B.U.M. Třináct

Pražské duo B.U.M. zveřejňuje videosingl Třináct

Žádná věc v našem životě se nestala, protože to tak mělo být. Všechno je jenom takové, jaké jsme si to udělali. A když už přijde vichřice, tak stůjme rovně, ať si s námi trochu užije. Přesně taková je message nového singlu nedávno vzniklého hudebního hip hop / electronica dua B.U.M. z Prahy.

B.U.M. je prostě rána. Krom toho je to taky naše kapela, a ještě víc než kapela je to hudební platforma, která kromě tohohle dua sdružuje i různý kámoše z hudební branže. Když padne oranžová, spíš šlapeme na plyn, místo abychom brzdili. Než dvakrát měřit, radši víckrát říznem. Je to pak všechno větší zábava. Máme rádi Daft Punk a Prodigy. Stejně jako vy. Pak nás inspiruje každej, kdo umí napsat nevšední text, synťákovym zvukem protne vesmír a basovejma frekvencema dokáže otevřít láhev šampaňskýho zespoda. Nemyslíme si, že máme nejlepší flow, kterou každej krade a ani o sobě netvrdíme, že jsme největší králové týhle game. To ani nepatří mezi naše ambice. Co teda jsme? Bude nám ctí, když to budete zjišťovat prostřednictvím naší hudby, stejně jako se to skrz ni snažíme zjistit my sami.

Věříte na něco jako předurčenost? Osud? Předem nalajnovanou cestu někým jiným? My ne, přičemž síla (nebo slabost) těch několika řádků tracku Třináct spočívá v tom, že to dokazuje.

Jan Graves je rapper, textař a spolutvůrce hudby B.U.M. Krom toho hraje na baskytaru v pražské crossoverové partě Five O`clock Tea, která vloni vydala 3. desku s názvem To dobrý je v nás. Uvádí pořad Basárny a pracuje jako copywriter v Kytary.cz.

Jan Tori je DJ, beatmaker a spolutvůrce hudby B.U.M., má za sebou působení v různých kapelách a spolupracoval s několika hip-hopovými umělci. Zatímco za DJje se označuje skoro každý, kdo umí srovnat BPM dvou skladeb, on je jedním z mála, kdo stále prosazuje „starou školu“ poctivého scratche.

Jestli něco česká hip-hopová scéna nepotřebuje, tak je to další motivační song. Nějaký ten motivační rozměr by se v tomhle tracku sice našel, nicméně spíše než sílu svalů, slov, peněz a hustlerských póz zdůrazňuje výsměch vůči osudu a omlouvání neúspěchů tvrzením, že to tak mělo být… Ale dost sebeinterpretace, ať si v tom každý najde, co chce a co se mu líbí. 

Klip se točil na různých místech Prahy a jeho cílem byl minimalismus a pěkný, ostrý a světlý vizuál. Kameru a režii měl na starost Adam Kořínek, který v minulosti točil klipy například pro Rybičky 48 nebo Lety Mimo. Hudbu a text si složili kluci z B.U.M. sami, nahrávání probíhalo ve vlastním studiu skupiny v pražském Podolí. Mixu a masteringu se pak ujal David Pavlík – kytarista, hudebník a producent ze Studia Hostivař.

Zároveň byl track zalistován do elektronické distribuce Supraphon, iTunes, kde si jej můžete zakoupit, či si jej můžete poslechnout na Spotify.

Komentáře