BYZO DEBUT CD

Není to tak dlouho, co se na České rapové scéně objevila nová krev.

Magor, co si říká BYZO. Tenhle nasranej Srb, bubeník grindový kapely AFTERCOME, se vrhnul na rap a nedávno vypustil do světa své debutové CD. BYZA už jste jistě slyšeli na featu u samotného krále Českého Horrorcoru ŘEZNÍKA a to na tracku Srpski Film.

Abychom CD mohli posoudit jako celek, musíme se jako první podívat na obal, o cover CD se postaral EARMAN a jak je EARMANOVO zvykem, je to prasárna jak se patří k Horrorcorové desce!

Na CD nalezneme celkem 9 tracků, ale žádný feat! Jak se nechal BYZO slyšet „chtěl jsem udělat své cd a představit se bez toho abych se vezl na nějakém jménu“. O máster se postaralo STREETSOUND STUDIO z Pardubic.byzo

  • 01 Intro

  • 02 Real Deal

  • 03 Devět Osobností

  • 04 Zrůda

  • 05 Ljudska Rasa

  • 06 Theresa Knorr

  • 07 Dobar Čovek

  • 08 Pro-Pozer

  • 09 S.K.I.D.S.

 

 

V první řadě musím osobně BYZA pochválit za jeho flow, díky které právě nepotřeboval žádný feat. BYZO má takovej hlasovej rozsah, že by mu ho mohla závidět celá Česká rapová scéna. Určitě si říkáte, „čím mě asi tak může oslovit nějakej týpek ze Srbska“, ale to se mýlíte! Byzo Vás dokáže odpálit nejen svou Srbštinou, ale dokonce i svojí krásnou Češtinou, například v tracku Devět osobností.

Další track kde BYZO zpívá Srbsko/Česky je Zrůda. Pro mě osobně nejsilnějším trackem na desce je track Theresa Knorr kde se o beat postaral stejně jako tracku Devět Osobností PODOJ KRÁVU, ten dělal například i beat pro SODOMU GOMORU na track Opilá Soulož kde se k nim přidal král Českého porno folku ZÁVIŠ.

Ale zpátky k BYZOVI! Co se týká beatů tak o ty se mu postarali ZLD, PODOJ KRÁVU, PHOENICZ, ANNO DOMINNI BEATS a SADIK BEATS, všechny dokonale podtrhují horrorcorovou atmosféru desky a BYZŮV hlas je skvěle doplněn skreči o které se postaral ve všech trackách DJ ILL RIcK, jak jinak. ILL RIcKovo skreče jsou klasa, a osobně si neumím představit, že by to měl dělat někdo jiný

BYZOVI se podle mě povedlo CD dobře poskládat a tvoří poslechově celek, jen je opravdu škoda, že neumím Srbsky, určitě bych si ten poslech užil víc, ale po hudební stránce to stojí za poslech a všem to vřele doporučuji!

Ještě něco k BYZOVI

Jak jsem již zmínil na začátku, BYZO krom rapu, se věnuje i bubnování a zpěvu v grindový kapele AFTERCOME. Tuhle nadupanou partu si můžete poslechnout buď na jejich bandzone profilu, nebo si prohlídnout jejich videoklip na song Ego Tripper.

Mimochodem, BYZO dokonce zahostoval i na mém vlastním tracku, poslechnout si ho můžete zde

BYZOVO DEBUTOVÉ CD si můžete samozřejmě objednat kde jinde než na ZNK shopu nebo si ho poslechnou na BYZOVO soundcloudu.

Celkově tohle CD hodnotím 7/10! Za 1. za BYZOVO bravurní češtinu a za celkovou kompozici díla, za 2. za ILL RIcKovo skreče a za 3. že to dokázal i bez featu. Což je dnes nevídáno vidět rapové CD bez jediného featu. A nakonec za 4., za jeho nasazenou a z grindu vypilovanou flow!

Myslím, a doufám, že o něm ještě hodně uslyšíme! Khr

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.