Řezník - Strangulační rýha

Řezník je zoubková víla a potřebuje další válku

31.10.2017 Řezník vydává novou, v pořadí již dvanáctou solo desku, která nese název Strangulační rýha. Venku jsou dva tracky, dva klipy, Zoubková víla a Potřebujem další válku.

 

Deska Strangulační rýha bude obsahovat 15 tracků, 12 z nich produkoval Mortem, další 2 pak Schyzo a  1 PodojKrávu. Mortem se nám opravdu rozjíždí, např. desku Hewitta (psali jsme zde) produkoval taktéž téměř on. Na desce nenajdeme moc featů, o to záživnější však budou.

Peckou pro fanoušky bude nejspíše track Přinucena Mrdat, kde bude na featu král Brooklynu, sám Necro. Kdo Necra nezná, asi jako by nebyl. Zakladatel Psycho+Logical-Records, jeho starší bratr je také známým rapperem, a to pod nickem Ill Bill. Další chystanou peckou je track Dark Matter, kde featuje další „newyorčan“, tentokráte z Queensu, Lex The Hex Master! Toho byste mohli znát z uskupení Twiztid. Tyto zahraniční featy pomyslně navazují na sérii, která započala už v roce 2006, a to trackem Laydown, kde hostoval (opět NY) Da Kippa. Dále se pak v tracku GTA na featu objeví DeSade, Haades, Byzo.

 

Tracklist:

01. Bílá Nula
02. Strangulační Rýha
03. Přinucena Mrdat (feat. Necro)
04. Otroci Konspirací
05. Zoubková Víla
06. Tak proč bych měl řešit tenhle shit?
07. Čaroděj ze země Koz
08. GTA (feat. DeSade, Haades, Byzo)
09. Každej Komouš
10. Tekverk
11. Potřebujem Další Válku
12. Dark Matter (feat. Lex The Hex Master)
13. Koloběh
14. Nemluv na mě
15. Dětský Rakve

 

Zoubková víla je úchylnej track, kde se Řezník stává malou zoubkovou vílou, která terorizuje malý děti a rve jim zuby z huby. Skvělej originální loutkovej klip, produkce Mortem, není víc co dodat, posuďte sami.

Někdo volizuje nohy, někdo hladí semiš. Sbírání dětskejch zubů, tak to je můj fetiš.

 

Na klipu Potřebujem další válku se zase vyřádilo kanadský uskupení Reel Wolf Productions. Jde o typicky nasranou skladbu, kde se Řezník vypořádává s dnešním světem, něco jako byl track Trendy Zmrdi. Beat opět Mortem.

Kurevsky nenávidim stav ve kterym se nachází dnešní společnost! Čuráci se maj dobře, ale stěžujou si na píčoviny. Všichni se chovaj jak buzny vole! Ale měl bych jeden recept kurva!

 

Nejde však o první společnou spolupráci, letos v červenci vyšel track Mask of Torment z desky Sinema, kde měli Řezník a Lex každej po sloce.

 

Na závěr ještě dodám, že pokud si desku Strangulační Rýha pořídíte v packu s trikem, dostanete desku Kompostárium jako bonus. Jde o desku, kde je dalších 22 tracků. Samotná deska stojí 349 Kč, pack s trikem a druhou deskou pak 699 Kč.

Hewitt - The Chainsaw Massacre

Hewitt vydává CD – The Chainsaw Massacre

Je to už nějaká chvíle, kdy víme, že Horrorcore rapper Hewitt chystá novou desku – The Chainsaw Massacre. Pojďme se na ni s předstihem v krátkosti společně podívat.

Po prvotní tvorbě – Prolezlej Smrtí EP, který vzniklo v naprosto amatérskejch podmínkách, se Hewitt rozhodl do hudby investovat a vyšlo EP Plnej Zlosti. Ale obojí už je minulostí a právě se lisuje deska The Chainsaw Massacre. Ta bude obsahovat 15 tracků, k tomu 1 jako bonus – remake tracku TV Hovna.

01. Texaský Masakr (p. Mortem)
02. The Chainsaw Massacre (f. Lord Lhus, Evil Dope, Maik-Eru, Mozek Krang, Heaven) (p. Mortem)
03. MC Killer (p. Mortem)
04. Vítej V Pekle (p. Mortem)
05. Důvěřivej (p. Mortem)
06. Duševní Zkáza (f. Mozek Krang) (p. Mortem)
07. V Ordinaci (p. Mortem)
08. Duševní Peklo (f. Poslové Zla) (p. DeadHead)
09. Satanova Hvězda (f. Maik-Eru) (p. Mortem)
10. Thomas Hewitt (p. Mortem)
11. Leatherface (p. RAsp)
12. Vejpůl (p. Mortem)
13. V Mojí Hlavě (p. Mortem)
14. Láska Psychopata (f. Astral) (p. Mortem)
15. Plnej Zlosti 2 (p. BloodyBeat)
16. TV HOVNA (remake) (p. Mortem)

Deska už má venku téměř půlku tracků, na zbytek si musíme počkat. Momentálně se lisují CD’s, samotná deska vychází přibližně do dvou týdnů, čiže cca do konce září. Z přiloženého sampleru je jasné, že jde o nejlepší Thomasův počin, bohužel ale, kvalita acapell je horší, ale to se dá s ohledem na stále relativně amatérské nahrávací podmínky překousnout. Témeř celá deska je producentským dílem Mortema, pouze 1 track má na svědomí DeadHead,  1 RAsp a 1 BloodyBeat. Mortema určitě všichni znáte, téměř dvorní beatmaker ZNK Labelu, netřeba blíže představovat.

Desku si můžete předobjednat zde

Sodoma Gomora - The Perfect Murder

Sodoma gomora vydává album Multikill

Když v květnu loňského roku přišla Sodoma Gomora s trackem Chcípni!, který je postavený na tvrdém dubstepovém podmazu, z tracku jsem byl neskutečně nadšen a těšil se, co přijde dál. Tenhle sound klukům ze Sodomy neskutečně sedí.

Půl roku bylo „ticho“, a pak to přišlo.V prosinci vydal DeSade deska Here i Cum, která je prostě skvělá.

V dubnu navíc Řezník vydává další, celkem již osmou, solo desku Říše za Zrcadlem, která je neskutečným perfektním počinem. Marty zraje jako víno, rok od roku preciznější práce.

A konečně došlo i na samotnou Sodomu. Kluci po třech letech opět spojili síly a 7.12. společně vydávají desku Multikill. Z desky už (jak jsem již psal) vyšel track Chcípni! a 9.11. taktéž druhá ochutnávka z alba, track The Perfect Murder. Na featu jsou Sean Strange & Heaven. Heaven již se Sodomou spolupracoval, společně se Sodomou, Lhusem, Dead Teamem a Cumbloodem vydal letos track z EP Welcome Home.

Celé album Multikill celkem obsahuje 14 tracků, všechny z nich produkují Coer a Malcuth. Obrovskou novinkou pro českou scénu bude track Terminator, na kterém hostují Dope D.O.D.! Dále hostují krom už zmíněných například Hed Planet Earth (Rocková skupina z Kalifornie), Haades či například Butchers Harem (S nimi už Marty se Sádem pár tracků mají). Menší osobní poznámka, na desce mi tak trochu schází jméno Lord Lhus, jinak věřím, že se bude jednat o naprostou horrorcore šílenost.

 • 01. Intro
 • 02. Multikill
 • 03. Terminator (feat. Dope D.O.D.)
 • 04. Chcípni!
 • 05. The Perfect Murder (feat. Heaven & Sean Strange)
 • 06. Music Made Me Do It
 • 07. Black Magic
 • 08. Mass Hysteria (feat. Hed PE)
 • 09. Backstage
 • 10. Překoplej (feat. Haades)
 • 11. Maniodepressive
 • 12. Kidnap & Rape (feat. Butcher’s Harem)
 • 13. Outsider
 • 14. Black Magic (DNB REMIX)

Takže si to shrňme. 7.12. nová deska Sodomy Gomory Multikill, dva již vydané tracky prozrazují, v jakém nádechu se asi deska ponese. 14 tracků, velice zajímavý tracklist. Předobjednávat můžete na ZNK Shopu. Zároveň na závěr by bylo dobré zmínit akci Zasraný Vánoce, kde se tenhle heroický počin bude křtít!

Řezník posílá názor na Trendy Zmrdy v novém klipu

Jsou to necelé čtyři měsíce, co Řezník aka Marty Pohl má venku novou desku. Album se jmenuje Říše Za Zrcadlem a jedná se o v pořadí již devátou sólovku (počítáme-li dvojalbum Patrick Bateman / Muzeum Mentálních Kuriozit jako dvě alba).

1) Demo Penetrační Chtíč (2005), 2) Hyperverzní Zážitky z Kremační Pece (2006), 3) Caviar Bukkake Fetus Exitus (2008), 4) Dva Tucty Pukavců (2010), 5) Vzestup Zla (2010), 6) Hudba U Který se Chcípá (2012), 7) Patrick Bateman (2014), 8) Muzeum Mentálních Kuriozit (2014), 9) Říše Za Zrcadlem (2016).

Za pár měsíců nám stihl naservírovat již tři videoklipy. První klip vyšel měsíc před oficiálním vydáním desky a byl točen na v pořadí čtvtý track z alba – Šerednej Zmrd. Na videoklipu se podílel mistr svého oboru, Michal Kunes Kováč, který se prosazuje i v zahraničí, točil klip například pro Dope D.O.D. – Boiling Point.

Další klípek vyšel dva dny před vydáním desky, jedná se o devátý track z alba, který se honosí názvem Pan Au. Jistě ho všichni moc dobře znáte, sample ze seriálu Pan Tau je naprosto geniální. Přímo k tomuto tracku Řezník nechal zhotovit trička Pan Au, která si můžete za 400 Kč pořídit na ZNK Shopu.

A nyní se konečně dostáváme k tomu hlavnímu, o čem bych měl dnes psát. Dnes 8.7.2016 v dopoledních hodinách, vydal Marty klip na asi nejlepší záležitost z alba, videoklip k sedmému tracku – Trendy Zmrdi (feat. Undead Orchestra). Původní verzi beatu od Mortema jsem měl možnost slyšet a musím říci, že Undead Orchesta tomu opravdu nasadila korunu. Neskutečná nálož vzteku. „Nejsi žádnej Franz Ferdinand, vypadáš jak buzerant, směju se tvýmu kníru, neschováš za něj, že jsi premiant!„. Samotný klip opět z rukou dalšího z mistrů, Rashida Garipova je jak jinak než luxusní. Scéna, kdy klávesák Undead Orchestry František Koucký (zároveň Zyklonpůsobící v Hentai Corporation) sype Zyklon B do mlhovače a následně se jím celá ta náplava hipsterů dáví, zatímco jim Řezník rapuje jak jsou trendy píči, je výtečným vyvrcholením klipu. K závěru klipu, kde se opět vylepuje plakát akce Hipsta Hipsta (2), s účinkujícími Homonymo, Slza (Z Pinďoura) a Lipo opět se vstupem zdarma do klubu Hypsteria ani není co dodat. Prostě geniální. Závěrem jen dodám, že bych velice uvítal celé album v podání Sodoma Gomora vs. Undead Orchestra. Track Trendy Zmrdi je ještě větší nálož, jak Decibely hněvu, kde hardcore-metalové skupině Street Machine hostovala Sodoma Gomora. Kombinace Metalu a Rapu prostě funguje.

Hewitt, nová krev na horrorrcore plátně

hewitthewitt 2Hewitt. Nová kreatura, která se snaží prokousat scénou a ukousnout si i kousek pro sebe. Že jste o něm neslyšeli? Právě proto píšu tenhle článek. Dvacetiletej talent, kterej má na to se nějak prosadit. Kvalitních horrorcore rapperů je v Čechách, ale i na Moravě a ve Slezku, bohužel, poskrovnu.

 

Není to zrovna dávno, kdy Hewitt ještě nahrával tracky v ne úplně líbivý zvukový kvalitě. Ale teď se karta obrací. Nyní má před vydáním studiovýho EPčka, který nese název Plnej Zlosti. Křest proběhne 6.5. v Jihlavě v klubu Bezvědomí. Z alba, které celkem obsahuje 6 tracků, zatím vyšly oficiálně tracky dva, první s názvem Triple Six, kde se na featu objevuje Mr. Nightmare, kterej společně s Evil Dopem tvoří projekt Dead Team. Vůči starším trackům rozdíl asi takovej, jako byste z Octavie přesedli do sedmičkovýho Báwa!

Za zmínku by stál i fakt, že celý EP je produkovaný Mortemem, jedná se o takovej jejich společnej projekt. Proto jsem se Mortema na pár věcí ohledně Hewitta zeptal, zde si můžete přečíst nepozměněnou odpověď:
Hewitt je talent, rozhodně má mojí podporu jako málo kdo z mladých mc’s tady. Chtěl bych taky hlavně upozornit na to, že je mu teprve 20 let! Pracuje rychle, skladby na EP měl hotový v podstatě hned, akorát se to celý protáhlo kvůli dodělání školy, nemoci, změnám termínů ve studiu a pak náhlá změna studia (původní nahrávání nevyhovovalo) – jo a sem tam potřebuje pár ran bičem přes koule jak Delik, aby víc bral ohled na moje rady! Momentálně už pomalu pracuje novým CD a věřím, že to bude tak 10x lepší jak tohle EP!

Nyní se podíváme na druhej ze šesti tracků. Tím je track Padla Tma, kde se na featu objevuje představitel kvalitního slovenskýho horrorcoru, Astral z formace Alfa Sekta (o Alfa Sektě jsem psal půl rokem zde). Tenhle track je druhej ze tří, na kterým se objevuje někdo další na featu. Ještě se můžeme těšit na track s Chuckklezem, což je horrorcore rapper ze San Jose. Track s Astralem se mi kurevsky líbí, jedinou „chybičkou“ na Hewittově tvorbě je možná to, že se podobá Řezníkovi, i když on sám tvrdí, že jde spíš o náhodu, než že by se ho snažil napodobit.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že Hewitt, jak již Mortem psal výše, pracuje na novým albu, ze kterýho si všichni sedneme na prdel. Vyjde snad do konce letošního roku. Určitě sjeďte jeho starší tvorbu, kvalitu to bezesporu má. Dále se můžete těšit na rozhovor jak s touhle kreaturou, tak na druhou část rozhovoru s Mortemem. Prozatím se s váma loučím, peace!

 

Řezník – Co přinese nová deska?

Tenhle článek bude plný úvah o ničem a přece o něčem!

Jak už mnozí z Vás vědí, maestro Řezník chystá na duben vydání nové, v pořadí šesté řadové desky, a už jen podle informací, co Řezník hází ven na různých sociálních sítích je cítit, že je se na co těšit!

Podle jeho informací se mu podařilo sehnat jedno hodně zvučný zahraniční jméno, za které je údajně „kurevsky rád“, jak se nechal slyšet v článku pro hip hop magazín BBarák a jak uvedl na svém FB! Už sám ILL RicK naznačil, že pro něj je tahle spolupráce dosažením jistých osobních cílů, co se vysněné zahraniční spolupráce týká! (článek si můžete přečíst zde)

řznk

 

My se zatím můžeme jen domnívat kdo to bude…

Bude to Hopsin, nebo Necro, nebo snad Tech N9ne?!

Myslím, že nám nezbývá nic jiného, než trpělivě čekat až Řezník vyhodí víc podrobnějších informací, do té doby můžeme pouze spekulovat.

řznk4

 

Jedno je ale jisté, Řezník opět spolupracoval na songu se Seanem Strangem a song neprodukoval nikdo jiný než Snowgoons.

řznk5

 

Jak je evidentní z Řezníkově Instagramu, tak Řezník hodně experimentuje se zvukem, evidentně se nechal inspirovat tvorbou s Mortal Cabinet a pořídil si vlastní Theremin!

řznk2

 

Jak je dále jasně evidentní, tak se na další sólovce bude podílet i Undead Orchestra a také Radek Škarohlíd z kapely Hentai Corporation. Už jen podle těchto informací ta deska bude stát rozhodně za to!

řznk3

 

Na Instagramu je také jasně vidět, že Haades je pořád živý a zdravý.

haadespes

 

Snad se objeví i na nové Martyho sólovce!

No jak jsem psal již na začátku, jsou to pouze mé domněnky a Nám nezbývá nic jiného, než tiše sedět na prdeli a čekat a čekat, a vystačit si s posledním dvoj CD BATEMAN/ Muzeum Mentálních Kuriozit, které je pro mě osobně pořád jednou z nejlepších desek CZ scény za posledních 10 let!

/Khr

ILL RIcK – Když nehraju show, tak jsem smutnej

Masový Wrazi, Sodomo Gomora, Byzo, Haades, Evil Dope a další!!

O kom, že se mluví? Jasně!

Není to nikdo jiný, než sám ILL RicK, který si ve svém nesmírně nabitém a alkoholem zaplněném čase našel chvilku a zodpověděl pár vlezlých dotazů pro naše čtenáře!

ILL

RicK je původem z Trebíče a s klidným srdcem mohu říct, že pro mě patří mezi jedny z nejlepších DJ’s na naší scéně! Co by to bylo za horrorcore desku bez RicKovo skrečů?!

Však jak je uvedeno na jeho FB profilu:

„Původem třebíčský DJ ILL Rick šmidlá desky od roku 2007, čili by se dalo říct, že patří mezi léty prověřené veterány scény. Když se ve svých počátcích pohyboval kolem horrorcorové bandy Masový Wrazi, přišel na chuť tvrdšímu hip-hopu, což mu ostatně zůstalo dodnes. Mezi milníky v jeho kariéře správce gramofonních ploten by se dalo mimo jiné zařadit účinkování na dvojici dnes již pověstných koncertů Prago Union v pražském Lucerna Music Baru v roce 2010, kde se také objevil jako nedílná součást vystoupení znojemského Phoenixe, kterému kryl záda na mnoha jiných akcích v průběhu let. Ve stejné pozici byl k vidění i s undergroundovou legendou jménem Afu-Ra při jeho vystoupení na festivalu Zámostí. V současnosti funguje jako stálá složka kultovního muzikálního projektu Sodoma Gomora, se kterým už nějaký pátek obráží dekadentní párty po celé republice a všude zanechává kromě markantní útraty na baru setrvávající dojem, že přesně takhle má vypadat party Djing. Kromě tvrdosti a tracků šířících déro můžeme v jeho setech slyšet i klasický hip-hop, g-funk a v poslední době i trap.“

ILL2

RicK, jak bylo již řečeno na začátku, se věnuje skreči od roku 2007, ale co dělal předtím, co dělá ve svém volném čase a co chystá, se dozvíš právě v rozhovoru s ním!

Ahoj RicKu, díky moc, že sis udělal čas na tenhle rozhovor a zodpovíš naše snad ne moc otravné otázky.

Klasická otázka, jak jsi se dostal k hudbě a co jsi dělal předtím?

Od doby, kdy sem se vyskytl na téhle planetě jsem krom klasickejch vopruzů jako je škola atd. stihl několik let jezdit na skejtu, potom chodit střílet do lesa a taky malovat… což byl vlastně poslední krok před tím, než jsem si pořídil gramce.

Hrál jsi na nějaký nástroj, než jsi začal skrečovat? Dělal jsi například vlastní beaty nebo jsi rapoval?

Trochu bicí, trochu beaty, trochu rap, ale ve výsledku nic.

Kdo tě ke skreči přivedl?

Konkrétní člověk to asi nebyl, ale spíš mě v té době na pódiu bavili víc dj’s než mc’s…. respektive rap byl hodně amatérskej.

Kolik máš desek doma?

…ehm. no nevím, ale přiznám se, že od doby co používám serato, sem až na pár výjimek žádný nepořizoval.

Koho nejvíc ceníš z CZ scény a koho ze zahraničí?

Z Djů rozhodně Fluxe, ať už jako člověka, tak jako Dje. Z rapperů mimo ZNK je to James Cole. Ze zahraničí stará škola, Ice Cube,a teď Madchild

Hele ty děláš hodně party DJe, popiš lidem, co tě neslyšeli, co hraješ?

Když nehraju se Sodomou (kde se držím temnější stránky hip-hopu), tak mě nejvíc baví hrát ghettofunk, kde se vlastně prolíná spousta stylů…prostě párty. Většina ostatních dj’s, ale stejně říká, že tu temnotu mám furt v sobě… hehe.

Co vlastně děláš, když nehraješ show s SG nebo na nějaké party?

Jsem smutnej…

Jak vzpomínáš na působení s Phoenixem? Chtěl s ním zase spolupracovat?

Byla to sranda, ale jak neplánovaně to začalo, tak samovolně to skončilo a pochybuji, že bude čas nebo důvod zase dávat nějakou společnou show.

Co ti nejvíc vadí na Řezníkovi a Desadovi? Když spolu cestujete všude po Česku i po Evropě. Museli být nějaký situace, kde jste se nepohodli. Popiš nám nějakou veselou historku z cest.

Serou mě tím, že mají větší fame… hehe. Ne, až nečekaně fungujeme fakt v pohodě. Po výletě do Paříže držíme pospolu jako smečka!

ill a řznk

Teď trochu otázka na tělo, jak jsi reagoval, když ses dozvěděl o tom incidentu s El Maroonem? (nemusíš odpovídat)

No nechtěl sem tomu uvěřit, asi jako všichni.

Jak se ti spolupracovalo s Undead Orchestrou?*

S klukama to byla super spolupráce, bavilo mě to dost!

Jaký je tvůj nejoblíbenější song ve kterém jsi skrečoval?

Myslim že do Desádovo Předehry, to fakt sedlo…

Jaká je tvá vysněná zahraniční spolupráce?

Zřejmě se tak už stalo na novýho Řezníka… to asi netrumfnu nikdy, ale víc zatím neřeknu.

Jaké jiné žánry posloucháš krom horrorcoru?

Punk, metal, klasický hiphop, prostě na co mám náladu, někdy i country. 😀

Uměl by sis představit spolupráci s ne hip hopovou formací? Něco jako s Undead Orchestrou, ale kde by se případně nerapovalo?

Kdysi jsem šmrdlal s jednou kapelou, teď si říkají Pop Killers, s živejma kapelama mě to baví!

Díky za Rozhovor, teď máš prostor pozdravit třeba babičku, nebo oblíbeného barmana.

Není zač. Jmenovat všechny by bylo na dlouho… jak kdysi řekl Ba2s: ‘’Dík všem, co mě podporujou, za jejich podporu’’. A pamatujte – život není krásný!


*část Hentai Corporation a Atari Terror

Karel Šíp – Točení pro ZNK neni vůbec žádnej meth

Mílí čtenáři, máme tu pro vás mega rozhovor s jedním z originalních horrorcore rapperů v Čechách, Karlem Šípem. Je to bývalý člen horrorcore dua Luk a Šíp a skupiny Pivní Pupek a momentálně hraje na baskytaru v kapele Evil Buddhist and the Cyclop Apes. Také hostoval na nové DeSadově desce Here I Cum. Pro mě je tento rozhovor velmi speciální především tím, že jeho track Mrdám tvou Mámu byl úplně první horrorcore track, který jsem kdy slyšel. Bylo to (tuším) v roce 2008 na škole v přírodě a hned se tento track pro naši třídu stal hymnou 😀 Luk a Šíp a jejich EP Hvězdné Horoskopíčoviny poslouchám dodnes. To vše k úvodu a teď jdem na otázky.

Karel Šíp AKA Džízus Kristus

Čau Šípe. V krátkosti se nám představ. Kdy jsi začal s hudbou a proč? Jak si přišel na tvůj pseudonym a proč sis ho zvolil?
Čau, hele pocházim z rodiny kočovných jelenů, takže sem k pobíhání po lese měl vždycky sklony. Ale abych pravdu řek občas mám pocit, že sem zklamáním v očích mých rodičů. Nikdy asi nechtěli chobotnici s tak málo nohama!

Jeden z koncertů Luk a Šíp

V minulosti jsi byl součástí horrorcore grupy Luk a Šíp, s kterou jste vydali EP Hvězdné Horoskopíčoviny, kde byl i feat s Řezníkem. Proč už nikdy nevyšlo nic dalšího? Jsou nějaký tracky co zůstaly nevydaný?

Hlavním důvodem je můj bratr! Je strašně línej! Je línej používat i vlastní orgány takže z něj v jednom kuse lezou nějaký hadičky! S tim se rap prostě dělat nedá. Jasně, že vznikly tracky, který sme nemohli vydat…byly tak nejlepší, že nám to Márty zakázal. Nakonec nám je ukradl a dodnes vydává za svý, možná ti něco řiká Holka v mym sklepě nebo Pořád jenom hate a další…. Podobně jako Cimrman musel prodat Bezručovi Slezské písně…akorát my sme byli vokradený!!!!

Také jsi měl společně s kytaristou Žebrákem projekt Pivní Pupek, který měl docela dobré ohlasy, hlavně vaše živá vystoupení. Byli jste přijati i pod ZNK, kde na webu mají napsáno, že procházíte tvůrčí krizí. Znamená to, že tento projekt ještě není ukonce? Je možné, že se ještě dáte dohromady? Přibliž nám vaši situaci.

No tam to dopadlo dost podobně! Akorát nás okradlo Sony BMG! Žebra je nejlepší kytarista na planetě, to ví každej a jenom blázen by o tom pochyboval. Já sem zas strašně dobrej v něčem taky… určitě! No každopádně vlak zvanej Rock’n’Roll na nikoho nečeká, takže my sme nasedli, aniž bysme tušili, co se děje! Začalo to nevinně, ale než se rozkoukáš, piješ whiskey s vodou z hajzlu a bílym práškem pochybnýho původu. V osum ráno v polorozpadlym motelu u dálnice a v posteli leží něco, co prostě jde jen hodně težce popsat existujícíma slovama. Nakonec na tebe právnici a šéfové nahrávacích společností řvou tak dlouho, že se stáhneš do ústraní. Protože, jak ti potvrdí každej muzikant, nic ti nenahradí „ten starej dobrej jam s kámošema u mámy na bytě“.

Tvůj nejnovější hudební počin je track na Desadovým novým albu Here I Cum. Track Opilá Rohlíkem je pro mě jedním z nejlepších na albu. Můžeš nám přiblížit, jak tento track vznikl? Znamená to, že se vrátíš k rapování, nebo to zůstane jen u tohohle?

Hele track napsal život sám!! a trochu já a fousáč. Kterej stojí za tim všim a velký díky patří jemu! Rapování je prdel takže se tomu nebránim, ale svoje věci bych asi radši nedělal….byl bych zase moc dobrej.

Máš nějaké plány do budoucna? Nějaká nová tvorba? Zmínil ses mi o nové kapele Evil Buddhist and the Cyclop Apes, kde hraješ na kytaru. Na internetu jsem našel jenom pár videí na youtube, záznamy z živáků. Chystáte něco vydat? Rozepiš se o tomto projektu.

Jj, přesně jak řikáš, hraju tam na basu a E.B.C.A. jsou nejlepší kapela na světě. Sice mám zas trochu strach z toho že nás sláva semele, ale nedát vám o ní vědět by byl hřích. Hele koncerty děláme na nějakejch nahrávkách makáme, takže najeďte facebook a bandzone a čekujte!Madafakáááz

Hele točení pro ZNK neni vůbec žádnej meth. Každopádně se většina historek co tam vznikne i ztratí, protože se u toho strašně leje. Ale pamatuju si ,jak sem jednou při pauze mezi natáčením viděl slimáka 😀 ty brďo, jak my se tenkrát nasmáli! 😀 Těšte se na další film ze ZNK production!

Jakou hudbu teď momentálně posloucháš? Co bys doporučil našim čtenářům? Vyjmenuj pár věcí z české a zahraniční scény.

Poslouchám teď super kapelu jmenujou se myslim E.B.C.A….né sorry strašně mě teď baví kapela Slza! Teda jako ten název!! Nazvat kapelu po tělesnym výměšku mě prostě níčí! Hned mě napadlo udělat band Pot a nebo Sopl, ale pak mě to trklo. Slina!! Kvadruplegický kvartet slina! Čtveřice uslintanejch retardů, co maj zas sebou přehulený repráky a dopad každý sliny na majk udělá strašnou vibraci, která je donutí slintat ještě víc! Takže to je neustále gradující hudba. A těch peněz z charity!!

Maximum the hormone sou fakt pecka maj dobrý živáky.

Koho máš nejradši z českého horrorcoru? a co je tvoje nejoblibenější album?

Eben s Kornem maj dobrý fláky, při těch často zařvu „hobluj!“ nebo „umííí“! jinak mě furt připadá, že v čechách neni moc z čeho vybírat.. starý klasiky sou top furt a mladý moc asi nechápou vočem by to mělo bejt, příjdou mi že to asi neslyšej nebo sou hloupý! Nevim.

Je někdo, s kým by jsi chtěl do budoucna spolupracovat?

S Honzou Žertem bych si chtěl máknout do budoucna – super člověk! Jeho práce mě fakt občas posílá do kolen. Jinak do minulosti bych chtěl makat s Mozartem a dát si bacha na Bacha!

Nějaký tvoje nejoblíbenější filmy, seriály?

Mám rád Spongeboba, ale to šicky věděj! Na porno už moc nekoukám a filmy mi radí brácha většinou…

Jaký bereš drogy?

Rád čuchám! Lidi, předměty, zvířata, tvory i netvory.
Doporučuju vám: Neberte drogy nikam to nevede….leda k braní dalších drog! A vyhybejte se lidem, co maj přesudky proti drogám, protože se denně nafetovávaj svym prdelnim zápachem!

Čteš knihy? Co jsi naposled přečetl a jaké máš nejraději?

Jasně! Furt se trochu trápim s Kdo je ten chlap? Hledání Boba Dylana, protože to píše docela čůrák, i když info tam má docela dobrý. Jinak jedu filozofii a poezii. Do nedávna sem ležel v Topolovi, nikdy nepustil Hraběte a vysral Kajnara, teď tam mám něco novýho, Batěk nějakej, tak sem zvědav! Jinak čtení je super fet!

Vyber  lepší:
Mattoni nebo Chcanka – mám rád kraby
Pivo nebo Hulení – hulení piva! a k tomu plnou tašku hulení
Uprchílci nebo Cigoši – policajtský poldové
Pivní Pupek nebo Luk a Šíp – Pivní šíp
Anál nebo Vagína – můj kluk má obojí….dvakrát!
Hokej nebo Fotbal – abych pravdu řek tak léto

Díky moc za tvůj čas. Na závěr ti tu nechám prostor k vyjádření. Můžeš čtenářům zmínit cokoli, něco na co jsem se zapomněl zeptat, nebo nějaký info o nejbližších koncertech vaší kapely, je to na tobě. Dík, Cecka

Zustaňte svý a naladěný na fejsbuk čenl Evil Buddhist and the Cyclop Apes a náš bandzone! Mějte se rádi a nenáviďte řepu a kýble!!!!!!! Hajl!

Evil Buddhist and the Cyclop Apes
Bandzone: http://bandzone.cz/ebca
Facebook: https://www.facebook.com/Evilbuddhistcyclopapes

Dokument NA HRANĚ / ŘEZNÍK

Dnes si probereme dokument o Řezníkovi, který byl nedávno vydán na youtube. Premiéra která proběhla v Praze v kině Aero a to devátého září, měla velmi pozitivní odezvu a čekání na nahrání videa na youtube začalo. Vydání videa jsme se dočkali a to přesně 27.12.2015 v 18:00 hodin.  Po zhlédnutí traileru jsem byl na dokument nesmírně natěšený a hned jak byl vypuštěn na youtube, tak jsem si ho přehrál. Dokument jsem zkouknul, teď vám ho zhodnotím a přednesu svůj názor. Recenze bude napsaná z pohledu Sodomagora, který už strávil hodiny, dny a týdny poslouchání Řezníkovy tvorby a čtení rozhovorů a novinových článků o našem nejoblíbenějším interpretovi.  Určitě si dokument přehrajte sami pro sebe, nebudete litovat. Celkový čas dokumentu je 22 minut takže vám ani nezabere tolik času.

Očekával jsem od toho dokumentu hodně, ale abych řekl pravdu, tak mě dokument docela zklamal. Hlavně obsahem. Ale nejdřív k pozitivům. Po vizuální stránce to zanechalo pocit dobrý. Je vidět, že studenti z Písku to s kamerou umí a některé záběry byly velmi povedené, promyšlené a vtipné. Třeba jak Řezník v masce sedí na zastávce a čte si, nebo když polonahý sedí ve vitríně a nechává si nohy okusovat asijskými rybami, pohledy některých kolemdoucích jsou velmi vtipné. Také hudba byla k dokumentu vybraná dobře a celým dokumentem nás doprovázela skladba mistra Bacha; Ave Maria, což dodávala jakousi temnou atmosféru která se k dokumentu hodila. O tomhle tracku nás už varoval před lety DeSade a to v písní Antibible; „Jestli tě uslyším říkat Ave Maria, vodpálim kostel Sodoma Gomora bestia.“ Nevim, jestli po zhlédnutí DeSade rychle běžel odpálit nějaké kostely, spíše ne :D. Scéna ze začátku je velmi povedená a symbolizuje boj, který Řezník s médii svádí a který Řezník vyhrává, což je zobrazeno rozbíjejícím se rádiem, které Řezník hodí o zem.

Teď ale k hlavnímu tématu, a tím je obsah. Dokument má být především informativní a díváme se na dokumenty hlavně abychom se něco nového dozvěděli. To tomuhle dokumentu ale naprosto chybí. Co nového jsme se dozvěděli v dokumentu; Řezník má pěknou kuchyň, schovává si masky pod postelí, řídí bílé Audi a honí nad roztaženýma prdelama. Je to sice hezké takovéhle věci vědět, ale tím nové informace končí, všechno ostatní jsou jen stokrát dokola omleté informace. Například; kauza Konečný Řešení a následný soud, kauza triko Breivik a kauza Český Slavík Mattoni.

Řezník je hvězda internetu, ne ten buzna!

O tomhle jsme toho načetli a naposlouchali spoustu tak můžeme v klidu říct že nejen fanoušci měli o těhle věcech dobrý přehled. Ale tyhle tři kauzy byly středem dění celého dokumentu, což mě velmi zklamalo. Mohli se zaměřit na tolik ruzných věcí kolem Řezníka ale vybrali si to co už každý zná. Není tam nic o tom jak tvoří hudbu, až na kratký pohled do studia, mohli třeba vyzpovídat jeho příbuzné jak vidí jeho kotroverznost, nebo aspoň jeho kamarády od kterých bychom se dozvěděli jaký člověk Řezník doopravdy je. Není tam nic o jeho filmařský tvorbě, nic o jeho hospodě a jeho kreslených vtipech. Nedostali jsem žádný pohled na člověka pod maskou, jaký má názory na to co se dějě ve světě a mnoho dalších věcí byli naprosto vynechány. Je velká škoda, že toho režiséři nevyužili a nezašli víc do detailu. Tím nechci říct, že je dokument špatný a pro lidi který Řezníka vůbec neznají to může být velmi zajímavé a informativní, ale pro Sodomogora jako já to byl jenom souhrn věcí, které jsem už dávno věděl.

Na konec chci říct, že by to mohl být dobrý začátek pro další dokumentaristy, kteří by mohli zajít víc do hloubky. Doufám, že bude nějaké pokračování, ať už to natočí studenti z Písku, nebo někdo jiný. Za sebe dávám hodnocení 666 ze 1333 což je kolem 50%. Jaký je váš názor? Po shlédnutí nezapomentě jít na ČSFD, ohodnotit film a podělit se snámi o vaše dojmy.

Sick Mortem – V zahraničí je normální za beaty platit

Sick MortemDnes tu máme rozhovor s jedním člověkem, kterého jméno bude běžnému posluchači asi nic neříkající a skryté. Jde o producenta, který si říká Sick Mortem! Více už v rozhovoru.

 

 

01) Čau! Moc lidí tě asi nezná, můžeš se nám nějak představit?
Zdar, je mi 21 let a jsem z Chodova u Karlových Varů. Momentálně přes rok a půl bydlím v Plzni…

02) Klasická otázka. Co česká scéna? Jaký máš na ní názor?
Je tady zašlá špína, co se nedá čistit savem, všude vidím bordel a cítím tuny hoven…

03) Kdo ze scény je buzna? 😀
DJ Wich je gay!

04) Komu z ČR či Slovenska bys rád udělal beat?
James Cole X MC Gey X Zverina

05) A komu ze zahraničí?
Dope D.O.D. x Kung Fu Vampire x Lord Lhus x Necro & Mr. Hyde x Brotha Lynch Hung x Twiztid x Insane Clown Posse

06) Co poslední dobou posloucháš?
DeSade – Opilá Rohlíkem feat. Karel Šíp! Je to kult. #jsempíča

07) Zkoušel jsi se někdy postavit za majk?
Haha, radši jsem to nezkoušel.

08) Kdy jsi začal s produkcí? A jak ses dostal k Horrorcoru?
Koncem roku 2011 jsem slyšel Zasraný Vánoce od SG a díky tomu jsem tu! Během poloviny roku 2012 jsem začal dělat HC beats a pak už to jelo. Změnilo mi to život a jsem za to rád!

09) Jaký spolupráce si nejvíce ceníš a proč?
SuperCrooo!!! Netřeba rozebírat. ))

10) Chystáš do budoucna nějakou producentskou desku?
Jo, ale na to je ještě moc brzo. Více informací o chystaném CD ve video rozhovoru, který by se měl točit během poloviny roku 2016.

11) Nedávno se na ZNK Shopu objevilo tvé tričko. Jaký byl impuls k tomu mít vlastní merchandise?
Hele, já ani nevím… Chtěl jsem zbohatnout. Mít velký péro, rodinu a barák 🙁

12) Chystáš do budoucna nějakej další merch?
Jo, v plánu nějaký věci ještě jsou! Více informací v tom samém video rozhovoru, kde bych měl močit během poloviny roku 2016.

13) Proč si myslíš, že lidi u nás nejsou tolik ochotný za produkci platit?
Protože to jsou hovna! V zahraničí je to normální… Když si vyberou beat, tak se hned ptají kolik stojí a hned posílají! Jdeš do obchodu a taky musíš zaplatit, nikdo ti nic nedá zadarmo.

14) Máš nějakého idola?
Nemám…triko-mortem

15) To by bylo zatím vše, pokud chceš něco vzkázat fans, máš prostor!
Objednávejte Mortem T-Shirt!
– pište do zpráv na fan page Mortem
– osobní odběr Plzeň
ZNK Shop

 

 

Tak to by bylo pro tentokrát vše. Více informací čekejte v polovině roku 2016 v chystaném videorozhovoru Wearehiphop.cz X Mortem!!

10 méně známých collabo tracků od Řezníka

Už je to přibližně 10 let, co Řezník započal svou uměleckou kariéru. A za ní si stačil střihnout featuring s nespočet MCs, mimo jiné například: James Cole, Hugo Toxx, Sean StrangeMastamind z Natas, australští Dyad Souls, ruský horrorcore rapper Heaven a další. Samozřejme nezapomenu zmínit i skvělé featy s Desadem, kteří společně s Ill RIcKem tvoří skupinu Sodoma Gomora, pak featy s Terror Crew také ze ZNK a s Masovými Wrahy z Třebíče. Tyto společné tracky jsou mezi horrorcore fanoušky v česku uznávané jako ty nejlepší kolaborace, ale jsou i mnohé další kolabo tracky které stojí za zmínku. Tyto tracky možná nejsou tak známé, ale svoji kvalitu mají a hosté na nich jsou velká jména z horrorcore scény ve světě i v česku. Pojďme se tedy podívat na deset méně známých kolabo tracků od Řezníka. Doufám, že se vám tyto tracky zalíbí stejně jako mě. Tracky jsou seřazeny podle abecedy.

 • Kotec (feat. J. Hexx Project)

Tento track měl vyjít na dvojalbu Bateman, ale J. Hexx Project poslal svou sloku až po tom, co Řezník cédo nechal vylisovat, tak vyšel „jenom“ jako bonus k albu pro ty, kteří si ho předplatili. Umělec Horrorcore žánru, J.Hexx Project je vlastníkem indie labelu SEV’RD NERVEZ MUSIC, který vznikl v roce 2008. Narodil se v Brooklynu v New Yorku, nyní žije na Floridě. J Hexx je schizofrenik od přírody, specializuje se ns rapování ve dvou různých hlasech, což představuje jeho „dobré“ a „zlé“ strany. V tomto tracku uslyšíte jeho zlý hlas.

 • Mephisto (feat. Skyler TorqueMada a JokerOne)

Skyler Torquemada a Joker One jsou součástí italské horrorcore skupiny RLZ Klan. Tento track vyšel jako součástí Crucifix Rap Mixtape, na kterém je i Desade na tracku Vomit Shit & BloodRLZ Klan už bohužel nefunguje, poslední věc co vydali byla v roce 2012. Nadupaný beat doprovází tvrdá flow, kombinace italštiny a češtiny zní opravdu dobře.

 • S bolestí Vyrvu Ti Kosti (feat. Luk a Šíp)

Tenhle track je z vyjmenovaných můj nejoblíbenějsí. Luk a Šíp byl první horrorcore vůbec co jsem kdy slyšel a byl to track Mrdám tvou mámu. Hned jsem si horrorcore oblíbil a jsem fanda dodnes. Luk a Šíp je duo dvou bratrů Luk Skywalker a Karel Šíp. S bolestí vyrvu ti kosti vyšel v roce 2007 na debutovém EP Hvězdné horoskopíčoviny, kde se Řezník objevil jako jediný host. Luk a Šíp od té doby zanikl a už nic společně nevydali. Později se Karel Šíp spojil s kytaristou Žebrákem a tvořili duo Pivní Pupek, které také už neexistuje. Karel Šíp se ale k mikrofonu vrátil. Nejnovější věc s názvem Opilá rohlíkem je k slyšení na Desadový desce Here I Cum.

 • Sexuální Tyranie (feat. Hrobka & Pitva)

Tento track byl první z počinů Řezníka a Hrobky & Pitvy, který vyšel na Řezníkovo EP Penetrační chtíč z roku 2005. Toto legendární duo Hrobka a Pitva byiy uplně první, kdo na český scéně dělali horrorcore. Hobka a Pitva nikdy moc veřejně nevystupovali. Tato spolupráce vedla k dalším, například na tracích jako Špatný skutky, a veleznámý track Konečný Řešení, za který byli i u soudu. Po celý kauze Konečný řešení, i když spor vyhráli se Hrobka a Pitva rozhodli přestat s rapem. O tomto duu není k dispozici moc informací, jen jejich tracky, které jsou stále k poslechu na YouTube.

 • Sex Vertex (feat. Shemale)

„Ruty šuty Arizóna z péra stříkám burizóny.“ Track plný skvělých hlášek od Řezníka. Track vyšel v roce 2009 jako intro k albu 3 way split. Shemale je grindcorová kapela z prahy, která již nefunguje. „Co ti vole brání vysrat kotouč hoven do ruky a vytři jí to svinstvo do její debilní paruky“ „V AZ-kvízu řeknu S jako Shemale a chcípne pes.“

 • Sme Strašně Brutální (feat. Marpo)

Málokdo ví, že na prvním Řezníkovo albu, Hyperpervezní Zážitky z Kremační Pece, byl jako host právě Marpo. Marpa není potřeba nějak představovat, velmi známý rapper. Marpo zandal hodně dobře a ukázal, že umí dělat i pořádnej wicked shit.

Řezník jako sólo raper měl hodně skvělých featů, ale ten nejlepší z nich udělal společně s Desadem na jejich projektu Sodoma Gomora. Ty nejlepší ze zahraničních featů jsou právě Sodoma Gomora tracky. Featuringy jsou dvakrát z Austrálie a dvakrát z Detriotu. Níž je vám představím.

 • Cold Hearted (feat. King Gordy)

King Gordy, známý jako King of Horrorcore, je jedním z nejlepších horrorcore raperů na světě. King Gordy, narozený v Detroitu, začal s rapem v roce 2000. Nejvíce známá je za jeho album z roku 2003 The Entity a také za roli ve filmu 8 Mile. Jeho album The Entity byla považována za jeho nejlepší, protože bylo produkováno Eminemem a Web Entertainment. Společně z Bizarrem tvoří duo The Davidians, ale nikdy nevyšlo společné album, stále hledají label, který by ho vydal. King Gordy vydal za svoji kariéru osm alb a dvě EP. Tento track vyšel v roce 2010 na albu Na konci tunelu je tma.
Zajímavost: Řezník pojmenoval po Kingu Gordym svoji kočku.

 • Lovíme Lidi (feat. Kid Crusher)

První zahraniční spolupráce Sodomy Gomory je s Australským KidCrusherem. Na tomto tracku to od maniaků schytají všelijaký celebrity třeba jako Usher, Karel Gott nebo Pavarotti. Od roku 2005 KidCrusher vydal 12 studiových alb, provádí styl hardcore-metalového hip hopu a je známý pro jeho zajímavá živá vystoupení. Track Lovíme Lidi vyšel na EP Bůh se Utnul v roce 2008.

 • Splatter Rape! (feat. Butchers Harem)

Dalším skvělým featem je počin Sodomy Gomory s Australskými Butchers Harem, ve složení Bushpig, Cumblood a MC Mangina. K tracku Splatter Rape vyšel i videoklip, který už byl několikrát stažen z YouTube pro nevhodný obsah. Ve videoklipu je můžete vidět s prasečíma maskama na hlavě a Cumblooda obelečeného jen v pár kusech izolepy. Butchers Harem byli i v česku a v roce 2009 společně se Sodomou měli čtyř zastávkové mini tour. Spolupráce těchto dvou skupin nezůstala jen u tohohle tracku. Bushpig se obejvil společně s Desadem na tracku Snuff Porn, Gore and Soddom. Cumblood spolupracoval se Sodomou nejvíce například v songu Colonic Strangulation z desky Éra Déra.

 • Wierd in Bed (feat. Bizarre)

A nakonec track Weird in Bed s Bizarrem z legendární rapové skupiny D12, který součástí je i Eminem. Bizarre je nejvíc známý jeho brutálními texty. Na povědomí se dostal díky tracku s Eminemem, kde mimo jiné rapuje o znásilnění jeho bratrance. Bizarre vydal i několik sólo desek. Nejposlednějsí věc, na které se Bizarre podílel je nový mixtape od D12 – The Devils Night, která vyšla letos.

Bonus

 • Muj Táta (feat. Evil Fou)

Jako bonus jsem vybral track s hostem Evil Fou, který není nikdo jiný než Pan Pohl starší, čili Řezíkův otec. Text pro jeho sloku napsal sám Řezník, ale flow si Evil Fou zvolil sám. Track je skvělý především tím, že nám oba podají svůj pohled na to, jak se věci dějí u Pohlových doma. Track vyšel na desce Vzestup Zla.

A to je vše. doufám, že jste se něco zajímavého dozvědeli a užili poslech těchto tracků.

DeSade – Here I Cum vychází už zítra, 8.12.2015

Jak už každej Sodomagor ví, tak zítra, 8.12 vychází již třetí Desadův sólo počin Here I Cum. Deska Here I Cum se veze v stejné náladě jako předešlé album Sádismus, které vyšlo v roce 2013. Desadův zvracený pornorap už byl k slyšení na EP See Me Cumming, když ještě vystupoval pod pseudonymem SWD. Desade už vydal dva videoklipy k této desce. Ten první je k tracku Předehra, která taky je prvním trackem v tracklistu.

Album obsahuje 16 tracků a na desce se na featech představí jeho parták ze SodomyGomory Řezník, nový člen ZNK teamu z Jižní Karolíny Lord Lhus, slovenský Zverina a Karel Šíp z již neexistujícího legendárního horrorcore dua Luk a Šíp. O produkci se postarali Mortem (4x), Come4you (3x), Freedope (2x), Czmelak, Rogor, Dj Fatte, Plampi, Podojkravu a PhoeniCZ.
Horrorcore jako žánr je známý vynikajicima videoklipama doprovázejicí horrorové tracky. V česku se jako režisér kvalitních přibehových horrocore videoklipů proslalvil Řezník, který mimo jiné režíroval i klip pro Jamese Cola. Desade se ale nenechal zahanbit a přišel s dalším videoklipem k desce Here I Cum. Druhý videoklip je k pecce Desade the Voyuer. Hlavní roli ztvárnil Radek Hásek, jehož výkon je ve videoklipu geniální. Můžete ho vidět běhat všude možně s pérem v ruce když sleduje nic netušící slečny.

Tracklist je následující:

 • Předehra (prod. Freedope)
 • Příběh (prod. Come4you)
 • Here I Cum (prod. Mortem)
 • Yak?  (prod. Czmelak)
 • Kundičky 2015 (prod. Mortem)
 • Měnič (prod. Dj Fatte)
 • 50 Odstínů Hnědi (feat. Řezník) (prod. Come4you)
 • Já Ti Nevim (prod. Rogor)
 • Kalendárium (prod. Mortem)
 • Rock Star (prod. PhoeniCZ)
 • Orgies in Torture Chambers (feat. Lord Lhus) (prod. Plampi)
 • Už To Tak Bude AsI (feat. Zverina) (prod. Freedope)
 • DeSade, the Voyeur (prod. Come4you)
 • Opilá Rohlíkem (feat. Karel Šíp) (prod. Mortem)
 • (SKIT) Sex Addict Therapy
 • (BONUS) Dej Si Pivko (prod. Podojkrávu)

Album objednávejte zde

 

BYZO DEBUT CD

Není to tak dlouho, co se na České rapové scéně objevila nová krev.

Magor, co si říká BYZO. Tenhle nasranej Srb, bubeník grindový kapely AFTERCOME, se vrhnul na rap a nedávno vypustil do světa své debutové CD. BYZA už jste jistě slyšeli na featu u samotného krále Českého Horrorcoru ŘEZNÍKA a to na tracku Srpski Film.

Abychom CD mohli posoudit jako celek, musíme se jako první podívat na obal, o cover CD se postaral EARMAN a jak je EARMANOVO zvykem, je to prasárna jak se patří k Horrorcorové desce!

Na CD nalezneme celkem 9 tracků, ale žádný feat! Jak se nechal BYZO slyšet „chtěl jsem udělat své cd a představit se bez toho abych se vezl na nějakém jménu“. O máster se postaralo STREETSOUND STUDIO z Pardubic.byzo

 • 01 Intro

 • 02 Real Deal

 • 03 Devět Osobností

 • 04 Zrůda

 • 05 Ljudska Rasa

 • 06 Theresa Knorr

 • 07 Dobar Čovek

 • 08 Pro-Pozer

 • 09 S.K.I.D.S.

 

 

V první řadě musím osobně BYZA pochválit za jeho flow, díky které právě nepotřeboval žádný feat. BYZO má takovej hlasovej rozsah, že by mu ho mohla závidět celá Česká rapová scéna. Určitě si říkáte, „čím mě asi tak může oslovit nějakej týpek ze Srbska“, ale to se mýlíte! Byzo Vás dokáže odpálit nejen svou Srbštinou, ale dokonce i svojí krásnou Češtinou, například v tracku Devět osobností.

Další track kde BYZO zpívá Srbsko/Česky je Zrůda. Pro mě osobně nejsilnějším trackem na desce je track Theresa Knorr kde se o beat postaral stejně jako tracku Devět Osobností PODOJ KRÁVU, ten dělal například i beat pro SODOMU GOMORU na track Opilá Soulož kde se k nim přidal král Českého porno folku ZÁVIŠ.

Ale zpátky k BYZOVI! Co se týká beatů tak o ty se mu postarali ZLD, PODOJ KRÁVU, PHOENICZ, ANNO DOMINNI BEATS a SADIK BEATS, všechny dokonale podtrhují horrorcorovou atmosféru desky a BYZŮV hlas je skvěle doplněn skreči o které se postaral ve všech trackách DJ ILL RIcK, jak jinak. ILL RIcKovo skreče jsou klasa, a osobně si neumím představit, že by to měl dělat někdo jiný

BYZOVI se podle mě povedlo CD dobře poskládat a tvoří poslechově celek, jen je opravdu škoda, že neumím Srbsky, určitě bych si ten poslech užil víc, ale po hudební stránce to stojí za poslech a všem to vřele doporučuji!

Ještě něco k BYZOVI

Jak jsem již zmínil na začátku, BYZO krom rapu, se věnuje i bubnování a zpěvu v grindový kapele AFTERCOME. Tuhle nadupanou partu si můžete poslechnout buď na jejich bandzone profilu, nebo si prohlídnout jejich videoklip na song Ego Tripper.

Mimochodem, BYZO dokonce zahostoval i na mém vlastním tracku, poslechnout si ho můžete zde

BYZOVO DEBUTOVÉ CD si můžete samozřejmě objednat kde jinde než na ZNK shopu nebo si ho poslechnou na BYZOVO soundcloudu.

Celkově tohle CD hodnotím 7/10! Za 1. za BYZOVO bravurní češtinu a za celkovou kompozici díla, za 2. za ILL RIcKovo skreče a za 3. že to dokázal i bez featu. Což je dnes nevídáno vidět rapové CD bez jediného featu. A nakonec za 4., za jeho nasazenou a z grindu vypilovanou flow!

Myslím, a doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme! Khr

RAPUNDŠTAB

ALFA SEKTA – RAPUNDŠTAB feat. DJ VERITAS [prod. CETYS, MISTR HAJD]

 

T-Shirt Alfa SektaKluci z formace ALFA SEKTA (MISTR H, ASTRAL, CETYS) vypustili včera, 21.11.2015 ven pilotní track s názvem RAPUNDŠTAB (odkaz ke stažení zde) ke stejnojmenému albu. Tuto formaci můžete znát například ztracku TEMNOTA MYSLE, kde jim hostoval ŘEZNÍK. O beat se postarali společně CETYS a MISTR HAJD, kteří budou mít na starost produkci na celém albu, skreče obstaral DJ VERITAS (z bývalé formace KRUSCIFIX). Pro neznalé ještě doplním, že kluci v roce 2014 vypustili zdarma ke stažení na internet své album, odkaz zde. Co se týče zvukové stránky tracku, příjde mi, že je v mnohem lepší kvalitě, než předešlé počiny. Na albu se objeví přibližně 20 songů, více zatím nechtěl ASTRAL blíže upřesňovat. Na Tracklist a seznam hostů si taktéž počkáme. Album vyjde někdy v roce 2016, přesné datum též není známé. Kluci si pro nás též na vánoce přichystají nové trička.

Spoza rúcha černoty, biohazard Černobyl,
dominium temnoty, 3 krvavé klenoty,
Sektagramom ciachovaný vydávaju škrekoty,
odetí do nahoty su hodení do šerotmy.

 

ALFA SEKTA - 2 - DIES IRAENa závěr ještě doplním, že ALFA SEKTA vystoupí 19. Prosince v pražském STORMu na akci ZASRANÝ VÁNOCE, kde zároveň vystoupí spousta jiných hostů, jmenovitě například: SODOMA GOMORA, MOZEK KRANG, VYVRHELL a spousta dalších. Také na akci proběhne křest Sádova alba. Více v události na Facebooku.

lhus

Lord Lhus – Diss není špatná věc

Dnes tu máme něco, co jsme tu ještě neměli! Dámy a pánové, nepřestávejte číst. Jedná se o rozhovor s rapperem, který je původem z jižní Karoliny, je mu 31 let ale nyní bydlí u nás, v srdci Evropy. Mnozí zasvěcení už tuší, pro ty, kteří ne, tu máme jedno jméno. Lord Lhus!

1) Co si myslíš o Dissech a jak to bylo s tvým dissem na Snowgoons?
What do you think about disses and how it was with your diss on Snowgoons?

Myslím, že když se to udělá správně, je dissování skvělá věc. Ale když jsem to udělal, hodně lidí nerozumělo tomu, co se děje mimo scénu a proč jsem vlastně dissoval. To naštvalo hodně fanoušků, ale je to už minulost a jsem rád, že jsem to udělal…

I think if it’s done right, dissing is great but when I did it a lot of people did not understand what happens behind the scenes and why I dissed people, leaving a lot of clueless fans angry but it’s history now and I’m glad I did it… 

2) Čí tvorba z naší scény tě baví?
Whose production do you like from Czech music industry?

Neznám moc českých producentů, ale líbil se mi beat na Zverinovo tracku „Je-Be“ na albu Z, od Dje Wiche. Musím si poslechnout víc české produkce.

I don’t know so many Czech producers but I liked the „je be“ beat from DJ Wich on Zverina’s „Z“ album. I need to hear more from Czech producers.

3) Kdy jsi se dostal k rapu a proč jsi začal s rapem?
Whe did you get to know rap and why here you started to follow up rap?

Všechno to pro mě začalo na střední škole, kdy jsem freestyloval při obědě s Unknown a Eternel (z Wyze Mindz). Eternel pak v roce 1999 koupil studiovou výbavu a tím se z toho stala vážná věc. Měli jsme skupinu Scykotikz, vydali tři alba, ale sehnat už se dají jen dvě.

It all started for me in middle school freestyling at lunch with Unknown and Eternel (from wyze mindz). Then Eternel bought some studio equipment in 1999 and that’s when it got real serious. We had a group together called „Scykotikz“, dropped 3 albums but you can only find 2.

4) Proč jsi se přestěhoval do České Republiky?
Why have you moved to Czech republic?

Do Čech jsem se přestěhoval hlavně kvůli mojí holce, ale po roce života v Čechách můžu říct, že je to skvělý místo pro život. Mám jen trochu větší problém s Češtinou, než jsem měl s Němčinou, když jsem žil ve Švýcarsku.

I moved here in Czech because mainly my Girl but now that I have lived here a year now I can say it’s a cool place to be. Just having a little more trouble with Czechs language then I had with German when I lived in Swiss.

5) Co právě posloucháš?
Are you listening anything at the moment?

Yeah, nejvíc poslouchám AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Hank 3 a The Beards. Když chci slyšet hip hop, obvykle si pouštím Trem One.

Yeah mostly AC/DC, Lynyrd Skynyrd, Hank 3 and The Beards. When I’m wanting to hear hip hop I usually play Trem One.

6) Existuje nějaký rapper,kterého vyloženě nesnášíš, a proč?
Is there any rapper who you don’t like? If so, why?

Je jich celkem dost, ale seru na ně.

A lot actually, but fuck them.

7) Plánuješ něco vydat,kde bude i nějaká Česká nebo Slovenská spolupráce?
Are you planning to distribute your own work where will be any Czech or Slovakian production?

Ještě si nejsem moc jistý, hledám nějakou skupinu, ale také bych chtěl dělat další album s Al’Tarba. Jenže člověk nikdy neví, takže možná.
Not sure really, I’m looking for a band at the moment but also I would like to do another album with Al’tarba. You never know though, so maybe.

8) Jak jsi se dostal k ZNK?
How did you get to ZNK?

Slyšel jsem o Řezníkovi díky svý holce, tak jsem si ho vyhledal a viděl video se Seanem Strangem a líbilo se mi to, tak jsem mu prostě napsal, jestli neuděláme track. A pak vyšlo album.

I actually heard of Řezník through my girl then I did some research and seen the video with Sean strange and I liked the song so I just wrote Reznik and said lets do a track, that then lead to the album release.

9) Letos jsi byl na Hip Hop Kempu, mužeš nám říct tvé pocity z něj?
You were at Hip Hop Kemp this year,can you please tell us little bit abouit it?How did you feel there?

Yeah, byl jsem, bylo to ohromný. Jsem velkej fanda Hip Hop Kempu od doby, co jsem tam poprvý vystupoval v roce 2010. Je to ráj pro každou hip hopovou kebuli, plus ta atmosféra byla taky úžasná. Dobrý časy.

Yeah I was, it was great. I’m a big fan of hip hop kemp since I first performed there in 2010. It’s a paradise for any hip hop head plus the atmosphere is amazing as well. Good times.

10) Proč si myslíš, že si více lidí album stáhne, než podpoří koupí alba?
Why do you think that more people use downloads rather than purchase albums?

Protože lidi nemají žádný respekt pro tu práci, která do toho byla vložena a většina znich je příliš povrchní na to, aby utratili 10$ za album, který se jím líbí, ale radši si to zdarma stáhnou z netu a tváří se, jako že jsou velká „podpora“.. Wack Shit.
(300 za vstup je moc, to si radši nafutruju nos. 300 za CD proč? Radši dej podpis a pak se semnou vyfoť – Smack – Proč)

Because people have no respect for the work put in and most are too cheap to spend 10$ on a album they like but will download it free and front online like they are huge „supporters“. Wack shit.

11) S kým nejvýznamějším jsi se setkal?
Who was the most popular person you have met?

Můj skvělej strejda, Donald „Pee Wee“ Gaskins (R.I.P.)

My great uncle, Donald „Pee Wee“ Gaskins (R.I.P.)

 

 

Tento rozhovor je kolektivní tvorbou celé redakce a mého kamaráda Blaskina, který pomohl s překladem. Za případné chyby se omlouváme, překlad je volný.

DeSade a jeho Předehra

Dámy a pánové!
Držte si klobouky a pytlíky na zvracení! Vystoupí dement, mučírenskej despota aka mistrrrr DeSade!

Co to je? Že by něco nového? Že by něco od DeSada? Pokud sis odpověděl dvakrát ano, pokračuj ve čtení! Pokud sis odpověděl aspoň jednou ne, udělej salto vzad!

DeSade, kterého můžete také znát z horrorcore skupiny  Sodoma Gomora či z labelu ZNK (Život Není Krásný), vydává svůj první videoklip z jeho nového pornorap alba, který se bude jmenovat HERE I CUM!!!
A co to znamená? Anoooo, pokračovaní perverzního albumu Sádismus, který už i tak byl sám o sobě masakr.

Po shlédnutí videoklipu a poslechnutí celého tracku, usuzuju, že je se opravdu na co těšit. Protože takovej nářez, vlnu pornorapu a pervezních rýmů dokáže jedině DeSadeee!!!

Něco k nového videoklipu? Beat od Freedopeho je opravdovou delikatesou, kterou DeSade dochutil dávkou sex a porno lyrics. Videoklip? Prostě a jasně stará klasika, která k tomuto bláznovi patří! Kdo viděl videoklip Kundičky, Sádismus a další jeho klipy, určitě pochopí!

Z děvky hubatý, udělám holčičku vzornou!