Řezník - Strangulační rýha

Řezník je zoubková víla a potřebuje další válku

31.10.2017 Řezník vydává novou, v pořadí již dvanáctou solo desku, která nese název Strangulační rýha. Venku jsou dva tracky, dva klipy, Zoubková víla a Potřebujem další válku.

 

Deska Strangulační rýha bude obsahovat 15 tracků, 12 z nich produkoval Mortem, další 2 pak Schyzo a  1 PodojKrávu. Mortem se nám opravdu rozjíždí, např. desku Hewitta (psali jsme zde) produkoval taktéž téměř on. Na desce nenajdeme moc featů, o to záživnější však budou.

Peckou pro fanoušky bude nejspíše track Přinucena Mrdat, kde bude na featu král Brooklynu, sám Necro. Kdo Necra nezná, asi jako by nebyl. Zakladatel Psycho+Logical-Records, jeho starší bratr je také známým rapperem, a to pod nickem Ill Bill. Další chystanou peckou je track Dark Matter, kde featuje další „newyorčan“, tentokráte z Queensu, Lex The Hex Master! Toho byste mohli znát z uskupení Twiztid. Tyto zahraniční featy pomyslně navazují na sérii, která započala už v roce 2006, a to trackem Laydown, kde hostoval (opět NY) Da Kippa. Dále se pak v tracku GTA na featu objeví DeSade, Haades, Byzo.

 

Tracklist:

01. Bílá Nula
02. Strangulační Rýha
03. Přinucena Mrdat (feat. Necro)
04. Otroci Konspirací
05. Zoubková Víla
06. Tak proč bych měl řešit tenhle shit?
07. Čaroděj ze země Koz
08. GTA (feat. DeSade, Haades, Byzo)
09. Každej Komouš
10. Tekverk
11. Potřebujem Další Válku
12. Dark Matter (feat. Lex The Hex Master)
13. Koloběh
14. Nemluv na mě
15. Dětský Rakve

 

Zoubková víla je úchylnej track, kde se Řezník stává malou zoubkovou vílou, která terorizuje malý děti a rve jim zuby z huby. Skvělej originální loutkovej klip, produkce Mortem, není víc co dodat, posuďte sami.

Někdo volizuje nohy, někdo hladí semiš. Sbírání dětskejch zubů, tak to je můj fetiš.

 

Na klipu Potřebujem další válku se zase vyřádilo kanadský uskupení Reel Wolf Productions. Jde o typicky nasranou skladbu, kde se Řezník vypořádává s dnešním světem, něco jako byl track Trendy Zmrdi. Beat opět Mortem.

Kurevsky nenávidim stav ve kterym se nachází dnešní společnost! Čuráci se maj dobře, ale stěžujou si na píčoviny. Všichni se chovaj jak buzny vole! Ale měl bych jeden recept kurva!

 

Nejde však o první společnou spolupráci, letos v červenci vyšel track Mask of Torment z desky Sinema, kde měli Řezník a Lex každej po sloce.

 

Na závěr ještě dodám, že pokud si desku Strangulační Rýha pořídíte v packu s trikem, dostanete desku Kompostárium jako bonus. Jde o desku, kde je dalších 22 tracků. Samotná deska stojí 349 Kč, pack s trikem a druhou deskou pak 699 Kč.

Podpultura - Labyrint (Remixed)

Podpultura se vrací do Labyrintu

Kladně přijatý debut Labyrint uskupení Podpultura se po necelém půl roce dočkal nového zpracování, Labyrint Remixed. Aktuální beatový kabát ušilo třem skladbám celkem 12 producentů, z nichž Podpultura nakonec vybrala 6, jejichž pecky se dostaly na výsledné EP.

Podpultura - Labyrint (Remixed)
Cover desky
 
Mezi beatmakery, kteří se na EP Labyrint Remixed podíleli jsou zavedená jména elektronické/rapové scény jako WbwoyKaraoke Tundra či Gruzo. Remixem přispěl i hip hopový objev minulého roku Krudanze, který produkoval úspěšnou desku Mc Geye RλP-LIFE. Méně známí mohou být pro posluchače rapu Tentato a Jekyll, o to větší pozor byste si na ně ale měli dát v budoucnu! O remix obalu se postaral autor původního artworku Jakub Řídký aka Houba.
Celé EP si můžete poslechnout na youtube, stáhnout zdarma na podpultura.cz nebo streamovat ze všech digitálních distribucí od Spotify přes iTunes po Google Play.
  
 
Pokud máte zájem sami vytvořit remix, akapely i instrumentálky jsou ke stažení na bandcampu kapely.

K příležitosti vydání Labyrint Remixed se koná 26.10 i party v (A)VOID Floating Gallery, kde kromě Podpultury vystoupí ještě dravá alternativně-rapová čtveřice Atlantik. O hudební doprovod se postarají djs Gruzo a Jekyll. – Event

Hewitt - The Chainsaw Massacre

Hewitt vydává CD – The Chainsaw Massacre

Je to už nějaká chvíle, kdy víme, že Horrorcore rapper Hewitt chystá novou desku – The Chainsaw Massacre. Pojďme se na ni s předstihem v krátkosti společně podívat.

Po prvotní tvorbě – Prolezlej Smrtí EP, který vzniklo v naprosto amatérskejch podmínkách, se Hewitt rozhodl do hudby investovat a vyšlo EP Plnej Zlosti. Ale obojí už je minulostí a právě se lisuje deska The Chainsaw Massacre. Ta bude obsahovat 15 tracků, k tomu 1 jako bonus – remake tracku TV Hovna.

01. Texaský Masakr (p. Mortem)
02. The Chainsaw Massacre (f. Lord Lhus, Evil Dope, Maik-Eru, Mozek Krang, Heaven) (p. Mortem)
03. MC Killer (p. Mortem)
04. Vítej V Pekle (p. Mortem)
05. Důvěřivej (p. Mortem)
06. Duševní Zkáza (f. Mozek Krang) (p. Mortem)
07. V Ordinaci (p. Mortem)
08. Duševní Peklo (f. Poslové Zla) (p. DeadHead)
09. Satanova Hvězda (f. Maik-Eru) (p. Mortem)
10. Thomas Hewitt (p. Mortem)
11. Leatherface (p. RAsp)
12. Vejpůl (p. Mortem)
13. V Mojí Hlavě (p. Mortem)
14. Láska Psychopata (f. Astral) (p. Mortem)
15. Plnej Zlosti 2 (p. BloodyBeat)
16. TV HOVNA (remake) (p. Mortem)

Deska už má venku téměř půlku tracků, na zbytek si musíme počkat. Momentálně se lisují CD’s, samotná deska vychází přibližně do dvou týdnů, čiže cca do konce září. Z přiloženého sampleru je jasné, že jde o nejlepší Thomasův počin, bohužel ale, kvalita acapell je horší, ale to se dá s ohledem na stále relativně amatérské nahrávací podmínky překousnout. Témeř celá deska je producentským dílem Mortema, pouze 1 track má na svědomí DeadHead,  1 RAsp a 1 BloodyBeat. Mortema určitě všichni znáte, téměř dvorní beatmaker ZNK Labelu, netřeba blíže představovat.

Desku si můžete předobjednat zde

NOSTALGIA ft. CARTER, VLADIS – VOLBA (Prod. Creame)

Momentálně českou scénou otřásá vše kolem beefu velkopanskýho labelu, takže už máme skoro pocit, jako by nic mimo tuhle bublinu nebylo. Jenže opak je pravdou. V podhoubí československý scény rostou kvalitní věci, který nebyly šitý horkou jehlou. Naopak, všichni zúčastněný si na nich poctivě mákli.

Už asi tušíte, že tu mluvím o konkrétním projektu, a přesně tak to i je. Producenta Creame sleduju už nějakej ten pátek a kromě kvalitních produkcí se nebojí postavit i na druhou stranu barikády a vyslat svý řádky mezi lidi. Nejnovější taková věc se nazývá Volba a setkáváme se v ní s novými i roky ostřílenými jmény – Vladis, uskupení Nostalgia, Carter.

Zvuk pak ošéfoval zkušený Masif. Momentálně jde celkově již o pátou spolupráci Vladise s producentem Creame a zjevně jim tenhle tandem svědčí. Předchozí klip Čím Víc je ukázkovou souhrou těchto hráčů a neměl by vám rozhodně uniknout, nudit se nebudete!

Malou zajímavostí ještě k songu Čím Víc je, že zpěvačka Amalia (také Exile LBL) je manželkou producenta Creame, takže je nad slunce jasné, že minimálně hudba oba baví a spojuje je. Obdobné spolupráce známe např. od Separa s Tinou nebo Rytmusem a Darou Rolins. Když to klape doma, pře kamerou a za majkem to jde samo a je radost to sledovat.

Teď krátce ke konkrétnímu songu Volba – líbí se mi barva hlasu Zelece, má pohodovou flow, která mě netahá za uši a nutí mě poslouchat slova. Creameův beat mě baví, v rapu má ještě dost prostoru na posunutí se vpřed. Vladise není třeba představovat, dává syrově, přesto rafinovaně, roky si drží úroveň a je kořením každýho songu, vyloženě mě jeho part baví. Carter pro mě tentokrát více méně průměr, ale neurazí, prostě dobrej standard.

Nostalgia společně s Větší Polovinou (STN, Carl Johnson, Farmr), raperem ErX a zpěvačkou Juli a Amálií tvoří Exile LBL, mají za sebou 3 videoklipy a fanoušci se můžou těšit na další věci v procesu.

Facebook Exile LBL

Facebook Vladis

Soutěž o 3 lupeny na Hip Hop Kemp 2017!

Poslední dny, či spíš hodiny, zbývají do pomyslnýho startovacího výstřelu, kterej ohlásí začátek největšího hip hopovýho festivalu střední Evropy, Hip Hop Kempu 2017. Jelikož ne každej si může lístek dovolit, nebo do teď váhal s koupí, tomu přinášíme unikátní možnost si jeden lístek s náma vysoutěžit. Nejdřív si ale povíme, o co se přesně hraje. Vyhrát lze 3 x 1 lístek (čili budou 3 výherci, každej po lístku) na celej fesťák

Pro připomenutí, můžete se těšit na amerického rapera a herce Commona,  rychle stoupající hvězdu Masega, úderku JEDI MIND TRICKS, mistry battlových fines D.I.T.C., Oddisee & Good Compny, ladies Rah Digga a Little Simz, KOOL G RAP, Vladimira 518, Kontrafakt, Marpa & TG a mnohé další zástupce současné světové i tuzemské hip hopové elity. Celkem na 8 pódiích vystoupí téměř 500 rapperů, hudebníků a tanečníků, kteří naplní 96 hodin live hip hopu. Nevím, jak vy, ale já se už nemůžu dočkat – super hudba, gril, vodní dýmka, parta šílenců, vyřvaný hlasivky a zaprášený tenisky (no, ty tenisky by pro jednou mohly zůstat čistý, že).

A teď to hlavní. Jak lístky vyhrát?

Soutěžní otázka zní: Jakou SPZ má policejní vůz, který se objeví v promo videu na Hip Hop Kemp 2017 z tohoto článku?

Svoje odpovědi zasílejte na email: Eddy@wearehiphop.cz (nezapomeňte uvést celé jméno, email bude použit ten, ze kterého odpověď dorazí)

Soutěž končí 15.08.2017 ve 20:00, vyhlášení proběhne následně na naší facebookové stránce: https://www.facebook.com/wrh.cz/ 

 

Stručná pravidla:

Každý soutěžící se smí zúčastnit pouze jednou, vícenásobná účast povede k započítání pouze první odpovědi, bez udání celého jména a adresy se vaše odpověď nezapočítává.
Vaše údaje budou použity pouze pro účely soutěže, a to v souladu se z.č. 101/2000 Sb. Zákon o ochraně osobních údajů, a nebudou předány žádné třetí straně. Na výhru není právní nárok.

 

Pro více info, kontakty a vstupenky klikej na: http://hiphopkemp.cz/

Redakce WeAreHipHop.Cz

 

Albert Johnson Prodigy Mobb Deep

Zemřel rapper Prodigy z dua Mobb Deep, bylo mu 42 let

Dnes pro vás bohužel nemáme dobrou zprávu. Ze světa odešel Albert Johnson, známější spíše jako Prodigy, jeden ze dvou členů dua Mobb Deep. Bylo mu 42 let.

Prodigy byl před několika dny hospitalizován v nemocnici v Las Vegas v Nevadě poté, co se zhoršil jeho stav. Dnes, 20.6.2017 bohužel zemřel. Celý život bojoval se srpkovitou anémií, což je dědičná nemoc postihující červené krvinky z tzv. promáčknutých piškotů na protažené srpky.

sickle blood cell

Tato změna tvaru je způsobená mutací genu pro hemoglobin. Nejčastějším příznakem nemoci je oběhová příhoda, při níž je omezený průtok krve a poškodí se některé orgány v těle, častost, vážnost a doba trvání této krize se velice různí. Většina mužů trpících tímto onemocněním se dožívá právě 42 let. Před samotnou hospitalizací byl Prodigy na tour Art of Rap spolu s Havocem jako Mobb Deep,  Ghostface KillahOnyxKRS-OneIce-T. Přesná příčina smrti bude ještě objasněna. Jako první informaci zveřejnil Nas na svém Instagramu. Rest in Peace Prodigy.

 

Family. We Mobb Deep 4 Ever. RIP PRODIGY

Příspěvek sdílený Nasir Jones (@nas),

 

 

GR TEAM – RAP2017

GR TEAM ukazuje, jak vypadá RAP2017

Poslední materiál od týmu MC´s z bývalé stáje Gramo Rokkaz vyšel na začátku února. V klipu Daj mi pokoj! podpořil bratislavský GR TEAM zagrebský producent Koolade, který má své jméno i v zámoří. Teď tu máme začátek května a GR TEAM nám ukazuje, jak by měl vypadat RAP2017.

Trojice Danosť, Decko a Tono S. aka GR TEAM vydala další striktní skladbu pro fanoušky staré dobré školy. Tihle veteráni ví, jak se má přistupovat k vývoji. Nepotřebují 808 snare, efekty, přehlídku zadečků v klipu nebo spojovat síly se „smetánkou“ scény, aby dali fanouškům jasně najevo, že nespí a v jejich stylu je stále kam se posouvat.

GR TEAM byl vždy známkou kvality, skladbou RAP2017 se to jen potvrdilo. Produkčně se pod skladbu podepsal Efem, se kterým trio spolupracovalo poprvé. Nutno podotknout, že chemie funguje dokonale. Neunavitelný trojlístek na sobě stále pracuje a svůj textový a technický potenciál využili všichni členové v prostoru od Efema dokonale. Přidejte si cuty od talentovaného DJe Mikromana a vznikne skladba, která spustí trueschoolerům Pavlovův reflex.

V0 otázce zvuku vsadil GR TEAM na osvědčeného mistra z TyNikdy teamu, Kennyho Rougha. Stejně postupovali i při tvorbě klipu, který má na svědomí Boris Holečko. Značka GR TEAM prostě potvrzuje kvalitu produktu.

AG
B.U.M. Třináct / Oheň

Hip-hop/electronica formace B.U.M. vydává singl Oheň

Formace B.U.M, kterou jsme si představili už v článku ke tracku Třináct vydává další singl, který nese název Oheň.

Je to hymna pro všechny, kdo v sobě mají nezkrotný živel, který je žene dopředu. Oheň je symbol energie, vášně a síly. Tímhle trackem mu vzdávají hold a posílají ho jako poctu všem lidem, kteří ho mají v sobě a nebojí se o něm dát vědět. 

Zvukově má skladba elektronický drive a při jeho tvorbě nás inspirovali Prodigy, který milujeme a sere nás, že v ČR neslyšíme víc kapel navazujících na jejich tvorbu. Máme pocit, že taková muzika tady chybí a my ji chceme lidem dát. Píseň obsahuje i skrytou narážku na Prodigy, protože ústřední rytmický sample, který v refrénu zaplňuje místo mezi dunivými kopáky je totožnej sample, který použili Prodigy ve skladbě Firestarter.

Skladbu opět produkovali ve vlastním studiu, mix a master obstaral David Pavlík z pražského studia Hostivař. 

Boki feat. Gamba, Filip Vašek – Bez hudby to nejde

Za poslední dobu jsem si tak trochu zvykl, že scénu na Slovensku táhnou vesměs profláknutý jména. Dneska se mi pod ruce ale dostal vizuál od Bokiho s názvem Bez hudby to nejde. Je to první věc, kterou jsem měl možnost checknout a i přes počáteční skepsi musím uznat, že se celá věc podařila. Klip není přeplácaný, žádná tuna efektů, jednoduchý děj, jasné poselství, Boki má uvěřitelný projev a když k tomu připočtu sloku ostřílenýho žraloka Gamby podpořenou vokály Filipa Vaška, který si prošel za svůj život mnoha nelehkými momenty, vzniká silná věc.

Když si vedle sebe postavím tuny braku, co nám do redakce denně chodí, texty psané té devítkou, tak je znát, že nad textem se všichni zúčastnění opravdu zamýšleli a vydali ze sebe maximum. Jde v podstatě o vyznání hudbě, které bychom měli věnovat více času, stejně jako své partnerce. Za sebe budu jen doufat, že Boki bude v nastoleným směru pokračovat, protože rap má mít základ v kvalitním kovaným textu, vše ostatní, ať si to přiznáme nebo ne, je už bonus. Žel, plno interpretů vysolí ranec za top klipy a podmazy, ale text vše pošle ke dnu jak Kursk. 

Za zmínku stojí, že za klipem stojí Nitranská banda IMAGINE productions, velký kus práce odvedl Nytomas, který stojí za kvalitním a příjemně vyváženým zvukem. 

Filip Vašek

Boki

Gamba

IMAGINE productions

Nytomas

Podpultura podporuje EP Labyrint klipem Kyselý deště

Podpultura otevírá brány Labyrintu klipem Kyselý deště

Rapové trio Podpultura debutuje a EP Labyrint doprovází novým psychedelickým videoklipem Kyselý deště.

Po řadě sólových projektů ACiD Prince, Gruzo a JPQ konečně představují společný materiál (více v příspěvku k samotnému EP Labyrint, které jsme si představili dříve). Textům je vlastní tematické rozpětí od atomu až po vzdálené galaxie, produkce EP je pak rozprostřena na bedrech všech tří zúčastněných a i přes jejich odlišný rukopis drží koncept.

Desku se rozhodli podpořit videoklipem na skladbu Kyselý deště a jeho realizaci svěřili Martinu Hrnčířovi a kreativnímu kolektivu Planeta Ryb. K natočení trippy vizuálu měli pro sebe k dispozici celý hotel. Temné chodby, vyčerpávající natáčení a nedostatek spánku zapříčinil lehčí halucinace i u části štábu. Ale to už je jiný příběh…

EP Labyrint je volně ke stažení na webu Podpultura a k poslechu na všech velkých streamovacích službách a samozřejmě také na Youtube. Jako bonus Podpultura dává k dispozici i instrumentální a akapela verze všech skladeb. Mě samotného EP velmi chytlo, tenhle styl rapu (připomíná mi Lavora) mi sedí, „toxic“ beaty jsou super a určitě se těším na další věci téhle formace.

Křest Labyrintu proběhne 3. června v dejvické Klubovně, pokud byste ale Podpulturu chtěli vidět dříve, můžete je bookovat na podpultura@gmail.com
novinky z domova za leden a únor

Novinky z domova #leden #únor

Na to, že jsem musel v zahraničním výběru dát dva měsíce do sebe, abych těch 5-10 tracků dal dohromady, u nás a na Slovensku to bylo jednoduché. Za dva měsíce jsem nastřádal přes 50 skvělých věcí, ze kterých jsem nakonec vybral 25 fajnových singlů a instrumentálů. Paráda, novinky z domova za leden a únor jsou tady!

Začnu opravdu největším překvapením a zároveň věcí, za kterou dostanu facku od většiny čtenářů. Nejlepší počin roku 2017 je Dalyb a jeho rap. Ano, všichni koukáte s otevřenou pusou. Je to tak. Cítím to tak.

Prvním trackem je FASCINUJUCE s EgemEga nemusím, ale tohle mu nesmírně sedlo. Má to neuvěřitelný šmrnc. Ze začátku je jak beat tak text dokonalý, až libozvučný. Na konci se netrefuje do beatu, text přestává dávat smysl, beat vynechává, jakoby docházel olej v motoru. Spolu s tím vyhodil ven ONE DAY WITH EGO. Na konci ukazují jak to tvořili, do předpřipraveného beatu jede Ego freestyle. Beat se také postupně doupravuje.

Druhá věc co Dalyb vydal je Pištole & Ruže. Opravte mě pokud to není pravda, ale tohle u nás nikdo nikdy neudělal. Neuvěřitelné, poprvé cítím u slovenského rapu Ameriku a nemám dávivý pocit.

I týpek s 200 subs na yt si zaslouží být na druhém místě za dva měsíce rapu. Je to tak. Tuhle věc zabil jak svině. Nekompromisní profesionální rap. Dej mu odběr, ať má motivaci tvořit dál. Zaslouží si to!

MC Gey porodil holku, teda jeho holka porodila kluka. No, prostě Hubert je na světě a podívejte se, co mu Idea složil i s celým TNKDLBL.

Ty Nikdy se zastavím. Paulie vydává album Nirvana a tenhle track se mu fakt povedl. Je to trošku jako SATORI a nesmírně mě to baví.

No dobře. Abych pak nemusel přeskakovat. Matys, nový člen labelu vydal EP Čísla. Nejsem schopnej naskočit na jeho vlnu. Na vlnu tohohle tracku jsem ale naskočil hned.

Já bych si dneska zasloužil nafackovat. Na první místo by se nejvíc hodilo tohle. HUGO TOXXX  a jeho neuvěřitelný DLOUHO DOLE. Zase po zvukový stránce nemám co dodat. Hypno 808 má prostě nejlepší sound na scéně.

Všichni zněj jako ASAP Lean fakin Travis West
Buzi Vert, zalamujou zápěstí
Já mám zápěstí zalomený od momentu
Když sem dával pěstí jedný mrdce na náměstí
Trochu syrový v rapu chybí surovost
Tady se to kopií a replik je dost – ČR
Čůrácká republika
Už jenom Toxxx je tady

Z Hypna vychází Maratovi Igorovi Voodoo RAP. Igor konečně nazval pravým jménem jak zní. JAKOBY MĚL ZÁNĚT PRŮDUŠEK! 

Extrémně povedená věc. Mooza vydal asi 4 tracky. Poměrně dobré. Dokonce jeden s Maniakem. Ale tohle mě baví nejvíc!

Haades ze ZNK vylezl čistej z blázince a dává ven nové album. Doporučuji pustit celé album v kuse. Má to asi 38 minut a jako celek je geniální, má hloubku, hodně uvědomělý. Takovou sebereflexi bych od Haadese nečekal. Přeju mu ať do těch sraček znova nespadne!

Tady jsou dva povedené, energetické instrumentály. Ten dole, od Vibe Chiefa fakt stojí za to. Dělal Ach Ano IV Maniakovi. Kdo má rád instrumentály, doporučuji sledovat jeho kanál. Několikrát do měsíce přidává nové beaty a jsou fakt super!

Ne, nezapomněl jsem! Toho bych fakt litoval. Přijde mi, že se to hodně lidem nelíbí. Za mě absolutně top zvuk, texty, videoklip. Nemám co vytknout jako u ToxxxeBiggboss je TOP!

CO DÁL? UPBOY6 jsem zmiňoval minule. Neuvěřitelný progress!

Jednoduše bomba! 🙂

Geniálních 30 minut basslinu!

To album je jedno z nejzajímavějších co za poslední rok vyšlo. Nádhernej cover a celkově zajímavá věc. Někde to říkali v rozhovoru: „Nás si nemůžete zaškatulkovat.“ Naprostá pravda, od Jižních Pionýrů okusili spoustu. Tenhle track má úžasný videoklip, beat a text to úplně zabíjí. „Tancujeme na hrobech a smějeme se chichichacha!“

MPP jsou prostě super. Málo kdo dokáže dnes udělat takovýhle track, aniž by to nebyla sračka.

Můj oblíbenec. Boombapový mág brzy vydává album. Je na co se těšit! 🙂

Všechny tracky v tohle článku jsou pro mě skvosty. Pořadí neberte v potaz.
Čus!

/Sdep

Novinky z domova za měsíc prosinec

Vybrat tracky na tuhle rubriku za prosinec bylo opravdu náročné. Prosinec je měsícem neskutečného množství nových věcí. I tak se mi podařilo vybrat mých top 5 bez toho, abych dělal ústupky. Pojďme na to!

Dvojice Zmetok Drama oxiduje na scéně dlouho a jsou těmi, kteří neřeší views, ale text a tvrdost. Hosty na albu jsou DeSade, Zverina, Torula a také Balkon. Nové album Špinavá Perla 2 vyšlo v prosinci a rozhodl jsem se dát na ukázku právě track se Zverinou a Desadem. Má to koule. Rozhodně si poslechněte celé album a podpořte je na jejich Facebookové stránce. Dělají rap, který by neměl umřít!

FAKIN WICH a PRAGO UNION! Tohle mi udělalo velkou radost. Nové album Veni Vidi Wich jsem si moc nezamiloval, přibližně polovina beatů mě neoslovila. Zato tohle je neuvěřitelný. Text Praga je klasicky složitý-nesložitý a zapadá do beatu jak, já ani nevím jak co… PRAGO PYČO!

Prezident Lourajder, slovák, který jel tour S GEYEM bude vydávat s beatmakerem EMILEM vinyl. Na něm se objeví například IF. V prosinci vyhodili ven single BOOM SHAKA LAKAPrezident má fantastické texty a tentokrát mu přijel na pomoc i Tono Suchota. Podařený to kousek :P!

Wuhooooooo si říkám při každém poslechu tracku WooHoo od Gumbga. O produkci se postaral Dalyb a je to jeden z nejpropacovanějších tracků Karla.

Z Karla se stává stálica žerem šišky veverica som ako Gandalf siví neprejdeš tak otoč sa“ (Sorry za špatný přepis aka česko-slovenštinu)

V neposlední řadě se mi na tracku líbí koncept. Pokud si to poslechnete pořádně, zjistíte, že ze začátku rapuje pomaleji, text a rychlost graduje až do poloviny, kdy přichází neuvěřitelně rychlá část, která pak postupně přechází v klidnější rap. Gumbgu udělal něco, co se málo kterému raperovi povede. KLIP, TEXT, KONCEPT, BEAT PĚT Z PĚTI!

Tak ho podpořte… 

Zakončím to opravdu tvrdým grimem od slavného SMACKA! Aha, on to neni Smack… Kanál OPAK DISSUkterý vlastně dissuje úplně všechno, udělil zelenou kartu grimu. Kecám, zelenou kartu jim udělil Smack na křestu alba Sick v Roxy. Aštar Čedar zandal do neuvěřitelného beatu geniální text, kde plive na všechny tragédní fashion killaz. OPAK DISSU je bohužel vážnější než 95% české scény, protože jejich koncept není založen na kopírování, ale vymýšlení. BIG UP!

Tak pozor, ať vás neplácne čedarem po držce!
/Sdep

Soutěž o album Neony od IronKapa + kulich State of WOW

Soutěž je UKONČENA. Vítězem je Patrik T. z Úštěku, GRATULUJEME! 

 

Je 24. prosinec večer a většina z vás už si dárky rozbalila a další nečeká. Jenže! To neznáte nás. Ve spolupráci s členem Trouble Gangu, IronKapem, jsme pro vás připravili ještě dva dárky a je jen na vás, jestli je nadělíme právě vám. 

Nejdřív si ale prozradíme, o co že se hraje. V první řadě tu máme přímo od IronKapa jeho nový album Neony a my přihazujeme do týhle kosy jednu praktickou záležitost, a to značkový kulich State of WOW Sierra Black

neony-christmas-editionkulich

Jak vyhrát? 

  1. Odpověz nám na soutěžní otázku: „Ve kterým songu z alba Neony zaznívá, že IronKap vylívá pravdu na papír?“
  2. Odpověď pošli na email: redakce@wearehiphop.cz
  3. Vyhlášení proběhne 27.12.2016 ve 20:00 na naší facebook stránce https://www.facebook.com/wrh.cz – je nutné být fanouškem – soutěž je pouze pro vás 🙂 
  4. Z došlých správných odpovědí vylosujeme jednoho výherce, kterého veřejně vyhlásíme, proto do emailu napište odpověď, své jméno, příjmení a adresu, kam výhru máme zaslat. 
  5. Na výhru není právní nárok, stránka Facebook.com se na soutěži nijak nepodílí.
  6. Každý soutěžící se smí zúčastnit pouze jednou, vícenásobná účast povede k započítání pouze první odpovědi, bez udání celého jména a adresy se vaše odpověď nezapočítává.
    Vaše údaje budou použity pouze pro účely soutěže, a to v souladu se z.č. 101/2000 Sb. Zákon o ochraně osobních údajů, a nebudou předány žádné třetí straně.

 Hodně štěstí přeje redakce WeAreHipHop.cz & IronKap

Novinky z domova za měsíc listopad

„Vstát, vztyk, teď tady bude kurva klid! Ještě jedny ty tvoje primitivní rýmy a budu tě muset ven vyhodit! Já mám na srdci klid, skládám to jako Rubik!!!“  Touto slokou od Pio Squad vás vítám ve staronové rubrice o české scéně.  Rozhodl jsem se nepsat pouze o novinkách ze světa, ale zaměřit se i na naší domovinu. Teď tu máme listopad!!! Prostor nedám pouze známým interpretům, ale i menším jménům, které dokáží udělat opravdový BANGER! Fuj. To slovo nesnáším. Takže bang bang do toho!

Sloka výše je z tracku BRICKBARS, a je to nářez. Vůbec jsem nepostřehl, že chystají nové album. Nový zvuk a starý dobrý Pio je parádní! Beat doslova řeže a do toho „výchovný lyrics“ pro mladý fake rappery. Pio znám dobrých deset let a cením je za jejich hloubku textů. Jsou jedni z mála, kteří mají nárok na podobný námět. Bomba. Album Strom V Bouři vychází 12.12. Tak koukejte sosat novinky a ideálně podpořit Jihlaváky, zaslouží si to :)!

Maniak vydal mixtape Ach Ano II a je těžké vybrat „nejlepší“ song. Ale vybral jsem ten, který měl být už podle jména nej, a to taky je! Matrioshka Swag! Výjimečná Maniakova flow a hate song pro opičky rapové scény. Místo v Biggbossu si podle mně fakt zaslouží. Na desce se jinak ukázal i po boku Igora či OrionaOri vydal teď nečekaně mixtape NEVAHO. Kde se Maniak objeví, a to dokonce třikrát.

Hugo Toxxx, šéf týmu X ukazuje to, co jeho dobří fans ví. Nemůžeš ho koupit a kvalita toho co vydá je obrovská. Stejnojmenný videoklip se sexy tanečnicí ukazuje, že je to podle mě opravdu jeden z nejlepších rapperů naší scény. Pokud někdo zoufal nad posledníma dvěma či třemi lety, kdy vycházely pro někoho hůře skousnutelné projekty jako Trash Rap, neměl zoufat. Hugo tu stále je a stojí pevně na nohách i s jeho 808 crew a chystá se přinést velké věci! Jaké? Sólové album či album s Vladimírem 518!

Smrt Žije, název nového alba Prago Union si značně protiřečí. Stejně tak si s názvem hrají i jednotlivé skladby alba. K jednomu z tracků, který člověk nemusel úplně bez videoklipu pochopit, je nově vizuál. Co Si Počnem? je song o Katově dceři. Ve videoklipu ji vozí v kočárku a hovoří s ní. Nojo. Stárneme, když už i Prago má dítě :).

TusyDarewin vydává již brzo UPBOY6 mixtape. V listopadu vydal další videoklip, RUZOVEY DELFINDarewinův osobitý styl může znít na první poslech ubrečeně. Opak je ale pravdou. Má to ale určitý vibe, na který jsem v ČR ještě nenarazil. Důležité je také zmínit, že to není nováček a svůj styl a image buduje ze srdce. Od prvního mixtapu je to pět let. Pokud si dáte záležet, projdete starší tvorbu a porovnáte ji s šestým mixtapem, rozdíl je obrovský. Profesionalita beatů, textů a klipů je nepřehlédnutelná. Se svým dvorním producentem Dolinem tvoří poslední rok dobrou kombinaci a začínají koncertovat s docela zajímavými jmény. Mohli jsme je zahlédnout například s Robin Zootem či jako předskokany v pražské Uhelně, před legendární Moja Reč. Přeji jim hodně štěstí, hodně Spritu a dobrých shows. 🙂 TUSY SOUL MUSIC!

Koho asi nemusím představovat  je trio RytmusSepar James Cole. Ti se společně objevili na novém Rytmusově albumu Krstný OtecJames Cole tam zandal jedinečný lyrics!!! „Nechápou, že flow protejká karmou, jsou to diliny!“

Na závěr jsem se rozhodl zmínit nové album HNDZN – Hra na dospělost / Záchvaty nevyspělosti. Toto album vyšlo v listopadu a venku jsou zatím čtyři tracky, třetí je neskutečná mrda! Piko Fatal vylezl podobně jako Schyzo (Killaz) ven a začal zase vydávat i s Adam Sky. Nový zvuk je super a hlavně je to dobře nazvučené. Moderní, ale inteligentní rap mě taky baví a celkový dojem je super. Jen tak dál!

Čus! Mějte rádi RAP!

/Sdep