Boki feat. Gamba, Filip Vašek – Bez hudby to nejde

Za poslední dobu jsem si tak trochu zvykl, že scénu na Slovensku táhnou vesměs profláknutý jména. Dneska se mi pod ruce ale dostal vizuál od Bokiho s názvem Bez hudby to nejde. Je to první věc, kterou jsem měl možnost checknout a i přes počáteční skepsi musím uznat, že se celá věc podařila. Klip není přeplácaný, žádná tuna efektů, jednoduchý děj, jasné poselství, Boki má uvěřitelný projev a když k tomu připočtu sloku ostřílenýho žraloka Gamby podpořenou vokály Filipa Vaška, který si prošel za svůj život mnoha nelehkými momenty, vzniká silná věc.

Když si vedle sebe postavím tuny braku, co nám do redakce denně chodí, texty psané té devítkou, tak je znát, že nad textem se všichni zúčastnění opravdu zamýšleli a vydali ze sebe maximum. Jde v podstatě o vyznání hudbě, které bychom měli věnovat více času, stejně jako své partnerce. Za sebe budu jen doufat, že Boki bude v nastoleným směru pokračovat, protože rap má mít základ v kvalitním kovaným textu, vše ostatní, ať si to přiznáme nebo ne, je už bonus. Žel, plno interpretů vysolí ranec za top klipy a podmazy, ale text vše pošle ke dnu jak Kursk. 

Za zmínku stojí, že za klipem stojí Nitranská banda IMAGINE productions, velký kus práce odvedl Nytomas, který stojí za kvalitním a příjemně vyváženým zvukem. 

Filip Vašek

Boki

Gamba

IMAGINE productions

Nytomas

Komentáře