžeme do budoucna těšit? Nějaký klipy, nebo významná spolupráce?

Dělám na solo projektech a spoluprácích mimo label, ale nechci nic napovídat. Projekt Asia je teď aktuální věc, kterou by měli spřízněnci sledovat.

Okey, tak díky moc za rozhovor ať se ti daří a můžeš ještě napsat pár slov pro svý fans.

PROJEKT ASIA.

asia

 

Předobjednávej desku Projekt Asia na Blakkshop.com a sleduj Danga na Facebooku, Twitteru a Instagramu, ať ti neuteče žádná novinka.

Maměn: Univerzál ve hře

Na bitevním poli se objevuje jméno Maměn. Tenhle člověk z Rychnova nad Kněžnou je známý svojí tvorbou ale také řadou spoluprací s lidmi jako je např. Renne Dang, Reginald nebo De.Pres. Zeptal jsem se ho na pár otázek, které mě zajímali. Čtěte dále, dozvíte se jaké má Maměn koníčky nebo jaké byli jeho začátky.


1) Ahoj, tak na začátek. Jaké je Tvé jméno ?

Ahoj, moje jméno je Honza ale většina lidi mě zná pod mým pseudonymem Maměn.

2) Máš nějaké oblíbené koníčky kromě hudby ?
Poslední dobou je to hlavně posilovna a mimo hudbu chodím i do práce, takže nemám téměř další volnej čas. Jen práce hudba a posilovna.

3) Odkud pocházíš? Máš nějaký citový vztah k tomu místu?
Jsem z Rychnova nad Kněžnou, kde žiju téměř celej život a citovej vztah k tomuhle místu rozhodně mám, vyrostl jsem tady a mam tady spoustu přátel, který tímto zdravím. Kdybych se náhodou někdy odstěhoval tak se sem budu určitě rád vracet.

Reginald & Maměn – Nemůžu čekat 

 

4) Jsi takový univerzál. Jsi producentem, ale zároveň se řadíš mezi rappery. Co tě baví víc?
Miluju oboje a nehodlám přestat ani s jedním. Spousta lidí tvrdí, že není možný dělat naplno oboje ale já to rozhodně měnit nehodlám.

5) Každý nějak začínal, jaké byli tvoje začátky ?
První rapy jsem slyšel na kazetách (Divokej Západ, Cypress Hill atd.) a postupem času jsem zkoušel nahrávat i svoje vlastní skladby. První „song“ jsem nahrál když mi bylo asi 13 (cca rok 2005).

Maměn, producent a rapper z Rychnova nad Kněžnou

Maměn

 

6) Když vezmeš v potaz svojí tvorbu, co z toho řadíš mezi ty nejlepší věci ?
Momentálně moje nejlepší věc vyjde teď v neděli a bude to můj sólovej klip s názvem „Pravej Plán“, na kterej jsem opravdu hrdej.

7) Chystáš něco dech beroucího, co by mělo vyjít v nejbližší době?
Momentálně tenhle zmíněný klip a pak spoustu dalších.

8) Jaký se ti stal největší trapas, ať už během vystoupení nebo v osobním životě ?
Nejspíš to, když mi během první skladby nešel mikrofon. Nebudu jmenovat, kde to bylo ale trapas to opravdu byl 😀

9) Co škola? Co jsi vystudoval a jaké máš na školu vzpomínky ?
Mám střední školu ekonomickou – informatika v ekonomice a vošku – firemní ekonomika. A občas bych se tam nejradši vrátil.

Renne Dang feat. Maměn, Radikal, Viet_RSG – Just say it (prod. Maměn)

 

10) Ektor x Rest ? Kdo je podle tebe lepší a proč ?
Určitě Ektor, Rest mě bavil spíš dřív. Ektor je momentálně nejlepší MC z Česka.

11) Koho si rád poslechneš, ať už z tuzemské, či zahraniční scény?
Je spoustu interpretů, které cením ale bylo by na dlouho je jmenovat. Hodně mě baví hlavně Kid Ink, Tyga, Chris Brown, Drake a další.

12) Koho na scéně nejvíc ceníš? Je to nějaký talent, nebo dlouhodobý interpret a proč?
Asi ty které jsem už zmínil.

13) Nějaké album na které se těšíš ?
Celkem se momentálně soustředím na svojí tvorbu, takže ani nevím, na co se momentálně těšit, ale můžu zmínit z Česka z mladých talentů, že album od Danga a Sheena – Projekt Asia bude super, na to se i těším.

14) Vysněná spolupráce? Kdo by to byl ?
Chtěl bych dostat hlavně svojí tvorbu mezi lidi a o spolupráce mi tolik nejde. Nebaví mě, když můj track táhne jiné jméno než moje.

Maměn & Renne Dang – Neřeším nic (prod. Maměn)

15) Ber v potaz svoje spolupráce. S kým se ti dělalo nejlíp ?
Vždycky jsem dělal jen s lidmi, se kterýma mě spolupráce bavila. V poslední době jsem udělal věc s Reginaldem, se kterým mi spolupráce vcelku sedí, takže bych se nebránil něčemu dalšímu, necháme se překvapit.

16) Boombap x Trap? Jaký styl se ti víc zamlouvá?
Oboje pokud je to kvalitní.

17) Chtěl by jsi vzkázat něco svým fans nebo lidem, co tě nenávidí ?
Díky všem, kteří mě stále poslouchají, protože to dělám hlavně kvůli nim, bez Vás by to nešlo, stejně tak bez haters.

Stewe: Ten, co nikdy nespí

Určitě minimálně pár z Vás, si pod jménem Stewe někoho představí. Ten někdo je známý pražský producent, který založil a funguje v Unbeatable Records. Jeho jméno má hodně podob. Producent, zvukař, mistr studia ale i rapper z Prahy, který na sebe prozradil pár věcí do našeho rozhovoru. Postupně se dozvíte jaký byl student, jak to bylo se spoluprací s Rockstedym a Ginelle Gordon. Je to zkrátka ten, co nikdy nespí.

1. Jaké je celé tvoje jméno?
Jmenuji se Štěpán Bárta.

2. Jaká práce ti momentálně platí složenky?
Jsem zvukař a zvukový technik ve dvou nahrávacích studiích v Praze. Jedno z nich, Unbeatable Records, jsem v roce 2009 společně s Blaaazinem postavil a vlastním ho – nahrávám, míchám a masteruju tam převážně hudbu, hlavně rapové a popové interprety z Prahy i celé ČR, místy ze zahraničí a nahrává tu celej náš label. V druhém, v Silenciu FX, jsem začal pracovat po škole, tedy na začátku roku 2014 a nahrávám a míchám tam radiové, internetové a televizní spoty, reklamy, dělám ruchy do videí apod. Poslední dobou občas dělám i placového zvukaře, to znamená, že nahrávám zvuk a ruchy při natáčení videí a taky videa stříhám. Párkrát do roka zvučím i nějakej ten živák, teď v létě mám například zvučit asi 15 muzikálových představení. No a v poslední řadě dělám i hudební podklady. Dalo by se tedy říct, že mě živí vše okolo zvuku.

3. Odkud pocházíš?
Narodil jsem se v Praze, žiju tu skoro 26 let a nechystám se to měnit.

Stewe – Fakta feat. Tariq (prod. Jekyll)


4. Na kdy si Tvý fans maj nachystat inhalátory, aby vydejchali nějaký Tvoje novinky?
Teď jsme vydali s Codym naše první album – “Seven & Stewe – Pohledy”, jsem na to album fakt hrdej, je to vejš než cokoliv z dřívejška, něco už vyšlo, na něco teprve natáčíme nebo budeme natáčet klipy. Každopádně neleníme a už jsme se pustili do dalšího počinu, bude to EPčko, asi 7 věcí, na kterých spolupracujeme i s muzikanty – máme tam živé kytary, chystáme se oslovit i klavíristu, houslistu atd., třeba to stihneme v létě vydat, nebo alespoň takovej je plán. Na Tariqově albu “Prostory”, který se křtí teď, 29. května v Praze v Music City Clubu, se objevim na dvou nebo třech věcech a taky jsem dělal několik podkladů a ještě mám sloku a pár beatů na albu Bodu Zlomu s názvem Labyrint, které by mělo vyjít do měsíce. No a taky se chystáme vypustit pár label spoluprací jako singly s klipama. Všechny noviny můžete sledovat na www.unbeatable.cz nebo na facebooku. Na stránkách si můžete koupit i album kohokoliv z labelu. Moje nejnovější věci najdete zde.

5. Oblíbený styl oblečení a značka ?
Dřív jsem skoro výhradně nosil Ecko, takže skejtový a spíš i hopový hadry, od doby co Unbeatable dělá vlastní merchendise, tak jedině naše hadry. Furt si držím takovej ten skateovější styl, ale do práce si rád vezmu i košili třeba a kalhoty už nosim spíš úzký :D. Na náš merch můžete mimochodem kouknout na www.unbe.cz.

6. Máš nějaký zvířectvo, případně chtěl bys nějaký zajímavý zvíře mít?
Máme s přítelkyní dvě fenky – Emily a Debbie, fans je vídaj na mym instagramu pod hashtagama #emilythesuperdog a #thebaddeb, jsou super 🙂 Kdybych mohl mít jakýkoliv zvíře, chtěl bych asi tygra, to bylo vždycky moje oblíbený zvíře.

7. Jaká byla tvoje oblíbená hračka?
Hele asi před dvěma lety jsem totálně propadl kouzlu těch RC minivrtulníčků do pokoje, utratil jsem za to docela raketu a dodnes si lítám ve studiu, když se něco dlouho exportuje 😀

8. Jaký jsi byl student ? (základka, střední/učnák atd.)?
Na základce furt jedničky, trochu mi nešel dějepis a matika, ale trojka byla nejhorší známka, co jsem na nějakym vízu dostal. Nemyslim si, že bych byl úplnej šprt, ale tak nějak mi to šlo samo. Na střední jsem trochu usnul na vavřínech, matika a fyzika drhly, ale nesnášeli jsme se s tou učitelkou, tak to bylo asi i proto. Nakonec jsem měl ale na maturitnim vysvědčení čtyři jedničky – z konstrukce letadel, stavby a provozu strojů, angličtiny a češtiny a dvojku ze strojní technologie. Na vejšce to bylo jak kdy a jak co, nakonec jsem po čtvrtym semestru studium na ČVUT ukončil a šel jsem na S.E.T., kde jsem vystudoval obor Zvukový technik, tam mi to šlo samo 🙂

Mistr zvuku, ale také hrdý majitel Unbeatable Records Štěpán „Stewe“ Bárta

Štěpán "Stewe" Bárta

9. Kdyby jsi měl přijít o jeden smysl, jaký by to byl?
Těžká otázka… Asi čich hele, ten by mi zas tolik nechyběl, sice mám rád dobrý jídlo a znamenalo by to, že bych míň cejtil chuť, ale ve srovnání se sluchem, zrakem, řečí nebo hmatem jasná volba.

10. Jaký 3 věci by jsi sis vzal na pustý ostrov?
Hudbu, přítelkyni a kamarády. Pivo bysme si nějak vyrobili 😀

11. Jak jsi se dostal ke spolupráci s Rockstedym nebo Ginelle Gordon?
Víceméně náhoda, jako všechno. Nahrávala u mě v roce 2010 raperka jménem Pozdní pitva. Ta zařizovala akci Street art ranvej, což byly vlastně workshopy + jedno hudební vystoupení. Jeden z workshopů byl i nahrávání ve studiu, v jehož rámci si kdokoliv mohl přijít něco nahrát a jako hosti a takový leadři tohohle workshopu byli Rokstedy (USA) a Rodstar (FR). Tenhle workshop se odehrával v tehdy už stojícím Unbeatable Records, který Pozdní Pitva zvolila právě proto, že tu tehdy nahrávala.  Tedy jsme se s Rokstedym objevili an společné věci spolu s dalšími účastníky tohhle workshopu – tahle pecka je na našem druhém CD Jde to z nás pod názvem No stress. Rokstedy se po pěti letech vrátil do čech koncertovat a hned volal mě, že by si potřeboval něco nahrát a vlastně u mě nakonec nahrál celý album, na kterém jsme spolupracovali s Codym. Existuje i video o naší spolupráci: https://youtu.be/G-IOJiPRbRE

Rockstedy – Unbeatable feat. Ginelle Gordon, Cody Seven a Stewe (prod. Cody Seven)


12. Chystáte nějaký další společný věci?
Záleží, zda se obejvěj v čechách zas, pokud ano, tak určitě. Na dálku se to dělá blbě, oba jsme s Rokstedym hodně zaneprázdněný, bydlej teď s Ginelle na Slovensku a nemaj tam často přístup do studia. S Ginelle máme pár šuplíkovek, které nám nahrála, když tu byla a je fakt na co se těšit.

13. Jak jsi se dostal k Unbeatable labelu?
No…já jsem ho založil 😀 Spolu s Blaaazinem, Ronnem a dalšími lidmi motajícími se okolo Unbeatable už do začátků.

Seven & Stewe a jejich album Pohledy

pohledy

14. Jak hodnotíš CZ/SK scénu?
Málokterej čech to dělá pořádně. Nemyslim teď nějaký repový skills, ale mám takovej pocit, že všichni furt na něčem šetřej a strašně moc toho odfláknou. Zažil jsem x desítek případů, kdy se pracovalo na desce nebo singlu a až poslední bod to prostě totálně doku*il, protože chtěl někdo ušetřit čas nebo peníze na grafice, klipu nebo jenom na nějakym blbym převedení něčeho do jinýho formátu… To neni úplně dobrý. Chválabohu znám furt pár lidí, co to dělaj dobře. Jinak z téhle scény mám rád Wiche, Resta, Elku, Suverena, Separa, Zverinu, Supu, J. Cola, MAAT (ale spíš jejich starší tvorbu)…Z nehiphopu Xindla X, Tomáše Kluse, Rybičky 48, Chinaski, Kryštof apod.  Ale cenim mnohem a mnohem víc lidí, jen bych je tu těžko vyjmenoval.

15. Koho si dneska rád poslechneš?
Ty český jsem vyjmenoval vejš. Ze zahraničních hiphopových interpretů je pro mě number one Macklemore a Ryan Lewis a Eminem. Docela si teď jedu i Ill Minda. Z “nehiphopu” Hollywood Undead, Icon for Hire, Papa Roach, Linkin Park, Kat Dahlia, System of a Down…zkrátka kytary!

16. Těšíš se na nějakou desku, co by měla teď vyjít?
Jsem zvědavej na Elku a jeho Zápisník cestovatele, teď jsme s nim točili rozhovor a řikal, že to bude pecka, pak na Resta s Myselfem a nemůžu se dočkat, až vyleze cokoliv novýho od interpretů, který jsem jmenoval výš.

Cody Seven & Stewe – Pohledy (prod. Stewe)

17. Kdyby jsi si mohl vybrat kohokoliv na spolupráci na track/desku, kdo by to byl?
Kohokoliv? No tak asi Macklemora s Ryanem Lewisem, Hollywood Undead nebo Ariel for Hire. Z těch reálnějších spoluprací asi Saxe, kterej je pro mě vzor od doby, co jsem slyšel první věc a nebo Resta. A samozřejmě – kdo by nechtěl beat od DJe Wiche?

18. Co by jsi vzkázal všem svým fanouškům nebo haterům?
Jestli nějaký fanoušky mám, tak bych jim vzkázal, že děkuju, že jsou fanoušci a ať klidně ještě víc fanouškujou, lajkujou a komentujou vše, co přidám, ideálně si nastavěj odběr naší fanpage fanpage Seven & Stewe nebo fanpage UNBL, protože občas to ten Facebook žere a nikdo z nich to vlastně nevidí, i když by ho to třeba zajímalo. A těšim se na koncertech! A zdravim spešl Honzu Vlasáka a Ondru Trůbla, oni vědí proč. A pokud mám nějaké hatery, tak jim nic vzkazovat nechci, stejně by je to nezajímalo 😀

To je asi všechno, díky za rozhovor a přeji hodně hodně úspěchů v Tvojí hudební kariéře!
Já také děkuji.

 

Dave a Sony – videorozhovor nejen o chystané desce

Dave a Sony, umělci z Českých Budějovic, nám ve videorozhovoru prozradili nejen čerstvé informace ohledně alba Proces.

Dave a Sony dle vlastních slov tvoří tzv. Alternativní hip hop, koncertují napříč republikou a rozhodně to nejsou žádní amatéři. Skupina Dave a Sony vznikla v roce 2007 a je tvořena dvěma členy. David „Dave“ Rak je raper a textař,  Jakub „Sony“ Samec je producent a skladatel, který každý instrument komponuje od základu a nepoužívá pro hip hop typické hudební smyčky. Skupina Dave a Sony spolupracovala např. s Rádiem Kiss, pro kterou na jeden rok složili hymnu.

Discografie:
Do roka a do dne – 2008 (demo)
Za oponou – 2012
Consilium – 2014

Tři vydané skladby z nového alba Proces:

zdroj